Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Behringer producer vs Allen Heath QU 16

Awatar czarek2502.81
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Behringer producer vs Allen Heath QU 16

Witam. Kolegów przymierzam się do zakupy miksera cyfrowego. Rozważam wybór pomiędzy tymi dwoma modelami.
    No i właśnie który.
    Interesuje mnie, brzmienie, niezawodność, funkcjonalność, intuicyjność tych modeli, co przeważa na stronę jednego czy drugiego.
    Zapraszam do dyskucji i dziękuje za podpowiedzi
    Pozdrawiam
    Marcin (czarek2502.81)

Awatar jupiter
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    5
    Hej. Zdecydowanie do kapelki Allen. Prostszy w obsłudze, bardzo intuicyjny. Bery większe możliwości ale i tak nie wykorzystasz na chałturce. A obsługa skomplikowana bardziej. Ja bym brał Allena.
    taky sobie FANCLUB - Nadworny Polewacz
    "...i owoc żywota Twojego je ZUS..."

Awatar piotrek
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Dess ma allena w dobrek cenie do pchnięcia.

Awatar PawelMusic1989
    Lewa ręka mafii
    Hej. Też miałem ten problem. Jednak zdecydowałem się na x32. Powiem ci że jestem mega zadowolony. Trudny w obsłudze ? hmmmm nie powiedział bym. Dla mnei bardzo prosty. Polecam możliwośći mega. Brzmienie dla mnie bardzo dobre. Ja polecam

Awatar RafU
    Lewa ręka mafii
    Jak masz tableta to bierz xair18, bedzie taniej, a nawet za zaoszczedzone pieniadze kupisz uzywanego ipada 3 albo air, a brzmi lepiej od x32(lepsze preampy), nie zajmuje miejsca, masz stageboxa, mozesz go postawic gdzie chcesz, i idziesz stroic kapele z przodu i podczas grania masz tablet pod reka. Ja mam x32 i aira18, od roku nie wyciagalem x32 w magazynu!

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Polecam Allena QU16. Użytkowałem przez ostatnie 3 lata i z żalem sprzedałem. Jest przede wszystkim intuicyjny, ze względu na nieedytowalny routing. Nie trzeba się zastanawiać gdzie dźwięk "wchodzi" i "wychodzi". Brzmienie moim zdaniem lepsze niż w Berym, pewnie się narażę niektórym, ale Bery według mnie zieje cyfrą.
    Ketron Audya, Hohner Concerto III, Beyerdynamic Opus 81, NAW MS8, Electro Voice ZX1, Proel ST2500

Awatar Kame
    Ja tu tylko sprzątam
    Zlotów
    2
    Mam podobne zdanie do Ciebie deess..

Miałem dylemat między qu16 a x32 i zdecydowanie bardziej podszedł mi allen. Jako, że wcześniej nie miałem nigdy doczynienia z cyfrą, byłem pełen obaw czy sobie poradzę. Po czasie okazało się, że moje obawy zostały bardzo szybko rozwiane.. W allennie wszystko wydawało mi się proste i przejrzyste czego niestety nie mogę powiedzieć o berym.. Prawda - wszystkiego można się nauczyć..!! Ale po co ma to trwać dłużej, jak może krócej..??

Co do brzmienia natomiast to rzeczywiście bery jak dla mnie zalatuje dużo bardziej cyfrą... Co nie znaczy, że allen jest taki super doskonały.. bo w porównaniu do Wizarda - to jednak póki co moje ucho lubi bardziej ten stolik Aczkolwiek dopiero rozpoczynam przygodę z qu16 i myślę, że odpowiednio dobrane eq na sumie rozwiąże pewne kwestie.
    Ostatnio edytowane przez Kame ; 16-12-2016 o 15:48 Powód: błędy

Awatar pablo181
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    2
    Miałem allena a od 3 lat mam X32 Compact (trochę wiekszy brat producera, ale obrócz gabarytów praktycznie to samo) i niech nikt mi nie mówi że qu jest bardziej intuicyjny niż X 32, w życiu.
    Warstwy/layer to katastrofa, obsługa w czasie rzeczywistym jest o wiele trudniejsza niz w X32 gdzie praktycznie wszystko jest na wierzchu. Możliwosci routingu są wydaje mi się wileką zaletą a nie wadą, bo mam różna masę opcji i kombinacji.
    Duża ilość wtyczek typu GEQ, Comp, De Esser itp daje nam duże możliwości, oczywiscie nie trzeba z tego korzystać, ale można. Brzmieniowo nie ma jakiejś mega różnicy, może allen jest lekko cieplejszy ale tutaj to kwestia gustu.

Miałem już wiele cyfr (X 32 jest moją 5 cyfrą) i na pewno nie wziąłbym allena.

A jak ktoś nie mial nigdy styczności z cyfrą to na pewno predzej pojmie ją na X 32 niż na qu.

Pozdro

Awatar czarek2502.81
    Prawa ręka mafii
    Koledzy dziękuje za wasze wypowiedzi i czekam na więcej

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Dziwi mnie, że dla niektórych WZ brzmi lepiej jak Qu - ja miałem WZ długie lata (krótka przerwa na CMS i Onyxa, bo się łudziłem, że coś mobilniejszego tesz będzie tak samo dobre) i gdyby nie Qu, to na bank bym dalej miał WZ, bo żaden inny stolik cyfrowy w takich gabarytach mnie tak nie przekonał. Ciężko mi uwierzyć, że porównywaliście choćby same gołe preampy 1:1, bo łatwo stwierdzić, że te w WZ są bdb, ale w Qu jeszcze trochę lepsze.

Najlepiej chyba samemu sprawdzić - bo widzisz, że tu każdy swoje zachwala... :/
    Ostatnio edytowane przez the_boss81 ; 18-12-2016 o 13:50 Powód: literówka
    Beyerdynamic Opus 82 Set - profesjonalny mikrofon pojemnościowy do dęciaka - Made in Germany: https://www.olx.pl/oferta/mikrofon-p...1-IDoNtCu.html

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów