Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Poka wyniki od 21 do 23 z 23

Wtek: Jakie nagonienie aktywne na wesela (ok. 10-12 tys. z)

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    18-01-2010
    Mamy meritum.
    P.S.
    Jakubowe paczki te fajniutkie.
    Kolejne, polskie, co si nie kaniaj podobnym cenowo ze znanymi bardziej znaczkami.

Awatar Silver Sound
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    05-10-2011
    Cytat granat napisa/a: Zobacz posta
    Ambitne plany Panie Krzyku.
    Ja si kiedy zastanawiaem nad tym, czy to si u nas opaca. W sensie produkcja swoich wzmacniaczy. Samo opracowanie kompletnego moduu wzmacniacza, nawet z uyciem scalakw (z reszt to jedynie rozsdne wyjcie w tej klasie), bdzie bardzo czasochonne. Pytanie czy kto to potem kupi. Czy bdzie Pan w stanie zaryzykowa takim budetem, eby to uruchomi i wyprodukowa w liczbie egzemplarzy ktra ma ekonomiczny sens.
    Ciekaw jestem. ycz powodzenia.
    Witam
    Tez zaczaem od popularnych scalakw dedykowanych, i mam nawet odpalone stopnie, i kilkanascie pytek, ktre sobie pole. Zrezygnowaem, z tego rozwizania, bo ma duzo ogranicze, midzy innymi maksymalne napie cia pracy do +/-85V (teoretycznie +/-100, ale nie zalecane...) no i maa wydajnoc pradowa sterownikow tranzystorw mocy. Poniewa rwnolegle projektowaem zasilacz impulsowy, zauwazyem, e mozna do wzmacniacza klasy D zastosowac komponenty, stricte, dedykowane do zasilaczy... Tak tez zrobiem, i obecny ukad wzmacniacza wykorzystuje takie komponenty, i rozwiazania. Daje mi to kilka zalet, miedzy innymi mozliwoc sterowania nawet 3 tranzystorami wykonawczymi, co wazne jest w przypadku wzmacniaczy z obcizalnocia 2 omy, oraz atwoc ewentualnego serwisowania, bo jest to ukad mieszany, gdzie sa take wykorzystane ukady scalone, ale konstrukcja jest taka, troche jak z uzyciem zwykego, dyskretnego rozwizania. Pytka ma wymiary 7 x 10 cm, i pozwoli, przy odpowiednich tranzystorach mocy, osiagnc do 1500W mocy/4 omy.
    Zasilacz jest juz przetestowany, bo jasnym jest, e takie stopnie nie bed zasilane trafkiem, a zasilaczem impulsowym. Na pocztek mam 800-900 W mocy ciagej, ale bez stabilizacji, ale juz sa opracowane i czekaja do realizacji zasilacze z PWM, (stabilizacja napicia wyjsciowego, co pozwala na napiecie w sieci, nawet 160V i wzmacniacz dziaa, jakby byo 230...)
    Co zas iloci... Na poczatem nie planuje robic tego w obudowach klasy cznym 1, czy 2 U ( 1 u raczej za due wymagania.. i narazie odpuszczam cakowicie...). Bardziej ide w kierunku swoich moduow do kolumn aktywnych, gdzie do basw bda stopnie inpulsowe mocy, a dla nadstawek , analogi w klasie H. Tu przewiduje wieksze zainteresowanie ze wzgledu na oglny trd, oraz fakt, e nawet czoowe europefskie firmy produkujce gotowe takie bloki, nie przewiduja ich serwisowania, po upynieciu okresu gwarancyjnego, albo cena jest abstrakcyjnie zaporowa, bo praktycznie nie przewiduja naprawy, a wymian na nastepny. To mysle, szybko zweryfikuje rynek, i mimo, e nie "markowe", ludzie bda woleli cos co mozna bedzie ewentualnie tanio naprawic, niz "z nalepk", ale jednorazowe... Na razie tez nie przewiduje sprzedazy takich blokw "luzem", no chyba e dla posiadaczy moich kolum, ktre sa przygotowane, albo dadz si atwo adaptowac dla takiego bloku moduu.
    Jako dowd, niech bedzie fakt, ze za napraw moduu mocy od kolumny QSC K 10, serwis niemiecki zaproponowa wascicielowi... 550 EURO!!!!, czyli tyle ile kosztuje nasabszy modu firmy PASCAL....
    Czekam zatem na ostatni scalak z TME, bo go nie mieli, aby ostatecznie odpalic i sparwdzic mj, autorski wzmacniacz w klasie D... Dotychczasowe testy, zastpczo za pomoca generatora serwisowego, daja podstawy sdzic, e ukd zadziaa na 100%...
    Zatem panowie, juz niedugo u Taurusa bda stay moje paczki z moimi blokami mocy, z zasilaczami impulsowymi, i na basie moimi wzmacniaczami w klasie D.
    jk
    25 lat dowiadczenia gwarancj profesjonalizmu w serwisowaniu. Naprawie kady wzmacniacz analogowy, kady gonik....

Awatar granat
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    03-11-2012
    Jeeli zrobi Pan co na wzr Pascala S-PRO2 w cenie 50% wspomnianego to bdzie to silny argument do pomylenia nad jak wspprac. Polskie moduy w polskich paczkach, za przyzwoite pienidze - to by miao sens.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •