Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Stage Piano/Syntezator - dobra klawiatura i brzmienie

Awatar Maraas
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Zlotów
    1

Stage Piano/Syntezator - dobra klawiatura i brzmienie

Witam kolegów, z racji powiększenia rodziny musiałem przenieść pianino do garażu i szukam czegoś w zamian. Zależy mi przede wszystkim na dobrej klawiaturze, zbliżonej do klasycznego pianina i dobrych soczystych brzmień pianina, el. piano, organowych - cała reszta nieważna, ale jak będzie to też miło. Ma to być solidny instrument, który można spakować w case, najlepiej jakiś lekki oldskul. Planuję wydać ok 4tyś za używany. Trochę już patrzyłem co na rynku, ale totalnie nie jestem w temacie. Zainteresowały mnie: Roland RD700 (SX, GX, NX) i Kurzweil Artis. Może ewentualnie syntezator: starszy Motif, Fantom X6, tylko jak wypada klawiatura w nich w porównaniu do Stage Piano? Wykorzystywany będzie przede wszystkim w domu po prostu do pogrania, sporadycznie koncert w kapeli rockowej lub akompaniament (do tej pory brałem T4, który się średnio nadaje do tego). Poradzicie coś?

Awatar HEINEKEN
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Zlotów
    6
    A moze Kurzweil MPS10?

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
    www.klawiszowe.pl - Centrum Instrumentów Klawiszowych

www.involight.pl - dystrybutor oświetlenia INVOLIGHT (ruchome głowy, pary led, wytwornice dymu, efekty led)

Awatar Maraas
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Cytat HEINEKEN napisał/a: Zobacz posta
    A moze Kurzweil MPS10?
    To taka trochę zabawka, wolałbym konkretny instrument, może spokojnie być leciwy i ciężki. Ale podsunąłeś mi przed przypadek nowy pomysł, Kurzweil PC3 - jakieś opinie?

Awatar Mustafa
    Zlotów
    4
    PC3 jest jak najbardziej zawodowy. Możesz też spróbować upolować K2600
    We live to play

Awatar HEINEKEN
    Zlotów
    6
    No to moze Nord? Myślałeś?

www.involight.pl - dystrybutor oświetlenia INVOLIGHT (ruchome głowy, pary led, wytwornice dymu, efekty led)

Awatar waker
    Nowicjusz
    Nord Stage2, ja bym w to poszedł albo trochę bardziej budżetowo i ogarnąłbym PX5S w którym będziesz miał przede wszystkim bardzo dobrą klawiaturę i świetny syntezator z niemal nieograniczonymi możliwościami, a wagowo jak na ważone klawisze niewiele bo 11kg.

Awatar Tomek TAURUS
    Lewa ręka mafii
    Trochę po za budżetem ale świetne piano Kawai MP7

Awatar Maraas
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Nad Nordem oczywiście myślałem, ale to jednak nie ten budżet, PC3 w tej cenie dostanę tylko LE7. Ale już propozycja Taurusa mnie mega ciekawi, wiecie może gdzie można zobaczyć tego Kawai MP7 (tak do 100km od Opola)?? Będę chyba wybierał między nim a Kurzeilem Artis, bo jak zawsze w miarę przeglądania budżet poszedł w górę

Awatar Tomek TAURUS
    Lewa ręka mafii
    Cytat Maraas napisał/a: Zobacz posta
    Nad Nordem oczywiście myślałem, ale to jednak nie ten budżet, PC3 w tej cenie dostanę tylko LE7. Ale już propozycja Taurusa mnie mega ciekawi, wiecie może gdzie można zobaczyć tego Kawai MP7 (tak do 100km od Opola)?? Będę chyba wybierał między nim a Kurzeilem Artis, bo jak zawsze w miarę przeglądania budżet poszedł w górę
    Cześć, dziś takie piano Kawai sprzedałem, klient był posłuchać bo był przed takim samym wyborem jak Ty, w porównaniu do Artisa czy pc3 dużo lepsza klawiatura, więcej możliwości i brzmienia nie ustępujące żadnemu z powyższych . Jak coś w Pabianicach do obejrzenia to tylko 100 km więcej jak zakładasz

Awatar HEINEKEN
    Zlotów
    6
    Dokładając kilka stówek masz Norda Electro 5D ktory wciąga Kawaia nosem a w symulacji Hammonda nie ma sobie równych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów