Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Aranżacja domowego studio

Awatar XBlockMove
    Początkujący
    O użytkownikuAktywność na forumReputacja
    Aranżacja domowego studio

Witam!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Od 2 dni mam spory remont w pokoju, a wszystko zaczęło się tak na prawdę od zwykłego przestawienia biurka... W każdym razie pomijając tę nudną część...

W pokoju, w którym obecnie mieszkam - śpię, żyję staram się tworzyć muzykę i generalnie spędzam w nim połowę, jak nie wiecej dnia...
    Przychodzę do was z problemem.

Jak wspomniałem cały pokój przechodzi remont, ponieważ mam troszkę zniszczoną podłogę (panele) i trzeba je przemalować lakierem musiałem wynieść wszystkie meble. Jest to IDEALNY moment do tego, aby zacząć na poważnie myśleć jak zbudować sobie pokoju jednocześnie domowe studio, ale i pokój dzienny/sypialnie

Niestety nie mam możliwości zrobić sobie w innym pokoju sypialni, albo przenieść sprzęt do innego pokoju, dlatego muszę wszystko mieć w tym jednym. Pokój jest duży, więc JAKAŚ opcja musi być.

Na czym mi zależy:

FUNKCJONALNOŚĆ - tego byłem od zawsze uczony i nie lubię rozwiązań połowicznych. Chciałbym wchodzić do pokoju i czuć się jak u siebie a nie jak w obcym domu. wiadomo o co chodzi.

Oczywiście akustyka: w miarę możliwości. Wszystkie ściany są zrobione regipsami, oprócz tej czerwonej. Oczywiście planuję zakup paneli akustycznych, ale nie ukrywam że chciałbym aby również W MIARĘ MOŻLIWOŚCI komponowały się z wystrojem pokoju.

Tak czy siak. Chciałbym was prosić o pomoc właśnie z wystrojem i aranżacją pokoju.

Zdjęcia: Wszelkie wymiary jeśli będą potrzebne mogę podać. Nie ukrywam, że najlepiej by było gdybym dostał rysunek ( z painta, odręczy) wraz z opisem. https://www.dropbox.com/sh/y03u38ugu...Ec2pdxH7a?dl=0

Biurko mam kątowe, dlatego jest trochę komplikacji zwłaszcza, że jak wiać na zdjęciach mieszkam na poddaszu i mam 2 ściany pod kątem...

Czekam na pomysły i mam nadzieję, że będziemy mieć tutaj ładną rozmowę!

Awatar applause
    Nowicjusz
    Toruń
    Szczerze mówiąc to trochę cięko będzie zrobić sobie projektowe studio w sypialni . Zona obok będzie spała, a Ty będziesz sobie miksy robił... zapomnij . Nie oglądałem zdjęć, nie znam wymiarów, ale może masz możliwość oddzielić takie małe pomieszczenie jakimiś lekkimi ściankami z regipsu i wełny. Zrobić poprostu jakiś mały pokoik. A jeśli nie to zrób sobie ładne parawany z funkcją izolacji akustycznej

Awatar Kroma
    Nowicjusz
    My odpowiednie pomieszczenie zrobiliśmy u mnie w garażu, co mężowi bardzo na początku się nie podobało, bo jak to ma auto na dworze trzymać? Dopiero jak zobaczył, co tam tworzymy to zmienił zdanie. Najlepiej mieć osobne pomieszczenie, którego użytkowanie nikomu nie będzie przeszkadzało.

Awatar marekklak
    Początkujący
    U nas udało się wynająć odpowiednie pomieszczenia, wyremontowaliśmy je i dostosowaliśmy do swoich potrzeb. Hala jest w oddali od budynków mieszkalnych więc muzyka nikomu nie przeszkadza.

Awatar czarek2502.81
    Prawa ręka mafii
    U mnie domowym studiem stała sie dawna obora Wyremontowana, w miarę możliwości wyciszona. Oddzielne miejsce na chałturzenie to podstawa... A i przy okazji jest gdzie spokojnie wypić piwo Ale w sumie to chyba już OT... Nie pamiętam czy akurat na tym forum była kiedyś wypowiedź o dostosowaniu pokoju w blokach na takie mini studio. Czyli wygłuszona podłoga i sufit, ( wata szklana i plyta OSB na podłodze i suficie) potem wykładziny itp. Komputer odpowiednie odsłuchy etc... Ale żeby w studio mieszkać to chyba pierwszy raz...

Awatar Kanionuta0718
    Początkujący
    łomża

Cool Aranzacja domowego studia

Spedzam teraz ogrom czasu w domu i mam czas wreszcie na muzykowanie. Z tej okazji rozpalnowalam sobie, ze w pokoj "graciarnia" na pietrze zamienie w domowe studio/klub, czekam na realizacje zamowien i kompletuje. Znalazlam tez swietne narozniki na https://www.vox.pl/meble-vox-sofy--narozniki-i-fotele, z przyjaciolmi mi bedziemy mieli loze pod ledami
    Ostatnio edytowane przez Kanionuta0718 ; 15-05-2020 o 19:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów