Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pomoc przy dokonaniu wyboru sprzętu

Awatar wlodass
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Question Pomoc przy dokonaniu wyboru sprzętu

Witam, jeśli źle zamieściłem wątek proszę o przeniesienie. Jest to mój pierwszy wątek na tym forum, pragnę się przedstawić, jestem Marcin z Poznania. Na początek chciałbym powiedzieć, że jestem kompletnym nowicjuszem jeśli chodzi o tworzenie muzyki. Chciałbym zacząć produkować swoją własną. I tu rodzi się pytanie, gdzie szukać początku tej przygody. Chodzi to za mną już od dzieciństwa. Bardzo lubię bawić się z dźwiękiem, póki co ta zabawa jest wyłącznie na chybił trafił. Kiedy widzę gdzieś jakieś pokrętła, suwaki czy przyciski związane z modulowaniem bądź wytwarzaniem dźwięku to aż mnie ręce świerzbią by po manipulować nimi. Niestety nie mam na dzień dzisiejszy dostępu do żadnego sprzętu więc chciałbym sobie takowy zakupić. Myślałem początkowo nad zakupem standardowego keyboardu. Kiedy byłem je oglądać pan w sklepie zaproponował mi ze być może lepszym rozwiązaniem dla mnie będzie syntezator (klawiatura sterująca). Słyszałem, że ze zwykłej klawiatury mogę zrobić coś na kształt tego syntezatora, więc pobrałem z sieci FL Studio, lecz ogrom funkcji mnie przeraża… Planuję w przyszłości tworzyć muzykę w stylu Kygo. Za pomoc będę przeogromnie wdzięczny Pozdrawiam

Awatar Exodus
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    4
    Przyjacielu nawet nie wiem jak to ogarnąć ale to co chcesz aby Ci wytłumaczyć to tak jakby Cię rzucić do Nilu i z brzegu tłumaczyć Ci jak powinieneś zacząć płynąć. Tego jest taki ogrom, że nawet nie wiadomo od czego zacząć. Może spróbuj wejść na YouTube i poszukać tutoriali z użytkowaniem programu a jak czegoś nie będziesz rozumieć to dopiero precyzuj pytania i pytaj a pewnie wtedy dostaniesz odpowiedz.

Awatar wlodass
    Początkujący
    może źle ująłem mój wątek. Chodziłoby mi o Wasze wsparcie pod względem wyboru sprzętu jaki powinienem sobie sprawić na sam początek. Myślałem o YAMAHA PSR-E435. Ale tu mam trochę problem, kosztuje ona w granicach 1500zł. Póki co podoba mi się ten produkt ale nie jestem pewien czy dobrze kombinuję jeśli chciałbym myśleć nad tworzeniem tego typu muzyki. Nie chciałbym po prostu wyrzucać pieniędzy w błoto, wiec proszę o radę

Awatar RafU
    Lewa ręka mafii
    Forum.djshop.pl, tam wyczytasz wiekszosc rzeczy, ktore cie interesuja, muzyczneforum jest forum z branzy weselnej, wiec raczej nikt cie tutaj nie nakieruje az tak na tor, ktorego szukasz. Kygo i wiekszosc producentow klubowych tworzy w programach typu ableton/FL itp. itd... Klawisze, ktorych zazwyczaj uzywaja, to kontrolery midi, ktore sluza do obslugi software'u

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów