Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Nieskomplikowany keyboard z harmonizerem wokalnym

Awatar Grzejnik
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Nieskomplikowany keyboard z harmonizerem wokalnym

Witam serdecznie. Od pewnego czasu bawię się leciwym E16 i nagrywaniem karaoke z pomocą audiacity. Sprawia mi to sporo frajdy, więc postanowiłem sprawić sobie jakiś keboard z fajnymi brzeminiami, który może obsłużyć mikrofon, odtwarzać zewnętrzne aranże i mi to ładnie nagrać. Niestety nie bardzo znam się na elektronice, więc zwaracam się z prośbą o poradę za jakim sprzętem przy budżecie ok. 4000zł mogę się rozglądać. Nie musi być nowy, byle jak najprostszy w obsłudze. Najchętniej z harmonizerem wokalnym. Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Awatar Mustafa
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Zlotów
    4
    Witaj. Dysponujesz wbrew pozorom całkiem sporym budżetem jak na zabawkę. W tej cenie masz już całą gamę instrumentów nowszych i starszych które spełnią oczekiwania. Z nowych: Roland EA7, Yamaha PSR S950, ze starszych: Korg PA800, Yamaha Tyros 2, Ketron SD1, Roland E80 itd. Niestety każdy z nich nie będzie na początku się wydawał prosty, ale to flagowce więc możliwości do zabawy dużo i warto to zgłębiać.
    We live to play

Awatar Raf4G
    Prawa ręka mafii
    Polecam yamahę psr s 950, bo taką posiadałem i byłem mile zaskoczony jej barwami, sekcją rytmiczną. Nie wiem czy się mylę ale zdaje się, że harmonizer wokalny chyba lepszy w korgu pa 800.

Awatar Grzejnik
    Początkujący
    Dzięki za szybki odzew Panowie. Przeglądam właśnie ogłoszenia w necie lecz niestety w promieniu 100km nie znalazłem ŻADNYCH ogłoszeń poza dwoma z polecanych wyżej keyboardów (mieszkam na poludniu Irlandii). Za 700 euro jest oferta na Tyros 1, a za 950 wystawil ktos Korg pa800. Dzwoniłem też do dużego sklepu internetowego z zapytaniem o Roland EA7 i Yamaha PSR S950, ale nie mają ich już w przedaży. Szkoda, bo oglądałem na YT dema i zwłaszcza ten ostatni bardzo mi się spodobał. Facet z obsługi polecał mi psr970, ale przekracza to moj budżet, alternatywnie psr770 plus oddzielny harmonizer łącznie za 1200e. Co o takim połączeniu myślicie, nie będzie problemów z synchronizacją i czy klawisz nagra efekt z harmonizera? Pozostaje mi jeszcze odwiedzić lokalny sklepik muzyczny, gdzie handlują Casio. Czy jest z tej firmy coś godnego polecenia z moim budżetem?

Awatar Mustafa
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Zlotów
    4
    Casio - Nie! Najlepszy będzie dla Ciebie PA800. Ma wszystko co potrzebujesz i dużo więcej. Nie baw się w zewnętrzne wokalizery bo do tego trzeba trochę wiedzy a i tak jest to dosyć kłopotliwe. Potrzebujesz tzw All in One i tego się trzymaj. Powodzenia
    We live to play

Awatar bartek.s
    Początkujący
    Casio, a dlaczego nie? Na nowych aranżerach z serii mz-x można naprawdę sporo zdziałać. Brzmieniowo, też w niczym nie ustępują innym marką w tej cenie. To są już konkretne keyboardy warte zastanowienia.

Awatar zoltar
    Amator
    Kup soltona za 1500 zł i zabije to casio brzmieniem jak i wiele innych ,,zabawek"

Awatar bartek.s
    Początkujący
    zoltar, Twoja wiedza na temat nowych produkcji casio jest mizerna i rozumiem, że masz alergię na samą nazwę ale jak się nie widziało i nie słyszało to lepiej zamilknąć i banaluków nie opowiadać. MZ-X nie jest zabawką, tylko aranżerem z dużymi możliwościami i mogącym spokojnie konkurować z innymi instrumentami w tej półce cenowej.

Awatar MPa76
    Ja tu tylko sprzątam
    Na spokojnie pa800 spełni Twoje oczekiwania. W nim przynajmniej sygnał z mikrofonu jest niezależny od gł. potencjometru instrumentu.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Awatar zoltar
    Amator
    Cytat bartek.s napisał/a: Zobacz posta
    zoltar, Twoja wiedza na temat nowych produkcji casio jest mizerna i rozumiem, że masz alergię na samą nazwę ale jak się nie widziało i nie słyszało to lepiej zamilknąć i banaluków nie opowiadać. MZ-X nie jest zabawką, tylko aranżerem z dużymi możliwościami i mogącym spokojnie konkurować z innymi instrumentami w tej półce cenowej.
    To wez mistrzu to swoje ćasio i porównaj z soltonem na nagłośnieniu,rozumiem że słyszysz?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów