Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Ciężki dym - SHOWplus JD52

Awatar TRAWERS
    Człowiek od czarnej roboty
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Ciężki dym - SHOWplus JD52

Cześć
    ]
    Posiada ktoś maszynę do dymu SHOWplus JD52 ?

Awatar tomek
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Zlotów
    1
    Swojego czasu ostro drążyłem temat ciężkiego dymu. Miałem u siebie thomannowską maszynkę stairville ale okazała sie za słaba. Potem natrafiłem na Nimbusa oraz tytułowy model. Rozmawiałem w międzyczasie z gościem z Radomia który posiada tą ukraińską maszynę. Według niego lepsza od Nimbusa, choć nie tak riderowa. Nie widziałem jej w akcji ale Nimbusa miałem na trzech weselach. Ogólnie efekt fajny, jednak obsługa dość problematyczna. Już sam fakt wysyłki suchego lodu i dotarcia paczki na czas to kwestia nieco drażniąca. Nie każdy mieszka w mieście gdzie suchy lód jest dostępny na miejscu. Np. jak ktoś wysyła Ci 10kg lodu to dojdzie go jakieś 7-8kg max. Potem spotykamy sie z różnymi instalacjami na salach. Taka maszynka ma kilka kW poboru więc dość znacznie obciąża sieć. Ja robiłem tak że podgrzałem maszynę i tuż przed użyciem odłaczałem od prądu. Praktyka mi pokazała że "dymilo" ok minuty do półtorej. Potem efekt słabnie. Ponadto jak jest przeciag, to od razu ta para ulatuje. Potrzeba na prawdę laboratoryjnych warunków żeby było WOW. Albo mieć dwie maszyny, sam nie wiem. Ja odpuściłem, choć cały czas czekam na urządzenie które spełni moje oczekiwania i nie będzie to Glaciator, a coś dziesięć razy tańszego i lżejszego. Jeszcze mi sie przypomniało że jak gadałem z tym kolesiem z Radomia to powiedział że Nimbus jest lepiej wykonany od tej ukraińskiej i że na nią nie dostaniesz kwitu w postaci FV. Ale to było jakieś pół roku temu. Może się coś zmieniło.

Awatar TRAWERS
    A może jakaś inna maszyna jest godna polecenia?

Awatar tomek
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Zlotów
    1
    Mimo wszystko na chwilę obecną chyba najlepszym wyborem jest Nimbus i ShowPlus. Maszyny na płyn nie dają takiego efektu. Wyjątkiem jest Glaciator który waży z 200kg i kosztuje ponad 40kzł. Jeśli jednak się mylę to chętnie poznam jakieś propozycje bo sam mam ochotę kupić taką maszynkę.

Awatar TRAWERS
    Racja na ukraińską maszynę nie dają papieru, dają tylko jakąś ich gwarancję, strach kupić maszynę nie wiadomo skąd (bez podparcia kwitem) ..i dalej w kropce jestem....nimbus dogi...

Awatar Tomek TAURUS
    Lewa ręka mafii
    Kolego jak coś to zapraszam odsprzedam Nimbusa użyty z 5 razy.

Awatar TRAWERS
    A inni koledzy z branży nie używają wytwornic do ciężkiego dymu???

Awatar Avillo
    Nowicjusz
    Cytat TRAWERS napisał/a: Zobacz posta
    A inni koledzy z branży nie używają wytwornic do ciężkiego dymu???
    Trawers - temat sam mocno lizałem i powiem Ci że nie ma sensu w to się bawić. Tak jak przedmówcy - albo konkretny sprzęt za mocne pieniądze albo DIY. Z tym drugim jest tak, że raczej nikt się nie pochwali za mocno gotowym rozwiązaniem. Są jeszcze maszyny oparte o CO2, butla CO2 schładza dym (np Hazebase Base Low Pro), ale cena u producenta odstrasza na dzień dobry. Nimbusy i im podobne też mają swoje minusy, które ciężko przeskoczyć i efekt też nie jest taki jak powinien. Najwygodniej to coś właśnie na bazie CO2 samemu zmajstrować, ale osobiście DIY + CO2 + wesela = duże ryzyko.

Inne zabawki nie są warte zachodu.

Awatar TRAWERS
    Avillo, zapotrzebowanie się staje na ciężki dym, dlatego coś chce kupić maksymalny budżet 5 tys więc zostaje tylko nimbus, albo ukraiński SHOW plus-nie daje faktury i d..pa... a nic innego nie znalazłem...dlatego może jeszcze ktoś jakiś pomysł...

Awatar tomek
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Zlotów
    1
    W Music Express pisali że na dniach ma być jakaś fajna maszyna w ofercie. Sam jestem ciekaw...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów