Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Martin Light Jockey 2.95 + Vis + LJM nie taki straszny, alternatywa dla Freestyler'a

Awatar zgarniacz
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Exclamation Martin Light Jockey 2.95 + Vis + LJM nie taki straszny, alternatywa dla Freestyler'a

Witam, jest to mój pierwszy temat tak więc z góry wybaczcie błędy i niejasności.

Przeglądając forum zauważyłem, że większość zespołów/dj jeśli już nawet używa sterowników DMX->USB, korzysta z bardzo popularnego programu Freestyler. Jak najbardziej ten program ma wiele zalet, chyba największa z nich jest to, że jest darmowy. Jednak używając Freestyler'a oraz Martina moim zdaniem bezkonkurencyjnie wygrywa Martin Light Jockey. Nie bez powodu większość klubów raczej zagranicznych korzysta własnie z tego oprogramowania. Kluby w Polsce bardzo częściej korzystają z Mandrix'a lecz dalej na drugim miejscu jest Martin. Myślę, że jest to spowodowane rozbudowaną sekcja obsługi paneli, które są bardzo często wykorzystywane w klubach większych miast. Tak jak już wcześniej wspomniałem używając Freestyler'a i Martin zauważyłem o wiele większe pole do popisu w Martinie. Martin wyróżnia się bardzo prostym interfejsem, kolejna rzeczą jest łatwość wykorzystania potencjału tego programu. Wspólpraca z ekranami dotykowymi również wydaje się być bardziej intuicyjna. Proste światła takie jak np. Revo II pomimo tego, że ma tylko 4 kanały DMX w Martinie ma ono dziesiątki funkcji. Od ustawiania światła w rożnych kolorach do rożnego rodzaju trybów pracy i stroboskopów. Jest tak z większością efektów świetlnych. Krótko mówiąc w Martinie uzyskamy więcej możliwości, wykorzystamy światło w 100%.

Druga kwestia to sterownik. Tak wiem większość korzysta z oferty DAB-SYSTEM. Ja jednak wybrałem sterowniki od KWMATIK. Używałem rożnych sterowników z pod tego szyldu i złego słowa powiedzieć nie mogę. W Martinie używać można spokojnie różnych hardware. Działają praktycznie wszystkie te droższe i tańsze sprzęty. Wszystko dzięki podmienionym plikom, tą operacje zobaczyć można w poradniku.

Teraz przejdźmy do sedna czy do poradnika. Jakiś czas temu nagrałem poradnik w którym można zobaczyć miedzy innymi na czym polega przerobienie instalki Martina tak aby współpracował z Systemami Windows xp/7/8/8.1/10 w każdej wersji. Można również zobaczyć zasadę działania Visualizera oraz LJ managera. Ten dodatek do Martina jest podsumowanie prostoty całego oprogramowania. Myślę, że wielu z was przekona się do tego programu.

Tutaj mały urywek z jakiejś imprezki przy banalnym zestawie

Działanie przedstawiałem na tym co miałem pod ręki. Można z łatwością sterować również głowami, belkami, laserami itd..

Daje niżej link jakby ktoś chciał sobie ściągnąć paczkę z najważniejszymi rzeczami:

http://www3.zippyshare.com/v/NeEoSxd8/file.html

Pozdro.

Awatar Andrzej_88
    Amator
    Pragnę dodać, że kolega zgarniacz jest okolic Hrubieszowa a przebywa ciągle w Lublinie i chętnie służy pomocą
    [admin: sygnatura usunięta]

Awatar dj arq
    Lewa ręka mafii
    Też pracuję na MLJ i to już 15 latek No i w końcu kupię oryginalny martin, bo te nasze z DABa trochę działają mi już na nerwy tym wieszaniem :/
    Tak że jak ktoś by chciał spytać coś to też chętnie odpowiem

Awatar gpm
    Początkujący
    Mógłbyś odświeżyć link do paczki?

Awatar mausik
    Początkujący
    mam problem, mam napisane dwie sekwencje snap, najprościej wytłumacze ten problem tak
    Sekwencja 1: Kanał 1[snap]: 255 Kanał 2: 0 [off]
    Sekwencja 2: Kanał 1[off]: 0 Kanał 2: 255 [snap]

Kiedy zrobie Cueliste i dodam te te sekwencje to się pięknie miksują.

Natomiast kiedy w LJ manager zrobie 2 przyciski jako Latch seq. to one się nie miksują, działa jeden albo drugi - wie ktoś jak ustawić miks?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów