Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: DB Technologies flexys fm 12

Awatar jupiter
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Zlotów
    5

DB Technologies flexys fm 12

Witam. Jeżeli ktoś posiada ww paczki to proszę o opinie. Brzmienie...awaryjność... Planuję zakup 2 aktywnych monitorów. Czy w tym przedziale cenowym jest jakaś alternatywa? Będę potrzebował 2 szt. Czasami będzie potrzebna paczka jako nagłośnienie do kameralnego grania typu piano + wokal.
    taky sobie FANCLUB - Nadworny Polewacz
    "...i owoc żywota Twojego je ZUS..."

Awatar skubiszek
    Człowiek z branży...
    Zlotów
    9
    z tego co się orientuje Michał ma ten odsłuch

Ja za to kupiłem ostatnio Behringer B210D i powiem, że paczki się sprawdziły. Są malutkie, nic mi nie sprzęgało, grałem impreze na 200 osób i dość sporej sali więc RFC pokaźnie rozkręcony bo to studniówka ale te "maluchy" grały baaardzo głośno do tego są malutkie i o wiele tańsze, za 3 paczki zapłacisz tyle co za 2 DB. Mają mocowanie na statyw i wyglądają jak klasyczna paczka + można położyć na boku
    MST - Moderator Specjalnej Troski

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Też myślałem o tym monitorze ale ciut drogi a kuzyn z proela ma nieciekawe opinie.

Awatar zespol-mm
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    8
    siemasz, ja mam db technologies flexys fm10, czyli z rodziny... ale na 10"

jeśli chodzi o jakość wykonania, bardzo przyzwoity twór, pięknie się prezentuje i nie mam z nim problemów.
    jeśli chodzi o brzmienie, ciężko mi powiedzieć jaki kto ma gust, ale na pewno nie jest to dla mnie idealne brzmienie jako front, ale... dzięki temu pozornie "innemu" brzmieniu, pewnie przez głośnik koaksjalnhy, bardzo selektywnie i czysto brzmią w min wokale i ogólnie jest bardzo praktyczny podczas pracy.

Miałem wcześniej proela flash 12a (zwykła kolumna frontowa z opcją "leżakowania") i kiedy pierwszy raz odpaliłem "na sucho" w domu obie kolumny, żeby porównać brzmienie, nie byłem przekonany co do wyższości typowego odsłuchu nad właśnie wspomnianym flash 12a, szczerze mówiąc, byłem nawet rozczarowany.... wszystko jednak zmieniło się, kiedy już realnie położyłem go na podłodze na granej przez nasz zespół imprezie... nagle okazało się, że brzmienie mimo "niezachwycającego" w pokoju, jest idealnie skrojone na potrzeby odsłuchu scenicznego, wokale były tak czytelne i bliskie uchu, że aż się zmartwiłem, że tak nieczysto śpiewamy
    użytkuję fm10 od kilku miesięcy i szczerze powiedziawszy zastanawiam się nad zakupem drugiego egzemplarza... jestem mega zadowolony!

PIONA!
    Ostatnio edytowane przez zespol-mm ; 04-02-2016 o 15:40
    Oświetlenie sceniczne dla Zespołów Muzycznych i DJ/Wodzirejów

_____________________________________________________________________________________________________________________
    ODWIEDŹ NAS - SHOWROOM - ul. Powstańców Wlkp. 16 - 89-210 Łabiszyn - tel. +48 698 106 964 - info@showdmx.pl

Awatar mateusz.564
    Amator
    Zlotów
    1
    Ja mam tego db. Jestem bardzo zadowolony. Właśnie chcę dokupić drugą sztukę. Tylko że poszły ceny mocno do góry. Może jak razem kupimy 3 to ktoś zrobi lepsza cenę

Awatar jupiter
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    5
    ja używam na monitory Ld system LDB122 Stinger czy jakoś tak... czasami na leżąco czasami na statywie, chcę kupić coś lepszego bo to typowe górki, dlatego pomyślałem o czymś na coaxie

Awatar Bj Volek
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    2
    a może MC610 od Jarka, ale do tego potrzebny koniec...

Awatar Silver Sound
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Cytat jupiter napisał/a: Zobacz posta
    ja używam na monitory Ld system LDB122 Stinger czy jakoś tak... czasami na leżąco czasami na statywie, chcę kupić coś lepszego bo to typowe górki, dlatego pomyślałem o czymś na coaxie
    Witam
    Rozważałem tańszą wersje odsłuchu, z koaxialnym 12/15hcx 76 B&C, to znaczy tez koaxial, ale tańszy, i zrezygnowałem. Jesli koaxial, to tylko którys z tych przetworni9ków. Inne, nawet z propozycji B&C, czy innych marek, maja dośc nierówne charakterystyki, oraz zbyt wąskie katy promieniowania drivera. Jesli na scenie pro mozna sie takowymi "postawic", np 2-3 dla solisty, to w przypadku kapelki amatorskiej, 3-5 odsłuchów na scenie to chyba chora przesada. Choc kto bogatemu zabroni....
    Moim zdaniem "koaxialność" przetwornika nie jest gwarancja dobrej konstrukcji, w zalezności od przeznaczenia, a dla Was potrzebny jest przetwornik z dośc szerokim katem emisjii drivera, a dobrze dobrany horn ( mowa o klasycznech głosnikach, i właśnie , oczy pisze przed chwilka, ze wzgledu na katy emisji}, dobrze dobrany driver, oraz częstotliwośc podziału, i..Badrzo dobrze dorana i z odpowiedniej jakości elementów, wykonana zwrotnica. Nie mozna tez lekcewazyc własciwie skonstruowanej obudowy, szczególnie w Waszym przypadku, gdy sceny mają mało miejsca na odsłuchy...
    Swoje przemyslenia sa pochodna doświadczenia ze sceny profersjonalnej, oraz z rozmowami i dyskusjami z Wami , dlatego taka a nie inna konstrukcja serii KOS110, czy KSO 112.
    Mam zamiar z Taurusem zorganizować mała imprezke u niego, własnie pozwalająca osobiste posłuchania porównawcze kolumn odsłuchowych, na 10, i 12 cali głosnikach, bo moim zdaniem te srednice pozwalaja na wykonanie stosunkowo tanich, ale świetnie grajacych odsłuchów. Głosniki 8 cali, jak chocby MS 8 NAW, owszem sa wzroem bardzo dobrego brzmienia, ale nie sa aktywne, i ze wzgledu na przetworniki tam zastosowane dośc drogie, ale cóż, jakoś zawsze idzie w parze z wysoka cena, zatem, kto chce akurat MS 8 musi sie z ta cena pogodzic. Po rozmowach, doszedłem do wniosku, że nie bedziemy dawac do porównania odsłuchów z 8 cali głosnikami, a pozostaniemy przy, 10 i 12 cali.
    Dla zainteresowanych, zawsze jestem do dyspozycji, i za kaycja podsyłam swoje "wynalazki", na czas do 10 dni, w celu osobistego "pomacania" posłuchania, czy porównania z innymi kolumnami.
    Kasa 100% zwracana, po zwrocie kolumn, w terminie 10 dni.
    Mozna się dogadac, i za mała "gratyfikacja" posiadac kolumny nieco dłużej, w celu przetestowania w "boju", to jest realnej imprezy, wtedy jest to kwestia dogadania sie.
    jk
    25 lat doświadczenia gwarancją profesjonalizmu w serwisowaniu. Naprawie każdy wzmacniacz analogowy, każdy głośnik....

Awatar jupiter
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    5
    Szeroki kąt też nie zawsze się sprawdza... gramy w 3 i czasami wystarcza nam 1 odsłuch ustawiony na statywie z boku lub z tyłu a czasami 2 plus ja w słuchawkach i jest ciężko... najgorsze są betonowe sale z betonową dziuplą na zespół.... odbite dżwięki z sali wracają na scene...podciągasz odsłuch, który zaczyna się odbijać od ścian dziupli...i słyszysz 2 albo 3 tonacje utworu...

Awatar Maraas
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Mam 2 sztuki DB i sprawdzają się super jako odsłuch. Na przodach graliśmy na nich 2 razy kolędy na firmówkach, ale brzmienie na przodach tak jak pisze Michał - nie do końca. Za to jako monitory są bardzo klarowne, mamy po jednej sztuce na osobę + wokalistka douszny. Trzeba się przyzwyczaić do brzmienia, bo grają inaczej niż przody. Jak wybierałem, to mocno przyierzałem się też do KSO, tylko potrzebowałem "na już" bo zajechałem stare, a u Silvera niestety trzeba na paczki czekać.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów