Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 146

Wątek: Odsłuchy Silver Sound - test porównawczy

 1. #1
  Awatar dess
  Ojciec Chrzestny Mafii
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  18-01-2010
  Posty
  1 749
  Zlotów
  5

  Odsłuchy Silver Sound - test porównawczy

  Dziś dotarły do mnie paczki Silver Sound, które mam nadzieję będę miał okazję przez najbliższe dwa tygodnie testować w różnych warunkach, także tych bojowych. Ponieważ obiecałem konstruktorowi, który te paczki podesłał, że będę dzielił się wrażeniami z moich testów/porównań/przemyśleń - dziś pierwsza część, będąca relacją pierwszego wrażenia, jakie te paki wywarły na mnie.

  I. Wygląd zewnętrzny

  1. Wykonanie
  Kolumienki w obudowie drewnianej, pomalowane czarnym lakierem strukturalnym. Od przodu siatka, a pod nią gąbka. Kształt kolumny zbliżony do typowego odsłuchu. Z tyłu na płytkach metalowych gniazda przyłączeniowe. W przypadku kolumny pasywnej standardowy speakon (Neutrik). W aktywnej dodatkowo oprócz speakona:
  - wejście sygnału (xlr/jack - Amphenol)
  - wyjście/podanie dalej sygnału (xlr - Amphenol)
  - standardowe przyłącze zasilania 220W (iec).
  W przypadku aktywnej odnajdziemy też potencjometry obrotowe odpowiadające za dodawanie odejmowanie nasycenia w zakresach:
  - Gain
  - Treble
  - Middle
  - Bass
  Gałeczki nieco się chwieją, przekręcają się luźno, tutaj w sprzęcie uznanych marek na ogół wygląda to tak, że gałka przy kręceniu stawia większy opór.
  Kolumny posiadają solidne i duże gumowe nóżki, zarówno w pozycji leżącej (jako odsłuch), jak i pionowej.
  Przyczepiłbym się trochę do siatki chroniącej głośniki. Jest to z tego co pamiętam duraluminium, ewentualnie można mnie poprawić, jeżeli to coś innego. Wrażenie jest takie, że jest ona według mnie trochę zbyt delikatna jak do takich paczek, chociaż sprężyście się ugina i jest to niewątpliwy plus (wraca do swojego kształtu). Fakt odnotowania jest też taki, że w transporcie siatka jednej z kolumienek nieco się wgięła, chociaż tu winę zrzucam na firmę kurierską, która wiozła te paczki do mnie (uwaga) 10 dni. Udało się siateczkę wyprostować dzięki mym sprawnym dłoniom, jednak mam wrażenie, że idealnie do swojego półokrągłego kształtu nie wróciła, trudno najwyżej Silver mnie obciąży. Siatka mogłaby być masywniejsza - to konkluzja, chociaż jeżeli wpłynie to na zwiększenie wagi kolumny, to lepiej niech zostanie ta co jest - tylko trza w transporcie uważać. W paczce, którą miałem obok i porównałem - typowym odsłuchu Dynacorda ta siatka jest masywniejsza i ma drobniejsze oczka.
  Paczka Silver Sound ma też elementy wyglądu zewnętrznego, które charakteryzują ją jako produkcję niskoseryjną/manufakturę. Mam na myśli drewnowkręty gwiazdkowe, które trochę rzucają się w oczy oraz nadruki na płytkach metalowych, w których znajdują się przyłącza - widać ręczną produkcję, choć zaznaczam, że wszystko jest bardzo solidne, przejrzyste i estetyczne. To może razić domorosłych "blądynów" wpatrzonych w zagraniczne pomarańczowe znaczki, innym nie będzie to przeszkadzać.
  Obie paczki posiadają gniazdo standardowego statywu kolumnowego, mogą więc służyć jako niewielkie górki frontowe.

  2. Ergonomia w użytkowaniu i przenoszeniu
  Kąt przedniej ściany dostosowany do małej sceny, tzn. kolumnę mogę postawić blisko siebie i nie będzie mi grała w mój brzuch, tylko w ucho. Dla porównania, paczki zestawione dziś do testu - ElectroVoice ZX1 oraz Dynacord AM12 mają ten kąt bardziej pionowy, co powoduje, że trzeba je stawiać dalej od siebie, aby być w "zasięgu" przetworników, a to co płynie z głośników zagrało prosto w twarz. Tu plus dla paczek Silvera z punktu ich użytkowania na małej scenie. Kolejny plus to uchwyt do przenoszenia - jest to tak fajnie wyważone, że tutaj każdy producent mógłby się uczyć. Niosę i wcale nie czuję, że niosę. Przy mojej oszałamiającej budowie ciała - 164cm wzrostu i 58kg jest to ważny element użytkowania sprzętu. Tu piątka z plusem - wygodnie się nosi. Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że paczka Silvera jest o wiele bardziej poręczniejsza niż Dynek, chociaż w Dynku siedzi 12 cali, wzmak z dużym radiatorem i swoje ta konstrukcja skądinąd solidna też musi ważyć.


  II. Użytkowanie praktyczne, czyli podłączamy i gramy

  1. Brzmienie
  Kolumny odtwarzają w sposób zrównoważony pasmo do przenoszenia którego zostały zaprojektowane. Jest wrażenie podkreślenia górnego pasma, ale bez jego przerysowania, przejaskrawienia męczącego ucho. Grają klarownie ładnym średnim i wysokim pasmem. Dół przy niskich głośnościach również uzyskamy. Wiadomo, że przy większej głośności nie ma tego dołu co szukać, męcząc paczkę. Nie do tego została skonstruowana. Dla mnie najważniejsze jest to, że paczka gra naturalnie i nie przekłamuje. Nie mogę powiedzieć tego o moich Dynacordach, które są tak oprocesorowane, że niektóre składowe ze średniego pasma nie są do końca słyszalne i to co słyszymy jest w pewien sposób zdegradowane. Zabieg celowy Dynacorda, który w założeniu ma chronić przed sprzężeniem. Dla mniej zaawansowanego użytkownika jest to dobre rozwiązanie, bo ma już gotowe, wykreowane brzmienie. Bardziej zaawansowany użytkownik poprosi o pełne równoważne i naturalne pasmo bez przekłamań i sam będzie sobie kręcił co będzie chciał. Dynacord odezwał się trochę lepszym i pełniejszym dołem, ale to oczywiste, bo to paczka na 12" głośniku.
  Ciekaw jestem jak paczki Silver Sound sprawdzą się w boju i jak wypadnie ich podatność na sprzężenia, chociaż jak sprawdzałem dziś w domu Shurem SM58 nie zauważyłem, żeby były bardziej podatne na sprzęgi niż Dynki. Sam się sobie dziwię, że tak piszę, ale taka jest prawda i moje obserwacje. Dwa słowa o odniesieniu do ZX1, które grają zupełnie inaczej. Tam jest schowany kompletnie środek i mamy equalizacyjny uśmiech dyskoteki. Brzmienie bardziej kameralne, przytulne, znakomite do domu i dla małego audytorium, jednak na estradę średnio się sprawdzające. Uczciwie powiem, że brzmienie ZX1 mi w domu jak gram sobie, ćwiczę na instrumencie mi osobiście odpowiada, pomijając wycofany środek nie przekłamuje i zastanawiałem się nad ZX jako monitorami, jednak w gruncie rzeczy chyba jednak wolę, taki żywy, świeży, naturalny dźwięk jaki usłyszałem z kolumn Silvera bez zbędnego szatkowania pasma. Po prostu pełny naturalny bukiet. Najwyżej sam podetnę jeżeli coś będzie jechało. Dla ciekawostki powiem jeszcze, że na paczce Silvera przestawiając gałeczkę średnich tonów w lewo można uzyskać dokładnie to samo brzmienie, jakie płynie z EV. Dodam, że equalizacja paczki SS jest naturalna, w brzmieniu precyzyjna, dokładnie taka jakiej bym oczekiwał.

  2. Funkcjonalność techniczna
  Paczka została zaprojektowana w taki sposób, żeby dostarczać jej sygnał liniowy. Mikrofon też zagra, ale z głośnością już nie poszalejesz. Do aktywnej można podłączyć speakonem drugą pasywną i wtedy obie grają identycznie. Można też podać sygnał liniowy dalej dzięki xlr-owi opisanemu jako "Output". Ciekawostką jest to, że paczka aktywna może służyć jako pasywna. Odłączając ją od prądu i podając na speakon sygnał ze wzmacniacza możemy nią grać jako pasywną i mamy wtedy zestaw dwóch paczek pasywnych zamiast samonapędzającego się kompletu activ-pasiv.

  III. Co tam w środku
  Tu dużo nie napiszę, bo nie zaglądałem, z wyjątkiem odkręcenia siatki do podprostowania. Zaglądał nie będę głębiej, bo się po prostu nie znam. Powiem tyle, że są to paki w układzie głośnik 10cali + driver.
  W aktywnej jest moduł wzmacniacza pozwalający napędzić wbudowany zestaw dwóch przetworników + podpiąć paczkę pasywną 8ohm.

  IV. Opłacalność zakupu.
  Co do ceny za komplet, to pewnie Silver będzie najbardziej kompetentny żeby się wypowiadać. Ja dodam tylko, że godną zaznaczenia wadą jest to, że takie paczki na pewno trudniej sprzedać niż produkty markowe z wypracowanym wizerunkiem. Chociaż dla człowieka, dla którego brzmienie będzie stało na pierwszym miejscu przy zachowaniu atrakcyjnej ceny, powinna to być oferta kusząca.


  Tyle pierwszych wrażeń. Generalnie jestem zaskoczony i zdziwiony, że to zagrało w sumie fajnie. Absolutnie nie słodzę Silverowi, piszę obiektywnie to co usłyszałem. W sumie nie słuchając jeszcze ich miałem zamiar pojechać po tych paczkach, ale uczciwie mówiąc jeżeli chodzi o brzmienie i obsługę, to nie bardzo jest się do czego przyczepić. Zaznaczam, że jest to tylko i wyłącznie moja opinia, a jak wiadomo każdy słyszy inaczej. Jeżeli zaobserwuję coś jeszcze, lub coś mi się nasunie, przypomni - będę pisał. Bardzo chcę sprawdzić jak paka zachowa się na placu boju. W najbliższy weekend nie gram, więc wrażenia z użytkowania paczek w boju umieszczę po następnym weekendzie (15/16.02 mam wesele i poprawiny).

  CDN...

  IMG_0009.jpg
  Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, Allen&Heath SQ5, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

 2. #2
  Awatar dess
  Ojciec Chrzestny Mafii
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  18-01-2010
  Posty
  1 749
  Zlotów
  5
  Jeszcze parę fotek
  Załączone obrazki Załączone obrazki
  Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, Allen&Heath SQ5, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

 3. #3
  Awatar HEINEKEN
  Poślubiona / Poślubiony mafii
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  14-01-2010
  Posty
  3 185
  Zlotów
  6
  Nie zwracaj uwagi na wykończenie (potencjometry)

  Silver poinformował mnie że to prototyp i finalne wykończenie wersji na sprzedaż będzie lepsze. Tutaj dał komponenty jakie były pod ręką, żeby nie przedrażać - dla mnie zupełnie zrozumiałe.

  Pamiętam pierwszy mój test paczki wzbudził mieszane uczucia, dopiero na imprezie w pełni się do niej przekonałem. Potem drugi test na powietrzu z QSC K10 no i wciągnęły amerykańce nosem
  Stary instrument w rozliczeniu, raty, leasing.

  ___________________________________________________________________
  www.klawiszowe.pl - sklep(at)klawiszowe.pl - Wolsztyn, ul. Wodna 12 - tel. 68 400 57 38 4. #4
  Awatar Raf4G
  Prawa ręka mafii
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  11-03-2010
  Posty
  900
  Jeżeli tak te odsłuchy się sprawują to gratulację dla SS... Fajnie, że polak potrafi.

 5. #5
  Awatar nun
  Lewa ręka mafii
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  19-12-2010
  Posty
  529
  Słuchałem tej paczki na mini zlocie w Kamyku i również IMO - ma bdb brzmienie i zgrabne do noszenia kształty;
  wtedy tez zwróciłem uwagę na wzornictwo panelu sterowniczego sugerując Krzyśkowi korektę;
  siatka o wzorze plastra miodu IMO - bardzo ładna; co do odporności na wyginanie/wgniecenie - może i to da się poprawić.

 6. #6
  Awatar nun
  Lewa ręka mafii
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  19-12-2010
  Posty
  529
  polak by nie potrafił. Za to Polak potrafi

 7. #7
  Awatar padre
  Człowiek ośmiornicy
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  13-01-2010
  Posty
  4 958
  jak zobaczyłem tytuł posta w wyszukiwarce to zapaliła mi się lampka "będzie dym" a tutaj proszę proszę....
  No No Srebrny, brawko
  taky sobie FANCLUB - Cieć

  Oby twój słoń kąpał się tylko w mleku a trąba twego słonia nigdy nie trafiła w kaktusy

 8. #8
  Awatar Ata-she
  Człowiek od czarnej roboty
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  15-03-2010
  Posty
  321
  Właśnie zastanawiam się nad zakupem odsłuchu,więc proszę o info.Ile kosztuje aktywna paczka,dokładne wymiary i jaka jest jej moc RMS?

 9. #9
  Awatar piotrek
  Ojciec Chrzestny Mafii
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  18-01-2010
  Posty
  1 950
  a ile takie cudo się ceni ?

 10. #10
  Awatar zespoljoker
  Sycylijka / Sycylijczyk
  Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
  Dołączył
  08-03-2010
  Posty
  2 156
  Podłączam się do pytania o cenę i okres oczekiwania.

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •