Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Ketron SD-5 - warto ?

Awatar przemo7892
    Nowicjusz
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Ketron SD-5 - warto ?

Witam serdecznie. Chciałbym się zapytać, jakie są wasze opinie o Ketronie SD-5 i mam pytania:
    1. Czy można na Ketronie robić style, jeśli tak, to prosiłbym jak zrobić?
    2. Czy można odtwarzać mp3 ?
    3. Czy warto ?
    Pozdrawiam

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Style można robić. Jak? - temat rzeka, na pewno nie na forumowe posty. Ja proponuję na początek - na podstawie elementów istniejących stylów. Wybierz najpierw rytm perkusyjny i go skopiuj, potem powycinaj/pozmieniaj to co Ci w perkusji nie leży. Możesz usuwać pojedynczy element w danej wariacji, np. stopę i zastępować inną. Na każdym etapie kwantyzuj i zapisuj. Potem znajdź w jakimkolwiek stylu fabrycznym linię basu i ją również skopiuj. W rozbudowanych wariacjach dograj coś jeszcze i gotowe. Resztę znajdziesz w instrukcji i generalnie próóóóóbuj sam.
    Mp3 można odtwarzać po dokupieniu specjalnego "dodatku" (USB&SD CARD READER). Można oczywiście to udogodnienie mieć fabrycznie jeżeli kupujesz nówkę.
    Czy warto? Pewnie, że warto. SD5 miałem przez 5 lat, zagrałem setki najróżniejszych imprez. Brzmi inaczej niż pospolite Yamahy, Korgi i Rolandy. I generalnie o to chodzi. Obsługa nieco trudniejsza niż Yamaha, ale można się przyzwyczaić. Style nie charakterystyczne, tzn. na jednym stylu opędzisz kilka kawałków, w każdym dogrywając coś innego. Zachęcam do robienia własnych stylów, ja miałem ich w moim SD5 około 150 i w rzeczywistości mało z fabrycznych korzystałem. Wiele stylów miałem tylko troszkę poprzerabianych według instrukcji zawartej na początku wypowiedzi. Wiele miałem stylów z poprzednich Ketronów, bo gram na tej marce od 1998 roku. Co nie znaczy, że fabryczne style są złe. Najlepiej usiąść i samemu się pobawić. Zachęcam.
    Ketron Audya, Hohner Concerto III, Beyerdynamic Opus 81, NAW MS8, Electro Voice ZX1, Proel ST2500

Awatar czarek2502.81
    Prawa ręka mafii
    W 100 procentach zgadzam się z dessem -

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów