Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Co zamiast RCF 310A ??

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Co zamiast RCF 310A ??

Mam do was takie pytanie, obecnie za odsłuch robi u mnie RCF 310A

Na przodach mam w zależności EVOX 12, lub 2031+8003

kilka już razy podczas imprez ( szczegolnie na EvOX 12 ) na sali wszystko było idealnie słychać, czysto i klarownie, a po wejściu na scenę wokal już nie był chwilami tak zrozumiały.

Co polecicie, lepszego na odsłuch ??

Myslałem może np o :

1. RCF ST 12-SMA

2. RCF HD32a - ta paczka ma driver ( cewkę ) 3.0, i czytałem opinie że bardzo czysty jest wokal jednak nie słyszałem nigdy jej w akcji

Interesuje mnie odsłuch ze stajni RCF, skoro wszystko mam tej firmy to niech tak już zostanie

Co myślicie o tych 2 propozycjach i jak wypadają względem 310 ??

A może coś innego ??

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Wiele usłyszałem bardzo pozytywnych komentarzy od znajomych na temat Dynacorda AXM 12.

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Wolałbym raczej coś z jednej stajni jak przody o podobnym brzmieniu, abym słyszał w miarę tak jak odbiorcy na parkiecie.

Jednak aby było czytelnie wszystko słychać, zarówno wokal jak i aranż.

Wtedy odsłuch bedę mógł sobie zrobić ciszej bo byłoby wszystko czytelnie i czysto, a nie tak jak teraz czasami mam że nie rozumiem, nie słyszę dokładnie i czysto, przez co później niepotrzebnie odsłuch robię głośniej. ( odrazu zaznaczam że na przodach jest OK )

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Z dynacordem nie miałem nigdy do czynienia, wszystko mam RCF i to brzmienie mi jak narazie odpowiada, jestem przyzwyczajony do niego, więc raczej coś ze znaczkiem RCF

Awatar x-deejay
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    2
    Zwłaszcza w zestawieniu ze słupkami, żaden odsłuch na membranie 10 i większej nie odda Ci charakteru brzmienia frontu. Nieśmiało przypominam że odsłuch jest do komfortowego śpiewania a broń Panie Boże do korygowania tego co na frontach
    Odsłuch trochę jak mikrofon, jest indywidualny! i tylko w naszym pięknym kraju się przyjęło że monitor to byle jaki albo byle było słychać.
    Monitor ma mieć właściwy kąt "natarcia" czyli celować w głowę słuchającego/muzyka a nie w nogi czy sufit, ma być możliwie najbardziej neutralny, ma mieć zgrabną konstrukcję i stabilnie tkwić w zadanym mu miejscu a nader wszystko powinien być indywidualnie odstrojony bezwzględnie i w każdym miejscu na nowo. (z uwzględnieniem stałych korekt jego ewentualnych słabości)
    Gdyby każdy korzystający z monitorów podłogowych przestrzegał powyższych zasad, połowa tematów o: "głośno na scenie", "mikrofon xxxx podjeżdża, co robić" albo "jaki najtańszy monitor wybrać" - zniknęły by, albo by się w ogóle nie pojawiły.

Awatar bamber71
    Człowiek ośmiornicy
    Ja poszedłem na takie rozwiązanie, ze kupiłem na odsłuch to samo co mam na froncie ( RCF 712A ) Mam zapasową paczke na przód, jednocześnie słysze to samo co bawiący sie goście.
    Nic w podpisie.

Awatar x-deejay
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    2
    Bamberku, nie to samo z zapasem na front się zgodzę ale słyszysz co innego niż goście

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Cytat bamber71 napisał/a: Zobacz posta
    Ja poszedłem na takie rozwiązanie, ze kupiłem na odsłuch to samo co mam na froncie ( RCF 712A ) Mam zapasową paczke na przód, jednocześnie słysze to samo co bawiący sie goście.
    Też o tym myślałem aby mieć to samo co na froncie i wtedy tak samo słyszeć, ale :
    1. EVOXa nie dam na odsłuch
    2. 2031 też nie chcę na odsłuch

Dlatego zastanawiam się nad propozycjami które podałem na początku Czyli typowy monitor RCF ST-12 lub może HD 32. jednak ani jednej ani drugiej nie słyszałem i nie wiem jak się sprawdzi dlatego pytam kolegów, może używa ktoś którejś jako odsłuch

Awatar bravi
    Człowiek od czarnej roboty
    Fbt stagemaxx...w tej kwocie nie ma konkurencji.

Awatar zespoljoker
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Aś się uparł na rcf. Jeden z lepszych to: http://www.dbtechnologies.com/EN/Pro...fm12_p746.aspx

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów