Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Gitara elektryczna do 1600zł

Awatar TRAWERS
    Człowiek od czarnej roboty
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Gitara elektryczna do 1600zł

Witam

Mój gitarzysta poszukuje gitary elektrycznej. Budżet jaki posiada to 1600zł Wiekszość gra akordami, solówki mało. W jaką firmę uderzyć??? Wiem że najlepiej w sklepie oglądać ale chce mieć jakieś rozeznanie.

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Jeżeli mój gitarzysta by nie wiedział co ma sobie sprawić, to ja bym zrobił tak:
    Kupić za 450zł podróbkę Strata (Squier), oddać do lutnika żeby podreperował to i owo (200zł). Resztę przepić.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, Allen&Heath SQ5, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

Awatar TRAWERS
    Dess to miała być pomoc z twojej strony??? Odebrałem to jako złośliwość..

Awatar pgbolo
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    To właśnie jest pomoc!!!
    Też bym tak zrobił - tyle że dobry lutnik bierze nawet do 1000zł
    Niewiele by zostało do przepicia - ale za to gitarka mogłaby wyjść całkiem niezła!
    U mnie słowo ważniejsze od piniędzy....

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Cytat TRAWERS napisał/a: Zobacz posta
    Dess to miała być pomoc z twojej strony??? Odebrałem to jako złośliwość..
    Ja jestem generalnie klawiszowcem, ale "ogniskowo" gram też na gitarze. Mój brat jest gitarzystą, grał ze mną w kapeli przez 18 lat. Od 1989 roku do dzisiejszego dnia w moim domu są co najmniej dwie gitary. "Przerobiłem" już w swoim życiu różnych gitarników i generalnie jeżeli konkretny model mu się nie śni po nocach z konkretnymi strunami i konkretnym modelem pieca, to gościu jest na etapie gitarzysty oazowo-harcersko-ogniskowego. Zresztą sam to powiedziałeś pisząc wcześniej, że gra głównie akordy. W takim więc wypadku obojętnie co kupi, byle stroiło i gryf w miarę miękki i prosty. Wydawanie 1600 będzie jak wyrzucenie kasy w błoto. To moja rada, którą rozwinąłem merytorycznie, bo wcześniejsza niesłusznie została potraktowana jako złośliwość.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, Allen&Heath SQ5, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Squier Stratocaster w tej cenie trudno o coś lepszego. Sam takiego mam jednak nie za 450zł a model za 1700zł. Nie pamiętam dokładnie modelu ale mogę sprawdzić. Ogrywałem kilka gitar w cenie do 3 tysi i ta wypadła najlepiej w stosunku cena/jakość. Jednak każdą gitarę trzeba wziąć do ręki i ograć. Gitar i dęciaków nie kupuje się w ciemno.
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath QU16, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Facebook: https://www.facebook.com/standard.piotrowice

www.standard.neostrada.pl

Awatar Ata-she
    Moja rada taka,raczej nie szukaj nowej gitary w tej cenie,bo szybko możesz się rozczarować,gdy po kilku miesiącach przestanie stroić,a gryf zacznie przypominać łuk.Raczej wszystko w tej cenie produkowane nie tam gdzie trzeba i nie z tego co trzeba.Myślę,że będziesz zadowolony celując w coś takiego http://allegro.pl/fender-standard-ca...902065710.html. Tym bardziej,że strato jest chyba najbardziej uniwersalną gitarą.Squier nie jest złym pomysłem,ale też używka i trzeba porządnie sprawdzić,bo najczęściej ktoś sprzedaje w momencie,jak się już jej nastroić porządnie nie da.A tutaj masz fenderka z porządnym,twardym futrałem(warty jakieś 3 stówki).Polecam. http://allegro.pl/fender-stratocaste...910188067.html Życzę dobrych wyborów.

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    TRAWERS - Ta druga propozycja Ata-she godna rozważenia choć i ta pierwsza niczego sobie.
    Ale jeżeli tylko do akordów , to może coś z elektro-akustyków. I do grania i do biesiady a i przy ognisku też da radę.

Awatar bamber71
    Człowiek ośmiornicy
    Nic w podpisie.

Awatar musicand
    Początkujący
    witam,
    jeśli chodzi o gitary elektryczne to polecam Ibaneza RC320-BK - sam mam taką gitarkę. dobre struny, gryf. Jak kupowałem gitarę to kosztowała 1700, a teraz jest za nieco ponad 1550 - http://musicandmore.pl/ibanez-rc320bk, polecam wszystkim którzy pragną z gitary wycisnąć idealne brzmienie

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni