Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Co tu nie gra... końcówki, crossover, mikser?

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Ustawiać, ustawiać, z pustego to wiecie co...
    Beyerdynamic Opus 82 Set - profesjonalny mikrofon pojemnościowy do dęciaka - Made in Germany: https://www.olx.pl/oferta/mikrofon-instrumentalny-beyerdynamic-opus-82-set-saksofon-trabka-puzon-CID751-IDoNtCu.html

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Chodzi o to, że wprawiony gość ogarnie szybciej owo...
    Przyczyna może być zupełnie gdzie indziej, dlatego wspominam o wydze, a nie o koledze, który tez kupił coś tam i już gra.

Awatar dj arq
    Lewa ręka mafii
    Cytat szupek napisał/a: Zobacz posta
    Teoretycznie końcówka która jest na dołach powinna być ustawiona na 100% wtedy ma lepsze chłodzenie a głośnik dostaje więcej prądu przez co jest selektywniejszy
    Czizas Krajs... Wypijmy za nową teorię

Awatar taky
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Wzruszyłem się niczym nie poruszając. Jakże miły dla oczu jest wyraz "głośnik". Brnąc przez gąszcz przetworników zwątpieniem ciepnięty bliski byłem końca albo innej końcówki. Panie szupku mnie nierozumiejący, jeszcze nie wszystko stracone, jeszcze głośnik może pozostać głośnikiem. Ufff, a już myślałem że ci Polacy to mnie wkurzają.

Awatar szupek
    Ja tu tylko sprzątam
    Tak jak przewidział to zespoljoker powoli wychodzą fachowcy
    A więc Panowie żeby była jasność jestem informatykiem i cała techniczna strona sprzętu jest dla mnie nieco za trudna, więc o porady w ustawianiu sprzętu zwracałem sie do ekspertów(elektroników, akustyków, techników) i ich opinia w tej kwestii była podobna, więc ja takie rozwiązanie stosuję u siebie, a ze u mnie sie sprawdza to przekazują ją dalej.
    Jeżeli ktoś twierdzi inaczej, fajnie, ale proszę o przedstawienie kwestii gdzie sie nie zgadzamy,dlaczego jestem w błędzie oraz przedstawienie lepszego rozwiązania.
    Ja też chętnie sie uczę tylko opinie typu "szupek gada durnoty" itp. są nic nie wnoszące w temat.
    Więc jeśli macie inne rozwiązanie, proszę o konkrety, ja chętnie posłucham, a jeżeli piszecie oby pisać, to odpuście.
    Może akustycy i elektronicy sie mylą :O

Pozdro

Awatar nijaki
    Amator
    Ilość prądu (jak to nazwałeś) to co najwyżej odpowiada za wielkość wychylenia się membrany głośnika więc w uproszczeniu - głośność.
    A chyba przyznasz, że głośniej to nie to samo co selektywniej (wyraźniej, czytelniej).

Odkręcenie końcówki na maksa powoduje wzrost temperatury na niej i dlatego układy zabezpieczające wymuszają większe chłodzenie - ilość obrotów wiatraka na radiatorze nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku. Temperatura końcówki może mieć wpływ na jakość dźwięku ale raczej tylko na krańcach wytrzymałości termicznej elementów... zakładając oczywiście, że cały wzmacniacz jest poprawnie zmontowany i wyregulowany tak aby jego elementy pracowały w zakresach do jakich zostały skonstruowane.

Awatar wa_cha
    Początkujący
    Samson S 3 Way Crossover
    Znalazłem instrukcję morze komuś się przyda:
    http://www.samsontech.com/site_media...20man_4lan.pdf
    Od lewej przycisk HPF - przycisk , po którym doły grają od 25 Hz..
    Przy St 2W podłączenie do Hi i Low przycisk Range mnoży 10 krotnie wartosci...
    Phase - odwrócenie , mute wyciszenie...
    Mono sub - limiter - każdy wie....
    Moze komuś się kiedyś przyda....

Awatar wa_cha
    Początkujący
    Proszę Państwa o opinie ( bądź tańszą alternatywę ) kolumn aktywnych Yamaha DXR -15. Może ktoś zna sklep - hurtownię w ,którym można dokonać zakupu po niższych cenach?

Awatar x-deejay
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Zlotów
    2
    nijaki... bardzo proszę nie teoretyzować w fantazjach. Wzmacniacze/ końcówki mocy to pokrętełko to mają tłumik a nie "podgłąśniacz". Prawidłowe wysterowanie końcówki następuje po odkręceniu na "maxa" bez zbędnego poszukiwania mocy za pomocą przesterowanego sygnału z pościnanymi szczytami czyli dążącego do prostokąta mówiąc umownie. Prawidłowo zasilony głośnik (odpowiednią moca sobie lub większą najlepiej), pracuje selektywniej z prostej przyczyny lepszego trzymania membrany. Od podania właściwego sygnału i regulowania głośności jest mikser w połączeniu z crossoverem. "Hamowanie" końcówki mocy czyli dźwięku za pomocą pokrętła na niej jest niewłaściwe. Jezeli występuje jakaś niezgodność w proporcjach ciężka do ogarnięcia za pomocą GAIN w crossoverze to opcją ratunkową (a czasem pierwszą do sprawdzenie) jest ustawienie czułościw wejścia na właściwym dla danej aplikacji poziomie.
    www.naw.com.pl; MetrumJazz; ShowProduction

Awatar szupek
    Ja tu tylko sprzątam
    x-deejay....O to chodziło mi w moim wcześniejszym poście,być może źle to wyraziłem ale rzeczywiście większość ekspertów ustawia sprzęt w ten sposób o którym mówisz, u mnie też to zdaje egzamin.
    W sumie w dobrym crossoverze ustawia sie m.in. stosunki sygnałów, opóźnienia, charakterystyki kolumn, i wiele innych, ale to już wyższa technologia
    I z tego prostego faktu teraz moje 18" doły zamieniam na mocne doły na 15" głośniku

Pozdro

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów