Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Wątek: Podział pasma czyli krosowanie... Czym ???

Awatar Domino
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Zlotów
    5
    No narazie bedzie musiało wystarczyć chociaż zdaje sobie sprawe że szału nie ma

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Używałem do pasywnych DCX 9624 z super powodzeniem i podobnie, jak wielu uważam go za najlepszego, w swoim przedziale cenowym.

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Ja używam dynacorda DSP260 - pewnie droższy od Beryego, ale zdecydowanie ma super stosunek jakość/cena...
    A co do crossów w aktywnych subach... cóż różnie to bywa - w tych RCF'ach to na pewno macie całkiem niczego sobie. A w tanich paczkach, to często te filtry takie niezbyt dobre są...
    Jak ktoś się lubi bawić i ma o rzeczy pojęcie, to z zewnętrznego cyfrowego crossa wycisnie sporo... skonfiguruje praktycznie każdy system - bo ustawi dowolne zbocze, a jak trzeba to i limitery, dalaye, eq itp.
    Ale jak ktoś na chałturę potrzebuje 2 górki i 1-2 subów, to i bez tego się obejdzie... - pozdro
    Beyerdynamic Opus 82 Set - profesjonalny mikrofon pojemnościowy do dęciaka - Made in Germany: https://www.olx.pl/oferta/mikrofon-instrumentalny-beyerdynamic-opus-82-set-saksofon-trabka-puzon-CID751-IDoNtCu.html

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    To i CX 3400 da radę z powodzeniem.

Awatar zyga
    Lewa ręka mafii
    Ja od dłuższego czasu używam Driveracka PX, wcześniej do setu RCF-a, teraz troszkę zmieniony zestaw, bo 3 górki QSC z subem 8001Pro. Zarówno z jednym i z drugim zestawem urządzenie zdecydowanie zdaje egzamin. Może i cross w subie RCF-a jest dobry, ale jednak DBX powiększa znacznie możliwości sprzętu, może PA czy PX, czy nawet 260 to budżetowe modele i być może nienajwyższych lotów, ale stosunek ceny do możliwości jest zdecydowanie na plus dla DBX-a. Wielu użytkowników zarzuca marne możliwości Driverackowi, ale wg mnie to wynika z nieumiejętności użytkowania tego urządzenia. A w rzeczywistości znając podstawowe parametry swoich paczek, uzyskuje się super efekt, co potwierdzić może conajmniej kilka zespoły, którym pokazywałem jak to obsługiwać wykorzystując w zasadzie Auto Setup - są bardzo zadowoleni.

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    W basiku RCF-a mamy zwrotnice aktywną z gotowymi nastawami podziału pasma.
    dbx, o którym wspominasz to już procesor głośnikowy, z wieloma funkcjami więcej.
    Osobiście wolałem Berego DCX 2496.

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Kolega miał analoga beryego i nie narzekał... miałem wtedy na sprzedaż PM230 - i tak mu mówie, że jakby chciał, to może sobie spróbować, może będzie grało lepiej, spodoba mu się... i nie będę musiał aukcji robić.
    Wyniki przeszły nasze oczekiwania - bo mysleliśmy, że co to tam cross... może ciutke lepiej będzie, ale pewnie tyle co prawie nic...
    A tu się okazało, że różnica baaardzo konkretna - szczególnie przy subach było czuć, jak z droższym crossem grało wyraźniej, dynamiczniej, bas nie był tak rozmazany i ciągnący się. Ktoś powie - nic mi wielkiego - PM230 dużo droższy...
    Racje - ale właśnie o to chodzi - od tamtego czasu już wiem czemu PM230 swoje kosztuje... mimo, że tylko parę najważniejszych gałek, filtr LR12 - ale poprostu brzmi, a o to przecież chodzi - pozdro
    Beyerdynamic Opus 82 Set - profesjonalny mikrofon pojemnościowy do dęciaka - Made in Germany: https://www.olx.pl/oferta/mikrofon-instrumentalny-beyerdynamic-opus-82-set-saksofon-trabka-puzon-CID751-IDoNtCu.html

Awatar toma2005
    Początkujący
    Polecam DriveRacka PA od DBX - mamy malutki systemik cięty trójdrożnie,
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1501858-0.html to jest mój topik.
    W dole jest troszkę słabizna ale mi wystarczy Eminence Kappa 15LF w bass reflex.
    No i Driverack sprawdza się wyśmienicie. Nie w kolejności ale co ma - podział pasma na 3 drogi stereo, EQ graficzny, kompresor (niestety niepasmowy), parametryki i limitery na każdym paśmie, i kilka innych bajerów jak Feedback Destroyer działający przyzwoicie a co najważniejsze wszystko zajmuje w racku tylko 1U. Mojego ściągałem z Kanady za dużo mniejsze pieniądze niż w Polsce. POLECAM!!!

andrzej
    Awatar andrzej
    Guest
    Z dobrych procków jeszcze jest chyba nieprodukowany już JBL DSC 260 .

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Xilica - niezły procek, ale podobno ostatnio dużo wizyt w serwisie gości.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni