Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: TC Helicon VoiceLive 1 z klawiszem TYROS 4 - połączenie MIDI

Awatar piodes
    Ja tu tylko sprzątam
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

TC Helicon VoiceLive 1 z klawiszem TYROS 4 - połączenie MIDI

Zadałem pytanie lecz bez odpowiedzi do supportu TC o treści:

"Witam jak poprawnie skonfigurować urządzenie VOICElive Touch 1 z aranżerem / keyboardem MIDI by była rozpoznawana poprawnie harmonia?Aktualnie po podłączeniu keyboardu i skofigurowanieu TC na kanał 16 nie są rozpoznawane akordy - świeci się tylko dioda od transmisji na TC.
    Yamaha Tyros 4 wysyła informacje wg producenta o akordach na kanale 16.

Bardzo proszę o pomoc - pozdrawiam, Piotr"

Po audio rozpoznaje akordy prawidłowo ale pod warunkiem że nie przeszkadzają inne instrumenty aranżera - bezpiecznie jest podkładać sobie jeden instrument np. piano lub hammond.

Dzięki za pomoc.

Piotr
    ================================
    Klawisze: Roland BK-9, Roland AX7, Yamaha Tyros 4;
    Nagłośnienie: MACKIE HD, ALLEN&HEATH QU16,
    Soundcraft Signature 12 MTK
    --==ooOOoo==-- i dobrze mi z tym

Awatar bully
    Człowiek od czarnej roboty
    pierwsze słyszę żeby tyros wysyłał akordy na 16 kanale. Wewnętrzny harmonizer kuma akordy z sysex, ale TCVL1 tylko i wyłacznie rozpoznaje akordy po granych nutach, do durowego wystarczy jedna. Ja wysylam mu na 4tym kanale lewą rękę, dziala podczas grania ze styla, a na odtwarzaniu midi trzeba tylko ściszyć lewą rękę i też rzucać akordy.

Awatar piodes
    Ja tu tylko sprzątam
    Ok ogarnąłem temat dzięki pewnej pomocy.
    Tyros ustawiony na 2 kanale Transmisja i łapie ze styla akordy jak się patrzy! Tylko zaznaczone Note - reszta powyłanczane bo gupawki TC dostawał nie wiem czemu, czyli wyłączyłem CC i całą resztę przy tym kanale.
    A ogarnąłem to po otrzymaniu takiego maila:

"Poniżej wskazówki (zapis oryginalny) odnośnie klawiatury Tyros i wyzwalania harmonii. Poniżej przetłumaczone same sedno ustawień.

Ustawienia procesora:
    1) Urządzenia powinny być sparowane ( na obu urządzeniach ustawiony kanał MIDI 1),
    2) Klawiatura powinna wysyłać jedynie komunikaty MIDI Notes On/off,
    3) W menu setup, w zakładce System tab, parametr USB Control powinien być na OFF.
    Następnie proszę o sprawdzenie poniższych ustawień w samym procesorze:
    1) Filter (ustawiamy ‘block PrgChange and Sysex’)
    2) CC Chan (ustawiamy ‘OFF’)
    6) Sysex ID (w pozycji ‘N/A’)
    7) MIDI Ctrl (w pozycji ‘Physical MIDI input’).
    Ponadto proszę sprawdzić jakie komunikaty są wysyłane z samej klawiatury (wyjście: MIDI OUT). Czy mamy do czynienia jedynie z akordami czy również z innymi informacjami (związanymi ze ścieżką z nagranym podkładem itp.). Sytuacją pożądaną są oczywiście akordy. U ustawieniach klawiatury, proszę odnaleźć i wybrać MIDI Note ON/OFF.

Proszę wcinsnąć przycisk Funkcyjny na klwiaturze, następnie przycik MIDI, żeby znaleźć wszystkie dostępne ustawienia MIDI. Wybieramy preset „Master KBD 1” i wciskamy ‘EDIT’. Dzięki temu wprowadzimy pożądane zmiany i zachowamy swój preset.
    Szukamy zakładki ‘Transmit’. W tej sekcji znajdziemy kolumny ‘Channel’ i ‘Column’. Podświetlamy kolumnę ‘Channel’, następnie ustawiamy parametr ‘off’ – żaden sygnał MIDI nie będzie przesyłany. Jeśli chcemy żeby każdy klawisz klawiatury wyzwalał harmonię ustawiamy ‘upper’ i ‘lower’ (kolumna ‘channel’) jako ‘MIDI A/USB CH 1’. Jeśli tylko lewa ręka ma być zaangażowana ustawiamy tylko ‘lower’ jako ‘MIDI A/USB CH 1’. Zachowujemy preset jako preset użytkownika, nadając mu nazwę. "

Mam nadzieje że komuś się te informacje przydadzą

Pozdrawiam, Piotr
    Klawisze: Roland BK-9, Roland AX7, Yamaha Tyros 4;
    Nagłośnienie: MACKIE HD, ALLEN&HEATH QU16,
    Soundcraft Signature 12 MTK
    --==ooOOoo==-- i dobrze mi z tym

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów