Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Odsłuch douszny - polecane do 1500 zł ?

Awatar S@nger
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Odsłuch douszny - polecane do 1500 zł ?

Witam serdecznie,

chciałbym odwołać się do Waszego doświadczenia w sprawie IEM'ów, tj. odsłuchów dousznych

porobiłem już trochę researchu w sieci i na forach i oczywiście wynika z tego że na dobrą sprawę te najbardziej polecane to sprzęt wart (co najmniej) rzędu kilku tysięcy zł (np. Shure PSM 900/1000; Audio Technica M3, a jeszcze lepiej nawet Sennheiser EW 300 G3) ...

Na chwilę obecną jednak niestety dane mi jest spoglądać tylko na niższą półkę cenową, tak jak wspomniałem do ok. 1500 zł (za nówkę, ewentualnie używany).

W planach jest jeszcze zakup miksera i oddzielnych słuchawek pokroju Shure SE 215 (jako że te dawane w zestawie do IEMów są raczej marnej jakości), dlatego ciachnięty pułap cenowy którym dysponuję

Anyways, natrafiłem na następujące trio w budżetowych progach cenowych:

LD Systems MEI 1000
    Proel RM3000 TR
    Shure PSM 200 (przy czym to z tej trójki chyba najstarsze rozwiązanie, bodajże nawet model wycofany z produkcji, choć dalej chodzący na rynku)

I tu pytanie czy ktoś z Was miał z tym sprzęcichem styczność, użytkował itp. i jakie wrażenia? Chodzi mi głównie o jakość słuchową

(na zachodnich forach jedną z częściej podkreślanych wad (jeśli coś z IEMów się okazuje badziewne) są "szumy" i generalnie słaba jakość sygnału mimo bliskości wokalisty do źródła, czyt. transmitera)

Wiadomo, za Shure'm przemawia marka, chociaż to czasami bywa złudne. O pierwszych dwóch - LD Systems i Proelu - jest generalnie mało info first hand od użytkowników, stąd pytanie (recenzje serwisowe jak wiemy często bywają tendencyjne pod świeży produkt).

A może znacie jeszcze jakieś inne powiedzmy max do 2000 zł, z czystym sumieniem godne polecenia z cyklu "to nie tani szajs"?

BTW jeśli ktoś wyzbywa się także własnego odsłuchu dousznego, z chęcią się zapoznam z propozycją

Awatar piotrek
    Ojciec Chrzestny Mafii
    wg mnie najtańszym rozwiązaniem jest zenek, który kosztuje 4 koła.

Próbowałem szukałem - LD system, t bone - to szumidła. Może ten shure będzie działał - jeśli przetestujesz - daj znać.

Problemem w tanich rozwiązaniach pomijając szum jest przenoszenie niskiego basma - bas brzmi tragicznie, jest problem z dźwiekiem, tak jakby przerywało sygnał.

Wg mnie jeśli tanio - to tylko na kablu.

Awatar Manieksp
    Człowiek od czarnej roboty
    Zlotów
    1
    Uzywalem mei 1000. Da sie przezyc.... ale rewelacji nie bylo. Zalezy gdzie lezy Twoja granica tolerancji. Po zakupieniu sluchawek IE4 bylo po japonsku czyli jako-tako. Ja bym drugi raz sie w to nie pchal
    Wódkę można pic tylko w dwóch przypadkach - gdy jest zakąska, lub gdy jej nie ma....

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów