Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 127

Wątek: Yamaha Tyros 4 czy Ketron Sd5

Awatar Maraas
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Zlotów
    1
    Po raz milionowy: Yamaha jest uniwersalna - wg mnie wcale nie brzmi tak źle w stylach real, a w dance, disco (całe lata '80, '90 - duża część repertuaru), także w zachodnich klimatach schlager to Ketron się zawsze schowa. O Korgu nie piszę, bo nie ma go w temacie. Mam T4 i Korga, ale brzmienie Ketrona dobrze znam ze znajomych kapel. Wszystko zależy od tego jaki udział w repertuarze masz jakich styli. My akurat jesteśmy prości ludzie i idziemy właśnie w tym kierunku, w którym lepiej chodzi Yamaha. Jeśli trzeba stopy i basu to jest Korg w rezerwie. A jakbym chciał iść w ambitny repertuar i się jarać jakie mam super realistyczne brzmienie to bym wziął bębniarza do składu, sam gram poza chałturą też na basie. A co za uciecha brzmieć jak live band bez bandu. Pozdro dla wszystkich i niech każdy gra na czym chce i niech brzmi na tym jak by chciał.

Jeszcze dodam a propos tego, co napisałeś, że Yamaha nie jest dla muzyków: Żaden keyboard nie jest dla muzyków. Szanujący się muzyk takiego chłamu nie dotyka. Nie nadużywajmy słowa muzyk

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Jak wiadomo prawie każdy swoje chwali... - dlatego sens tej dyskusji nam ucieka - a co się schowa, a co nie obnaża się najpóźniej na paczkach...
    ja tam jednak definitywnie wolę, żeby keyboardzik brzmiał bardziej jak band niż jak keyboardzik - ale jak słusznie prawisz - "niech każdy gra na czym chce i niech brzmi na tym jak by chciał".
    Pozdro
    Agresywne brzmienie często bywa mylone z głośnością... :/

Awatar systemband
    Nowicjusz
    Co do Sd-5 mam juz go i style od Camaro 24 brzmia tak samo jak na stronce bez żadnej edycji ,niema w ketronia takich efektów jak w Yamaha DP tez niebedę tłukł na 3-4 funtach bo to żadna satysfakcja a i klawisz się zużywa i po 2 latach przyciski do wymianyto sobie puszcze podkładzik i dogram poniewaz mam SD-5 z mp3 to prawde napisal kol.Kaczmarek mam tez ms 100 i w niektórych stylach jakby miał lepsze bębny i brzmienie od SD-5 takie miękkie gdyby były nowe style na ten instrument nigdy bym go niesprzedał brzmi rewelacyjnie i zgodze sie z tym jak kolega napisał że ms 50 może lepiej brzmiec na nagłosnieniu od T4 niemówie o 100-ce która jeszcze lepiej gada od ms-50.Rzeczywiscie jak dojdzie nieakustyczna sala a takich jest większość to jak tak jest z tyrosem 4 na nagłosnieniu to dopiero ktos sobie strzeli w kolano kupując go za tyle kasy.Ja tam wolę jakośc brzmienia i selektywność nawet na starym ms 100 co z tego ze nawalone bajerów jak dudni i niesłychac stopy itd.A ktos rzeczywiscie niech kupuje co woli ...
    systemband

Awatar systemband
    Nowicjusz
    Przedewszystkim tu chodziło o to że Ketron brzmi selektywnie a Yamaha nie co z tego że bedziesz mial buzery bajery jak na sali będzie huk i dudnienie juz niepierwszy raz słyszałem takie opinie od ludzi którzy go mieli i szybko sprzedali,a mnie powiedzieli niewierzysz to sobie go kup i wtedy sie przekonasz...
    systemband

Awatar padre
    Człowiek ośmiornicy
    Cytat systemband napisał/a: Zobacz posta
    Witam chciałbym kupic keyboard i rozwazam zakup Ketrona Sd-5 lub Tyrosa 4 ......
    Cytat systemband napisał/a: Zobacz posta
    Co do Sd-5 mam juz go...
    jednak przyszedłeś trolić i robić zamęt i naparzankę
    Będę miał Cię na oku, jeszcze jeden taki numer i wylatujesz
    taky sobie FANCLUB - Cieć

Oby twój słoń kąpał się tylko w mleku a trąba twego słonia nigdy nie trafiła w kaktusy

Awatar Tomasz Kaczmarek
    Nowicjusz
    Ja tylko cytowałem
    A koledze polecam naprawdę SD5 , disco polo na stylach które dała fabryka nie zagrasz jak się należy, ale jeśli masz trochę chęci i wyobraźni to sobie zrobisz na klawiszu takie podkłady, że miód malina, uwierz mi słyszałem T5 i może nie ms 50, tak jak w moim cytacie kolegi ale już SD1 jak dla mnie lepiej brzmi, chodzi mi oczywiście o wesele i granie na paczkach a nie w zaciszu domowym.
    Pozdrawiam

Awatar ralph91p
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Ludzie, na jakich nagłośnieniach wy te klawisze testujecie? Ja uważam, ze mamy dobre nagłośnienie i nigdy nie miałem problemu z ustawieniem tyrosa na nim. To częściej problemy z "muleniem" zdarzały się jak jeszcze miałem pa 800. Miałem kiedyś PSR-730 i faktycznie na paczkach nie było ciekawie, ale z tymi Tyrosami nie przesadzajmy. Stare Rolandy serii E, Soltony i.t.p. charakteryzowały się prostotą brzmienia, przez co brzmiały dobrze na słabszych nagłośnieniach, na których w większości przypadków w ich czasach się grało. Ketron nadal idzie podobną drogą, ale skoro Yamaha (i nie tylko) jest naszpikowana masą efektów oraz możliwości edycyjnych, to chyba logiczne, że potrzebuje lepszego nagłośnienia, by móc wykorzystać swój potencjał. Jeśli ktoś kupuje klawisz za 15tys. i gra na niskobudżetowym nagłośnieniu, to niech nie narzeka, że klawisz nie brzmi.

Nie chcę wyjść na fanatyka Yamahy, bo inne marki (w tym Ketrona) też doceniam, ale zauważyłem, że wczasach, gdy topowym keyboardem Yamahy były Tyrosy 1/2, to kapele u nas w większości przypadków zbroiły się w korgi pa1x/2x/800. Teraz, gdy wyszły Tyrosy 4/5, wiele kapel pozbyło się już Korgów i przeszło na Yamahy i z zadowoleniem opowiadają, ze nareszcie brzmienie klawisza nie odbiega tak od podkładów z mp3. O czymś to świadczy.

Sorry, że moja wypowiedź nie jest w temacie sd5 vs T5, ale coraz częściej mam wrażenie, że ludzie swoją niekompetencję próbują usprawiedliwiać po prostu tym, że klawisz jest do bani i tyle.
    Tyros 5, MONTAGE 6

Awatar Zibi
    Lewa ręka mafii
    Zlotów
    9
    Cytat ralph91p napisał/a: Zobacz posta
    Ludzie, na jakich nagłośnieniach wy te klawisze testujecie? Ja uważam, ze mamy dobre nagłośnienie i nigdy nie miałem problemu z ustawieniem tyrosa na nim. To częściej problemy z "muleniem" zdarzały się jak jeszcze miałem pa 800. Miałem kiedyś PSR-730 i faktycznie na paczkach nie było ciekawie, ale z tymi Tyrosami nie przesadzajmy. Stare Rolandy serii E, Soltony i.t.p. charakteryzowały się prostotą brzmienia, przez co brzmiały dobrze na słabszych nagłośnieniach, na których w większości przypadków w ich czasach się grało. Ketron nadal idzie podobną drogą, ale skoro Yamaha (i nie tylko) jest naszpikowana masą efektów oraz możliwości edycyjnych, to chyba logiczne, że potrzebuje lepszego nagłośnienia, by móc wykorzystać swój potencjał. Jeśli ktoś kupuje klawisz za 15tys. i gra na niskobudżetowym nagłośnieniu, to niech nie narzeka, że klawisz nie brzmi.

Nie chcę wyjść na fanatyka Yamahy, bo inne marki (w tym Ketrona) też doceniam, ale zauważyłem, że wczasach, gdy topowym keyboardem Yamahy były Tyrosy 1/2, to kapele u nas w większości przypadków zbroiły się w korgi pa1x/2x/800. Teraz, gdy wyszły Tyrosy 4/5, wiele kapel pozbyło się już Korgów i przeszło na Yamahy i z zadowoleniem opowiadają, ze nareszcie brzmienie klawisza nie odbiega tak od podkładów z mp3. O czymś to świadczy.

Sorry, że moja wypowiedź nie jest w temacie sd5 vs T5, ale coraz częściej mam wrażenie, że ludzie swoją niekompetencję próbują usprawiedliwiać po prostu tym, że klawisz jest do bani i tyle.
    Brawo kolego .Ja stawiam na T 4 ,a nawet na T 5 już nie bawem.Nagłośnienie ,mikser to podstawa.SD 5 nie dla mnie sorry.
    www.zespol-progres.eu Yamaha Tyros 4 ,Korg Pa-800,Allen Heath WZ3 14:4:2,RCF SUB 4PRO 8001AS,RCF HD 32-A ,FBT HIMAXX 40A, KEMPTON GT-12A STAIRVILLE MH-X50+LED SPOT MOVING HEAD i wiele innych zabawek

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Nie chciałbym grać na klawiszu, którego dynamika nie odbiega od podkładów mp3 dlatego Yamaha jest dla mnie nie do zaakceptowania.
    Ketron Audya, Hohner Concerto III, Beyerdynamic Opus 81, NAW MS8, Electro Voice ZX1, Proel ST2500

Awatar Maraas
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    I znowu się zrobi temat na 500 stron. A kupujcie sobie co chcecie, ważne żeby więcej grać, mniej puszczać A od tego żeby posłuchać i porównać są zloty. I się coś wypije przy okazji

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów