Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Podłaczenie korektora i efektu do wz3 16:2

Awatar jacekskorpion
    Człowiek od czarnej roboty
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Podłaczenie korektora i efektu do wz3 16:2

Witam do mixera Wizard 3 16:2 chcę podłączyć korektor i efekt. Brak instrukcji zmusza mnie do zapytania na Forum o podłączenie owych sprzętów.
    Przede wszystkim chodzi o wejścia symetryczne i niesymetryczne i czy w odpowiednie wejścia planuję to podłączyć. Czy do aux podłączam symetrycznie (aux5)?

Zrobiłem poglądowy rysunek i proszę o informację czy tak właśnie ma wyglądać podłączenie. A może jednak coś źle zrobiłem.
    MixWizar.jpg

A tutaj rysunek w większej rozdzielczości by lepiej było widać opisy. http://www.romansband.pl/wizard.jpg

Awatar jupiter
    Prawa ręka mafii
    Z rysunku wynika, że jest ok. Sprawdź w instrukcji miksera, czy aux'y mają wyjscia symetryczne... jeśli tak to jest dobrze.
    taky sobie FANCLUB - Nadworny Polewacz
    "...i owoc żywota Twojego je ZUS..."

Awatar jacekskorpion

Awatar grafit
    Lewa ręka mafii
    Biała Podlaska, Poland
    Ej, koledzy ale co to ma do rzeczy w tym przypadku czy symetryczne czy nie? Nie możesz rozszyć wyjścia symetrycznego na dwa niesymetryczne. Symetria to nie to samo co stereo. W każdym przypadku jest to źle.

Awatar grafit
    Lewa ręka mafii
    Biała Podlaska, Poland
    A co do symetryczności to sprawdź sobie block diagram i tam i z rysunku i z opisu wynika że są to wyjścia symetryczne (balanced).
    tutaj: http://www.allen-heath.com/UK/Produc...=MixWizard3162

Awatar jacekskorpion
    Ma to wielkie znaczenie sterowanie wysyłką wtedy jest z jednego auxa i profesjonalnie i tak moim zdaniem powinno być. Faktycznie masz rację również teraz doczytałem "impedance balanced". Więc wygląda na to że moje podłączenie jest właściwe.

Awatar grafit
    Lewa ręka mafii
    Biała Podlaska, Poland
    Poczytałem jeszcze trochę i jeżeli chcesz z miksera wyjść jednym auxem to wystarczy Ci jeden niesymetryczny przewód i łączysz tak jak tam narysowałeś z aux5 w mikserze do wejścia L(mono) w lexiconie. chyba, że chcesz mieć regulację poziomów np. reverb i delay na każdym kanale osobno to w lexie włączasz routing 4 (mono split) i z miksera wychodzisz dwoma auxami np. 5 i 6 a do lexa wchodzisz przez dwa wejścia L i P. Powrót narysowałeś OK. To na razie analiza podłączenia procesora bo w przypadku korektora to błąd jest przynajmniej w nazewnictwie (inserty to też nie to samo co symetryczne i niesymetryczne).

Awatar grafit
    Lewa ręka mafii
    Biała Podlaska, Poland
    Cytat jacekskorpion napisał/a: Zobacz posta
    Ma to wielkie znaczenie sterowanie wysyłką wtedy jest z jednego auxa i profesjonalnie i tak moim zdaniem powinno być. Faktycznie masz rację również teraz doczytałem "impedance balanced". Więc wygląda na to że moje podłączenie jest właściwe.
    Jacku, nie jest właściwe. Jeszcze raz Ci napiszę - NIE MOŻESZ ROZSZYĆ WYJŚCIA SYMETRYCZNEGO NA DWA NIESYMETRYCZNE.

Awatar grafit
    Lewa ręka mafii
    Biała Podlaska, Poland
    Tak odnośnie wyjaśnienia - w przewodzie symetrycznym sygnał realizowany jest przez dwie żyły a oplot stanowi tylko i wyłącznie rolę ekranu zaś w niesymetrycznym jest jedna żyła (+) a oplot realizuje ekran i (-) więc co byś uzyskał przez rozszycie kabla symetrycznego? Mylisz to z kablem insertowym lub stereo rozszytym do dwóch mono (praktycznie kable to to samo tylko inną rolę spełniają). Jeśli chodzi o podłączenie korektora to zapewne będzie to dobrze tylko nazywasz to źle bo podłączasz właśnie kablami insertowymi czyli do miksera idzie jack TRS (stereo) a do korektora dwa jacki TS (mono).

Awatar grafit
    Lewa ręka mafii
    Biała Podlaska, Poland
    poniał?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni