Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 127

Wątek: Yamaha Tyros 4 czy Ketron Sd5

Awatar Raf4G
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Nie, no bądźmy szczerzy ketron sd 5 to zdecydowanie keyboard z niższej ligi niż Tyros 4 ale sekcja poza DP może być czasami lepsza na dzień dobry. Do Tyrosa 4, jednak można zakupić coraz bardziej dopracowane style, gdzie sekcja nie jest taka zła lub samemu pogrzebać w odp. programach. Tutaj Mustafa ma bardzą dużą wiedzę.

Awatar piotrek23
    Amator
    Zależy jeszcze na jakich paczkach. A na jakich testował Twój kumpel? Chociaż mniej więcej kwotę paczek zdradź jeżeli nie znasz modelu..

Awatar ralph91p
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Grałem na Sd1, miałem styczność z SD-5, miałem tyrosa 3, teraz mam tyrosa 5. Ketron faktycznie może zabrzmieć lepiej od Yamahy. Ale co z tego, jeśli tylko w kilku kawałkach - chyba że grasz dla kuracjuszy na dancingach Ktoś dobrze napisał - jeżeli do ketrona miałbyś jeszcze cały band lub chociaż dobrego gitarzystę - to ok, ale mimo wszystko jeżeli chodzi o uniwersalność w stosunku do Yamahy, Ketron nie ma podejścia. Pisałeś, że masz psr-2000 i X1. Jeśli czujesz przywiązanie do Ketrona, to zostaw sobie X1 i dokup Tyrosa. W porównaniu do Twojej psr-2000 Yamaha w Tyrosie 4 zrobiła krok milowy do przodu, a X1 może być ciekawym uzupełnieniem.
    Tyros 5, MONTAGE 6

www.aranze24.pl

Awatar systemband
    Nowicjusz
    Na RCF ie dzwoniłem teraz do niego,przekonujecie mnie do tego T4 byc może zakupię ,zgodze się że własnie przez te dopracowane style może brzmieć ta klapa
    systemband

Awatar systemband
    Nowicjusz
    Słuchałem na Camaro 24 brzmienia w stylach Ketron sd-5 brzmi lepiej w stylach od yamahy i od pax3 co maja lepsze to barwy i efekty sfx i tyle niewiem może ktos niesłyszy? ale ja chcę zapłacić za brzmienie nie za zbędne gadżety typu duzy wyswietlacz dotykowy i inne bajery itd. z niższej półki ktos napisał ? niewiem czym oceniana ta półka jest?ja oceniam brzmienie i to podstawa a nie pierdoły dla mnie liczy sie jak instrument brzmi gadżetów może niebyc bedzie tańszy i lepszy
    systemband

Awatar Raf4G
    Prawa ręka mafii
    Nie rozumiem. Pytasz sie co wybrac, bierzesz nasze rady pod uwage, nastepnie oceniasz sprzet po odsluchu nie na zywo tylko w stylach Camaro. Spojrz tylko czy plik demo do odsluchu do ketrona sd 5 nie jest czasem wszedzie pod Audya. Mi osobiscie pliki w Camaro czasami podobaja sie w Audya a czasami Tyros 4. Przesluchaj przed zakupem na zywo bo to nie to samo. Znam takich, ktorzy sprzedali sd 5 zaraz po zakupie.

Awatar ralph91p
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Przede wszystkim: Camaro niekoniecznie oddaje to, jak instrument brzmi fabrycznie - czasami styl camaro brzmi lepiej od fabrycznych w instrumencie, czasami gorzej. W przypadku Yamahy wiele stylów trzeba edytować, żeby utrzymać jednakowy poziom brzmienia. Co do stylów Ketrona od Camaro - mnie po odsłuchaniu nie powaliły na kolana. Nie jestem przeciwnikiem Ketrona, bo sam go miałem i bardzo miło wspominam, ale temat brzmi Tyros 4 vs SD5.
    Tyros 5, MONTAGE 6

www.aranze24.pl

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Raf4G, a ja (i pewnie nie tylko ja) znam ludzi, co sprzedali T5 zaraz po zakupie - i co z tego? Ale że można pójść w maliny kupując jedynie na podstawie demek stylów masz naturalnie rację - pozdro
    Agresywne brzmienie często bywa mylone z głośnością... :/

Awatar Tomasz Kaczmarek
    Nowicjusz
    Pozwolę sobie zacytować pewną dyskusję z kolegą z youtuba, może komuś w czymś pomoże

"Ketron zawsze dążył do uzyskania brzmienia live bandu. Sam MS50 już zachwyca i dla mnie nadal wypada na scenie bardzo dobrze - w SD1, Audyii dochodzą nowe sample, bardziej szczegółowe i realistyczne, jest większa polifonia, audiodrumy (jak dla mnie puki co wadliwe, problemy z synchronizacją - słychać zrywanie przy przejściach, ograniczenia typu "przejście zawsze po czterech taktach") buzery MP3 Playery i wiele innych rzeczy za które się płaci lecz zasada w każdym kolejnym modelu jest ta sama - ma być mięsisty bas i stopa perkusyjna oraz musi być selektywność brzmienia na nagłośnieniu MS50 już to ma...

Powiem Ci tak, konkurencja nie śpi, Korg, Yamaha i upadły Roland który dzisiaj nic wspólnego z dawnym Rolandem nie ma. Aranżery tych firm idą w kierunku efektów, kompresorów, "napompowania" brzmienia czyli pod kątem muzyki electro dance, współczesne disco polo - jedym słowem nie dla muzyków tylko dla "efekciarzy"...

Miałem przez rok Tyros 4 - to była największa porażka w moim życiu - sekcja rytmiczna - nie było jej, płaski bas, zero stopy basowej, cały styl przeładowany efektami DSP, jakieś filtry dolnopasmowe na wyjściu liniowym - zgroza - na sali tanecznej robił się wielki łomoc i huk - jedna wielka ściana skompresowanego i zamydlonego dźwięku, nawet wokal się nie mógł przebić....Sprzedałem go po roku w te pędy ze stratą 3000 zł :/ Jakbyś mnie dzisiaj zapytał co lepiej zabrzmi na wesele czy Tyros 5 czy MS50 - bez zająknięcia odpowiadam MS50. Tym którzy pomyślą, że jestem chyba chory albo głuchy - prosze porównać najpierw na jednej sali taneczenej NA NAGŁOŚNIENIU oba instrumenty - wtedy każdy z Was się przekona, co zabrzmi lepiej, mocniej, przejrzyściej a przedewszystkim realnie. I to w sumie tyle, ale się rozpisałem... 3 maj sie ! ďťż"

Awatar padre
    Człowiek ośmiornicy
    Panowie nie popadajmy w skrajności
    taky sobie FANCLUB - Cieć

Oby twój słoń kąpał się tylko w mleku a trąba twego słonia nigdy nie trafiła w kaktusy

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów