Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Serwis ADJ

Awatar midilukas
    Człowiek od czarnej roboty
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Zlotów
    3

Serwis ADJ

Witam, może ktoś polecić sprawdzony serwis ADJ w Polsce? Padłm Quad gem, już po gwarancji, a szkoda fajne światełko odstawić na szrot...
    Zespół muzyczny Six Band - muzyka skrojona na miarę! http://www.sixband.pl

Potrzebny sprzęt nagłośnieniowy, może dodatkowe światła, wytwornice? Zapraszam do mojej wypożyczalni:
    http://www.sprzetimprezowy.pl

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Zaproponuj cenę to chętnie odkupię.

Awatar midilukas
    Człowiek od czarnej roboty
    Zlotów
    3
    Dzięki, ale quada chcę naprawić, jest mi potrzebny do wypozyczalni. Pozdro
    Zespół muzyczny Six Band - muzyka skrojona na miarę! http://www.sixband.pl

Potrzebny sprzęt nagłośnieniowy, może dodatkowe światła, wytwornice? Zapraszam do mojej wypożyczalni:
    http://www.sprzetimprezowy.pl

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Szkoda
    Mi kiedyś po przepięciu padły wszystkie światła ADJ [2 Quady, revo 3 i 4] Popaliły się zasilacze a to pestka dla przeciętnego elektronika z serwisu RTV. Jak padły jakieś inne "kostki" to też powinien sobie poradzić no chyba ,że jest kolejnym "majstrem" z TVN Turbo "Będzie Pan zadowolony" albo "Usterka" a takich jak widać nie brakuje.

Awatar piepia
    Amator
    Ja oddaje swoje swiatelka do elektronika w moim miescie i wszystko jak do tej pory zrobil bez problemu
    No i na pewno wezmie mniej niz serwis

Awatar BayerMusic
    Początkujący
    Witam.

Podepnę się, by nie zakładać nowego tematu:

Serwisu ADJ, jak wiadomo, nie ma w Polsce.
    Czy ktoś może wie, gdzie mógłbym naprawić skaner ADJ Scan 250EX? Kto w PL, mógłby podjąć się takiej naprawy?

Skaner jest cały. Nie spadł, itp.
    Nie współpracuje z resztą pod DMX. Nie wykonuje Test-u. Zapala żarówkę i co chwilę zmienia kolory, ale chyba tylko dwa(tak w kółko)
    Nie rusza silnikami.
    Silniki są sprawne. Przekładałem do drugiego skanera.

Proszę o wszelkie sugestie.
    Grzegorz
    zynio1@wp.pl
    606 850 561

Awatar NIKSE
    Ja tu tylko sprzątam
    Witaj BayerMusic
    NIKSE:
    Na wstępie, odnosząc się do tematu, założonego 30.04.2014r przez midilukas ale jak widać nadal aktualnego powiem tak i potwierdzę:
    Serwisu producenta czyli serwisu autoryzowanego gwarancyjnego i pogwarancyjnego ADJ zarówno ADJ-Lighting i ADJ-Audio w PL faktycznie nie ma.
    Wielki błąd tej amerykańskiej firmy, która to posiada dość udane produkty w swojej klasie czyli w zależności jakość do ceny.
    Cóż, góruje tylko handel czyli wyłącznie autoryzowani dystrybutorzy a tak naprawdę to partnerzy handlowi ADJ.
    Pełną ich listę można znaleźć na stronie: http://www.americandj.eu/en/store-locator
    Partnerzy handlowi ADJ też nie mają autoryzowanego serwisu, czasem ewentualnie udają, że go mają aby wiarygodniej sprzedać sprzęt czyli ''złapać'' klienta.
    Ale to nic, na zachodzie wbrew potocznej naszej dziwnej opinii także nie jest dobrze z serwisami sprzętu, zwłaszcza estradowo-oświetleniowego, a tak szczerze mówiąc, to w praktyce z serwisem autoryzowanym ADJ jest problem w całej Europie !
    Zapewne większość z Was użytkowników sprzętu tej marki w to nie uwierzy ! ale to sprawdzona w praktyce serwisowej prawda i nie tylko przez moja osobę.
    Nie pisałem o tym wcześniej, ponieważ nie było aktualnego posta związanego z naprawą sprzętu ADJ od kiedy Ja się tu na muzyczneforum.pl zadomowiłem.
    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że naraziłem się głównie sprzedawcom ale to nie znaczy, że sprzętu ADJ nie należy kupować, ponieważ jest on dużo lepiej jakościowo wykonany: elektronika, mechanika, optyka (wyprodukowany oczywiście w CHN, jak prawie wszystko z branży estradowej) i co ważne to pod nadzorem amerykańskich techników w oparciu o ich inżynierskie konstrukcje w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich marek chińskich (nadal inna, niższa kultura techniczna) opracowanych lub skopiowanych wyłącznie przez chińczyków, oczywiście także wykonanych w CHN.
    Na korzyść produktów ADJ z punktu widzenia serwisu (nie zawsze z punktu widzenia i zakupu przez klienta) mimo wszystko przemawia jakość użytych do produkcji elementów, wysoka jakość wykonania produktu a co za tym powinno iść, dłuższy bezawaryjny czas pracy urządzeń.
    Mimo, że jest oddział (autoryzowany !) ADJ w Holandii link:http://www.americandj.eu/en/about-us to jakoś dużo gorzej funkcjonuje jeżeli chodzi o sprzedaż, dostępność i zaopatrzenie w serwisowe podzespoły elektroniczne i elementy mechaniczne do wszystkich urządzeń ADJ w porównaniu do firmy matki w USA.
    Dlaczego tak jest, tego nawet starzy dystrybutorzy ADJ w PL do końca nie rozumieją, mimo osobistych zapytań i uwag.
    Trochę to dziwne, ponieważ to co jest dostępne naprawdę w dużym asortymencie z serwisowych podzespołów i części zamiennych w firmie głównej ADJ w USA, niestety o dziwo nie jest nawet w 10% ! dostępne w oddziale ADJ w Europie ! (sprawdzona informacja)
    Ale jak to mówią rynek nie lubi pustki ! i są inne trochę skromniejsze w asortyment ADJ źródła zaopatrzenia fakt, że odległe od europy.
    Wracając do Twojego problemu BayerMusic z dość dziwnymi objawami w uszkodzonym skanerze ADJ Scan 250EX to mogę podjąć się próby naprawy.
    Dlaczego mówię próby naprawy, będę szczery, ponieważ nie mogę obiecać, że naprawa zakończy się skutecznie lub zakończy się wyłącznie na diagnozie technicznej dla tej usterki, gdyż głównie martwi mnie brak wykonywania przez skaner procedury testu, tak jak podałeś.
    To może, ale zaznaczam nie musi ! wskazywać na problematyczne uszkodzenie popularnie tak zwanego głównego procesora a tak naprawdę mikrokontrolera czyli układu scalonego który to bez problemu jest dostępny w PL i to w dobrej nie zawyżonej cenie, ale wyłącznie jako element elektroniczny bez tak zwanego wkładu (''rozumu'') czyli Software-oprogramowania wyłącznie napisanego i załadowanego-wgranego do tego typu mikrokontrolera, napisanego przez elektroników programistów producenta ADJ i nie dostępnego w wersji do wgrania w ewentualnie zakupiony nowy ''goły'' mikrokontroler-,,procesor,, a także zabezpieczonego przed skopiowaniem czyli elektronicznym sczytaniem softu-programu bezpośrednio z układu scalonego na płytce innego sprawnego skanera ADJ Scan 250EX
    Producenci i nie tylko ADJ nawet chińczycy w ten sposób zabezpieczają się przed próbą powielania produktu- (software wartość intelektualna)
    Jeżeli okaże się, że jeden z 4 sztuk wyłącznie zaprogramowanych układów scalonych-mikrokontrolerów występujacy w tym skanerze ADJ Scan 250EX (1 szt .jest w DISPLAY PCB i 3 szt. w MAIN PCB) jest uszkodzony, to będzie poważny problem, może do rozwiazania, ale to trudno jest mi w tej chwili to potwierdzić bo jasnowidzem nie jestem i do tego Twojego uszkodzonego skanera nie zagądałem.
    Trzeba najpierw zrobić podstawową diagnozę techniczną czyli co najmniej:
    1. Użyć miernika i wykonać kilka pomiarów np. napięć zasilajacych.
    2. Przeprowadzić tak zwane oględziny wizualne, płytek drukowanych pod względem mikro-pęknięć ścieżek, zimnych połączeń lutowanych- niekontaktów.
    3. Wykonać próby diagnostyczne poprzez np. odłączenie elementów elektronicznych od zasilania lub między sobą w celu wykrycia niepożądanych obciążeń prądowo-napięciowych.
    Twój skaner mógł uszkodzić się np. po przepięciu i nie koniecznie przepięciu z sieci energetycznej 230V, przepięcie innego, podobnego rodzaju mogło wystąpić jak skaner pracował np. w szeregu z innymi urządzeniami w torze DMX bez zastosowania galwanicznie izolującego splittera DMX i nie musiałeś być tego przepięcia świadomy.
    Zasilacz jest tutaj przynajmniej częściowo sprawny, ponieważ skaner zmiena kolory, rozumiem, że na wyświetlaczu 4-segmentowym są wyświetlone napisy, chociaż o tym nie piszesz, a Ja mogę się mylić ?
    To o czym wyżej napisałem, to nie jest tak jak wcześniej w poście podał zapewne żartobliwie, na pewno na wesoło, kolega zespoljoker cytuję:
    "to pestka dla przeciętnego elektronika z serwisu RTV. Jak padły jakieś inne "kostki" to też powinien sobie poradzić no chyba ,że jest kolejnym "majstrem" z TVN Turbo "Będzie Pan zadowolony" albo "Usterka" a takich jak widać nie brakuje."
    Te ''inne kostki'' to właśnie problem ! problem dla każdego elektronika serwisanta, problem w zakupie zaprogramowanych ''kostek'' a nie ''gołych kostek'' bez właściwego programu dla danego typu urządzenia, bo software to strzeżona kosztowna tajemnica każdego producenta i ''Nie będzie Pan zadowolony''
    (Uwaga: dla nie wtajemniczonych, dużo łatwiej wbrew pozorom kupić w rozsądnej cenie lub pobrać za darmo ze strony producenta, software dla sprzętu TV LCD niż zdobyć software dla sprzętu estradowo-oswietleniowego !)
    Z naprawami różnie bywa, ponieważ w obecnych czasach rozrzut, różnorodność sprzętu i rozwiązań technicznych (dawniej nie było układów programowalnych, nie ten etap rozwoju elektroniki powszechnego użytku) oraz mnogość zastosowanych elementów jest olbrzymia a to bardzo utrudnia i wydłuża czas naprawy.
    Obecnie nie jest tak słodko serwisantom-elektronikom jak w latach 70-tych; 80-tych; i nawet jeszcze na początku lat 90-tych gdzie powtarzalność usterek wynikała między innymi z małej na rynku ilości sprzętu elektronicznego powszechnego użytku, produkowanego w PL oraz w Europie wschodniej i zachodniej ale przez Europejczyków.
    Wtedy można było o sobie śmiało powiedzieć: jestem fachowiec ! dziś żeby nie być kolejnym "majstrem z TVN Turbo" trzeba wyłącznie specjalizować się w serwisowaniu, naprawie jednej ewentualnie kilku pokrewnych marek sprzętu, podpisać umowy z producentem, nie zawsze jest to możliwe np. z chińczykami się nie da, bo oni nie projektują i nie produkują pod kątem przyszłego serwisu, naprawy taki błędny styl i podejście tylko ekonomiczne stąd n-ta np. trzecia, trochę działająca ,trochę nie działająca maszyna do dymu w waszych magazynach ale cóż, bardzo niska cena bardzo mocno kusi !
    Na specjalizację nie zawsze pozwala obecny rynek w PL, ponieważ klienci mają prze-różnorodny uszkodzony sprzęt a do tego dochodzi bezwzględna ekonomia czyli opłacalność naprawy, dla obu stron ! czyli: koszt zakupu części oraz rozsądna i do przyjęcia dla klienta ostateczna cena i uczciwe wynagrodzenie dla serwisanta za wkład czasu, pracy czyli za robociznę.
    Ewentualny kontakt w sprawie naprawy poprzez skrzynkę portalu: muzyczneforum.pl/
    Pozdrawiam: NIKSE Serwis Estrada DJ

Awatar casestudio
    Początkujący
    Ja z powodzeniem naprawiam urządzenia ADJ. Mam dostęp do większości części i bardzo dużo osób wysyła do mnie Zapraszam

https://www.facebook.com/serwisdj

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów