Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jaki stroik kupić do gitary?

Awatar modeno
    Ja tu tylko sprzątam
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Jaki stroik kupić do gitary?

Czym się kierować przy zakupie ? Jest obojętne czy kupię za 20 czy 30 zł ?
    2x RCF Art 312 MK3 1x RCF 8003 mixer ALLen &Heath ZEd 18 procesor Tc helicon voicelive touch 2x Shure 58 A klawisz Yamaha PSR s750

Awatar dante
    Początkujący
    nie jestem może specem gitarowym, ale z tego co miałem do czynienia z gitarą i stroikami nie ma to zbytnio znaczenia, a najlepszym stroikiem jest własne ucho

Awatar diego
    Początkujący
    Większość stroików jest tania jak barszcz i jeśli chodzi o to by po prostu mieć tuner bez wodotrysków, to nie trzeba wydawać fortuny. Proszę
    https://rigexpert.pl/pl/p/Korg-GA1-tuner/8623
    http://strunygitarowe.pl/pl/p/Snark-...-do-gitary/596
    Sam używam bardzo często darmowego stroika w telefonie. Działa bez zarzutu. to jest taki
    https://play.google.com/store/apps/d...itartuna&hl=pl

Nie do końca zgodzę się z tym, że najlepszym stroikiem jest własne ucho, bo słuch wyrabia się na przestrzeni lat, więc minie sporo czasu zanim ktoś nauczy się stroić bezbłędnie na słuch.

Awatar Aga30
    Początkujący
    Witam , a jeśli kupiłam używaną gitarę to czy są punkty gzie można oddać ją do nastrojenia i ogólnego przeglądu ?

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Ty Ty nie masz słuchu absolutnego?
    Tutaj wszyscy mają.
    A jeden, to ma nawet najabsolutniejszy, ale czy jego użyczy on jej?

Awatar szupek
    Ja tu tylko sprzątam
    Przy gitarach akurat duże znaczenie ma jakość wykonanego sprzętu a co za tym idzie-cena :/ Więc pytanie jaka to gitarka? i ile kosztowała.
    Ja osobiście jakiś czas temu kupiłem sobie akustyka, a z racji tego, ze nie jest to mój główny instrument, nie chciałem żeby to była droga gitarka-miała mi służyć czasami do brzdąkania, wybór padł na jakąś używaną gitarkę no-name za 200zł.
    Okazała sie całkowitą porażką :/ strój gubi juz w okolicy 5-7 progu :/ stąd też moja rada, jeżeli jest to tani instrument nie opłaca sie go oddawać do regulacji, bo koszt bedzie większy niż cena gitary
    Mi taka gitarka w zupełności wystarcza do pogrania sobie 4-5 razy w roku .

Co do tunerów gitarowych w przedziale 20-30zł nie ma zbyt dużej różnicy. W mojej przygodzie basowej miałem około 10 tunerów(lubie gubić takie rzeczy ) za około 30zł wszystkie działały w miarę oki, niektóre tylko mają drobną wadę - podczas strojenia liniowego łapały dzwięki z wbudowanego mikrofonu, przez co jeżeli stroiłem sie a ktoś w tym czasie coś brzdąkał to tuner potrafił chwile powariować :/ ale przecież podczas strojenia ma być cisza
    Wszystkie te zabaweczki porównywałem z moim rackowy tunerem Korg DTR-1000 i rzadko zdarzały sie jakiekolwiek odchylania także polecam.

Ja jako pierwszy tuner kupiłem sobie takie urządzenie z wbudowanym metronomem- fajna zabawka dla początkujących i mam go do dzisiaj sentyment

Awatar rorchach
    Początkujący
    Cześć. Miałem różne stroiki, kamerton zawsze niezawodny, ale jak już ma być rozwiązanie "stroikowe" - to taka apka Cleartune (4 USD) robi mi cholernie dobrą robotę przy gitarze i zawsze, ale to zawsze mam ją pod ręka - polecam

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk

Awatar clapton
    Początkujący
    Cytat Aga30 napisał/a: Zobacz posta
    Witam , a jeśli kupiłam używaną gitarę to czy są punkty gzie można oddać ją do nastrojenia i ogólnego przeglądu ?
    A skad jestes? Do takiego ogolnego przegladu to mozna nawet do sklepu muzycznego oddac, ale jak sprzęt jakis powazny to dobry lutnik powinien sie tez nim zajac !

A co do ogólnego tematu to ja mam taki przypinany stroik fendera i nie narzekam

Awatar Yemlul
    Początkujący
    Ja kiedyś stosowałem jakiegoś programu ze zwykłym mikrofonem od słuchawek, a teraz kamertonem najczęściej stroję
    Czytacie czasami blogi? Warto zajrzeć na ten http://ujedrnianie-piersi.pl/powieks...y-anatomiczne/

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów