Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 127

Wątek: Yamaha Tyros 4 czy Ketron Sd5

Awatar systemband
    Nowicjusz
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Yamaha Tyros 4 czy Ketron Sd5

Witam chciałbym kupic keyboard i rozwazam zakup Ketrona Sd-5 lub Tyrosa 4 na innych forach czytałem że Tyros 4 kiepsko brzmi na nagłosnieniu a mnie o dobre brzmienie na nagłosnieniu chodzi,znowu Ketron brzmi znakomicie szczególnie sekcja rytmiczna zmiata Tyrosa.I mam dylemat???
    systemband

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Nie wiem co to za dylemat jak Yamaha kiepsko, a Ketron super.... Brać Ketrona i tyle.
    Ketron Audya, Hohner Concerto III, Beyerdynamic Opus 81, NAW MS8, Electro Voice ZX1, Proel ST2500

Awatar padre
    Człowiek ośmiornicy
    czy oprócz czytanie na forach podjechałeś do jakiegoś sklepu/znajomego i posłuchałeś jednego i drugiego? od tego bym zaczął...
    na jakim instrumencie grasz teraz?
    taky sobie FANCLUB - Cieć

Oby twój słoń kąpał się tylko w mleku a trąba twego słonia nigdy nie trafiła w kaktusy

Awatar systemband
    Nowicjusz
    Na różnych yamaha psr 2000 i ketron x1
    systemband

Awatar M a x i m
    Człowiek od czarnej roboty
    Zlotów
    1
    Cytat systemband napisał/a: Zobacz posta
    Na różnych yamaha psr 2000 i ketron x1

Czyli to Ty powinieneś nam powiedzieć czy Y czy K brzmią lepiej na nagłośnieniu.

Awatar systemband
    Nowicjusz
    Sami wiecie że Ketron dużo lepiej brzmi lecz chodzi o T4 bo to już trochę wyższej klasy keyboard więc pewnie coś poprawili?czy tez sekcją odstaje od takiego Sd-5?niemam okazji sprawdzic w sklepie najbliższy ma w oferie tylko Nordy ,syntezatory a z keyboardów to tylko jakies tam Korgi sa z nizszej półki i cos tam niezbyt ciekawego
    systemband

Awatar Raf4G
    Prawa ręka mafii
    Wybierz się do sklepu. Oceń jak brzmią, zastanów się czy chcesz grać w większości ze styli czy też midi oraz czy chcesz odwzorować brzmienie całego bandu ale w starszym, zaznaczam dobrym wydaniu- Ketron sd 5 czy iść lekko w masówkę i dzisiejsze nowoczesne trendy- Tyros 4. Moim zdaniem, jeśli zespół dwuosobowy lub one man band to lepszy będzie Tyros 4. Natomiast dla zespołu, gdzie są dodatkowi wypełniacze- instrumentaliści to lepszy może okazać się ketron sd 5 ale będzie to wg. mnie bardzo dobre odwzorowanie starego zespołu bez nowoczesnych dance czy d-j-skich klimatów. W Tyrosie 4 czy np. w psr s 950 style w klimatach dance brzmią po prostu lepiej niż w starym ketronie. Czy ten modny trend klimatu dance jest dobry to już zupełnie inny temat.

Awatar Mustafa
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Zlotów
    4
    Porównywanie SD5 z Tyrosem 4 trochę mija się z celem bo to zupełnie inna liga i inna cena. Bardziej można go porównywać z s910 i s950. Na tle tych instrumentów SD5 wypada wciąż bardzo dobrze.
    We live to play

Awatar Raf4G
    Prawa ręka mafii
    Może rozwiązaniem byłoby ketron sd5 plus yamaha s 950?

Awatar systemband
    Nowicjusz
    Kumpel testował te 2 instrumenty na paczkach i wyraził opinię że w klimatach innych niz DP ketron mimo że z ,,niższej ligi" choc tego bym niepowiedział odjezdża brzmieniem T4 na nagłosnieniu dlatego tutaj się zapytałem jaka wy macie opinię?dzieki za odpowiedzi i pomocne rady
    systemband

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów