Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy i jak korygować eq na imprezie dla seniorów?

Awatar Siergiej
    Amator
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Smile Czy i jak korygować eq na imprezie dla seniorów?

Sorry, jeżeli w złym miejscu piszę.
    Chciałem zapytać, czy obsługując imprezę np. dla 60-, 70- latków bierzecie pod uwagę ubytek słuchu związany z wiekiem i korygujecie to na eq.???
    Wiadomo, że z wiekiem najbardziej cierpi odbieranie wysokich tonów. Czy należy na imprezach dla seniorów podbijać hi kosztem np. basu?

Z doświadczenia wiem, że starsi goście średnio tolerują niskie częstotliwości, dlatego zawsze je lekko podcinam. Jak Wy robicie?

Awatar szoker
    Lewa ręka mafii
    Nic nie robię więcej niż pod siebie - oni mają ubytek słuchu cały czas i się z tym już przyzwyczaili. Nie lubią za dużo basu i zbyt głośnej muzyki - to wiem na pewno
    Kryzys - mnie też dopadł - jem spleśniałe sery, piję stare wino, jeżdżę autem bez dachu i sprzęgła oraz mam telefon bez klawiatury.

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    Gralem kilka imprez dla seniorow, i same nadstawki na 12" to az za DUZO dla nich, trzeba sciagac i to sporo basu, i grac ogolnie cicho, zwlaszcza jak co 5-6 ma aparat sluchowy

Awatar Mix
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Raczej zapytałbym co grać dla seniorów a nie jak ustawiać Eq w mikserze. Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Muzyka jest sztuką najbardziej demokratyczną.

Awatar kitaa
    Ja tu tylko sprzątam
    Zlotów
    1
    Nie wiem dla jakich seniorów gracie, ale mam wrażenie, że przesadzacie i to bardzo. Co roku zdarza się grać dla różnego typu grup seniorów i zapewniam Was, że nie trzeba zmieniać zupełnie nic w konfiguracji nagłośnienia a już zupełnie kombinować z EQ. Chyba, że z założenia napierniczacie ile fabryka dała...

Awatar lubiemuzyke
    Amator
    Byłem kiedyś na 40stej rocznicy ślubu większość gości to osoby 60+ i zespół musiał grać sporo ciszej i basy obniżyć prawie do minimum taka była sugestia gości i organizatorów

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    No i ok, gały są po to aby nimi kręcić. Co w tym dziwnego ? Jest prośba czy sugestia to się ustawia zgodnie z życzeniem

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów