Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Fazer ANTARI Z-350 - cenna informacja :)

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Wymiana pompki za 500zł w serwisie lub u Michała może ciut taniej. Miałem dwa razy taką samą przypadłość. Za pierwszym razem kupiłem nową pompkę za 500zł i sam ją wymieniłem. Po roku na sylwku to samo hałas i dym wyrzucany bardzo słabo lub wcale. Ro zebrałem pompkę i okazało się, że posiada ona dwa kapturki gumowę, które wytwarzają ciśnienie, podciśnienie i tłoczą płyn. Jeden z kapturków Poprostu się rozerwał. Rozebrałem tą pierwszą uszkodzoną pompkę i okazało się, że to ta sama awaria. Ponieważ w jednym jak i w drugim przypadku uszkodzeniu uległ jeden kapturek to dokonałem prostej zamiany wymiany i po temacie. Hałas wydobywa się dlatego, że jedno z ciągadełek po rozerwaniu tłoczą, kaptura nie ma ogranicznika i wali w obudowę. Jak za takie uszkodzenie to cena naprawy to kosmos. Mi wymiana kaptura zajęła około 15 min. Trzeba poszukać i wpasować jakiś zamiennik, tylko póki co nic podobnego nigdzie nie znalazłem.
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath QU16, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Facebook: https://www.facebook.com/standard.piotrowice

www.standard.neostrada.pl

Awatar pgbolo
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Myślę że to nie taka prosta sprawa - zwłaszcza że guma ma styczność z płynem chemicznym- i musi być odpowiednia do danego płynu, i zamiennik może pracować krótko.
    Ale to tylko moje widzi mi się.....
    U mnie słowo ważniejsze od piniędzy....

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Guma raczej nie ma styczności z płynem. Odpowiada ona za tłoczenie powietrza. Z drugiej strony niechciał bym wdychać takiego płynu, który rozpuszcza cokolwiek😁
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath QU16, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Awatar piotrek
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Aby nie mieć problemów z ta dymiarka, ja proponuję od czasu do czasu zrobić następujące rzeczy:

1. W instrukcji jest wpisane, że przy uruchomieniu dymiarki leżącej na boku, uruchamia sie jakiś tam tryb czyszczenia - od czasu do czasu warto odpalić.

2. Zanim wyłączycie antari z prądu, warto zostawić ją uruchomioną, ale poziom dymu ustawić na 0 - niech zużyj tą część płynu, którą ma w obiegu.
    3. Analogicznie, przy uruchamianiu, niech się nagrzewa z wyłączonym dymem. Wtedy startuje plynnie. W innym wypadku gromadzi płyn w rurkach i po nagrzaniu potrafi pluć płynem + dawać nagle bardzo dużo dymu na starcie.

4. Od czasu do czasu warto ją wystawić gdzies koło domu na zewnątrz, ustawić na maksa i niech się przez kilkanaście minut "przepali".

5. Warto tez ją rozkręcić, przeczyścić od środka łącznie z tymu rurkami, które po prostu w środku raz mi się zapchały jakimś syfem.

Awatar paulo83
    Nowicjusz
    Dzięki Panowie za odpowiedzi.
    Dziś podłączyłem jeszcze raz maszynę w celu ponownego sprawdzenia. Ku zdziwieniu dym zaczął normalnie lecieć ale stuka dalej, zauważyłem że gdy podkręcam pokrętło SMOKE to stuka coraz szybciej, a przy ustawieniu na minimum stukot jest w odstępie kilkunastu sekund. Wężyki sprawdzałem wyglądaja na czyste i nie widać żeby były zawalone jakimś syfem.

Awatar zespol-mm
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    8
    Jeśli mówisz o niegłośnym w miarę regularnym stukotaniu podczas pobierania płynu, to może być to zupełnie normalna praca pompki pobierającej płyn
    Oświetlenie sceniczne dla Zespołów Muzycznych i DJ/Wodzirejów

_____________________________________________________________________________________________________________________
    ODWIEDŹ NAS - SHOWROOM - ul. Powstańców Wlkp. 16 - 89-210 Łabiszyn - tel. +48 698 106 964 - info@showdmx.pl

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zapewne masz pękniętą jedną gumkę na tłoczku, druga tłoczy dlatego dym jakoś tam leci. Przerabiałem to już dwa razy. Rozkręć pompkę i sprawdź. Nie jestem pewien ale grzałka może być zsynchronizowana z pompką i może stać się tak jak w przypadku pompy paliwa i wtrysków.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów