Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Co tu nie gra... końcówki, crossover, mikser?

Awatar wa_cha
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Patrząc na fotę crossover od lewej co oznacza przycisk HPF do czego służy? Jakie wartości mają mieć imut gain... gain . Range mnoży i wartosci low i hi? W jakiej pozycji powinien być gain dla Hi i jaki zakres ustawić? Do czego służą cd eq? mono sub? limiter? Pomiędzy "st2 way a st3 way" jest pozycja po co ? Przepraszam że tak łopatologicznie ale próbuje nie zgłupieć...

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    A czy to aby nie jest paczka, która potrzebuje DSP z presetem, żeby przyzwoicie zagrała? Nie znam tej konstrukcji, ale jest to opcja...
    Agresywne brzmienie często bywa mylone z głośnością... :/

Awatar zespoljoker
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Już ci pisałem, puść jakiś kawałek na górki bez crossa i będziesz wiedział do czego służą te wszystkie ustawienia biamp [jak się nimi pobawisz] Nic się nie zepsuje, po to one tam są ,żeby dopasować brzmienie, choć sam nie wiem jak zareaguje zwrotnica w poszczególnych ustawieniach bo nie spotkałem się z takimi kolumnami.
    Co do crossovera to proponuję odszukać instrukcję i krok po kroku ustawiać i słuchać itd. itd. itd

Awatar richardo
    Nowicjusz
    Przełączniki powinny być w pozycji dolnej (full range). Kable w speakonach podpięte do 1+ oraz 1-. Przy takim połączeniu nie musisz sobie zawracać głowy bi-ampem. Przy stosowaniu zewnętrznych crosów jest to zbyteczna funkcja.

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Panowie, tak z ciekawości zajrzałem - te górki można kupić nowe za 850PLN - wiem, że każdy orze jak może... - z pełną powagą, ale - czego Wy się spodziewacie? Nawet jeśli w takich pieniądzach trudno o coś sensowniejszego...
    Choć to wg parametrów nie wygląda wcale tak źle, podział 1,8kHz, cewka drivera 2" - byłbym skłonny w ciemno przypuszczać, że to lepiej brzmi jak choćby te najtańsze Mackie, które są znacznie droższe...

Awatar szupek
    Ja tu tylko sprzątam
    Skoro cena jest tak niska za nowy sprzęt, to pewnie klepane jest to w Chinach, a skoro klepane jest w chinach to w parametrach może nawet być napisane, ze kolumna potrafi jeździć na rolkach i żonglować:/ Trzeba by było aparaturą to posprawdzać

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    To swoją drogą też, ale w takiej cenie wszyscy coś tam kantują, mniej lub bardziej... reasumując próżno szukać dobrej kolumny w cenie dobrego jednego głośnika...

Awatar szupek
    Ja tu tylko sprzątam
    Najlepszym rozwiązaniem w tym momencie wg. mnie jest pożyczenie od kogoś dobrych kolumn góry i dołu ustawienie tego na jednej stronie a Twojego sprzęt na stronie drugiej i porównanie. Wtedy bedzie wiadomo gdzie szukać przyczyny. Jak dzwięk z pożyczonych kolumn bedzie o wiele lepszy to szykują sie inwestycje Polecam wyroby Polanowskiego Gram i jestem zadowolony

Pozdro

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Albo zaproszenie bardziej doświadczonego kolegi.

Awatar szupek
    Ja tu tylko sprzątam
    Jak najbardziej razem z lepszym sprzętem można wziąć bardziej doświadczonego kolego, ale teoretycznie na tym sprzęcie ma grać wa_cha a nie jego kolega więc musi ustawiać pod siebie

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów