Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 21

Wtek: Nagonienie gitary elektrycznej - Jak to u was wyglda ?

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprztam
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    04-04-2011

Question Nagonienie gitary elektrycznej - Jak to u was wyglda ?

Chciabym si dowiedzie jak u was w zespoach jest naganiania gitara elektryczna. Liniowo czy moe przez majka prosto z kolumny / pieca ?

Zakupiem mikrofon Audix i5 do nagonienia gitary ale nie wiem czy to jest to co mnie zadowala... liniowo nie prbowaem ale czytaem troch na ten temat i opinia jest taka, e liniowo to po prostu nie brzmi tak jak brzmie powinna gitara, z drugiej strony znw naganianie z pieca wie si z haasem na scenie, bo jednak eby to zagrao to trzeba ten piec troch rozkrci, bo cicho te gra inaczej...

Gramy z arany, gotowych podkadw czy jak to tam zwa, w kadym bd razie w okrojonym skadzie.
    Yamaha S770, Yamaha YAS-32

Awatar Peke
    Prawa rka mafii
    Doczy
    09-06-2011
    prawidowo to powinno by za pomoc mikrofonu a nie przez liniowe. Natomiast pozostaje kwestia gratw. Dla zminimalizowania iloci sprztu z reguy gitarzyci podpinaj si do miksera pedalboardem czy oglnie efektami i wszystko te si zgadza.

u mnie zawsze byo tak e piec gitarowy by dany na front a mikrofon bra sygna eby go puci na odsuch. Nie wiem czy dobrze byo robione ale uszy odpoczyway

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    04-04-2011
    Te ciekawe rozwizanie z tym dawaniem pieca na front - przemyl O ile jeli gra tam jaki clean czy chorus to spoko ale jak ju jaki przester gdzie jest wicej "misa" to kurde nie do, e czasem wkurza i przeszkadza to jeszcze daje po uszach niestety ;/ Dziki Peke za ciekaw propozycj.

Awatar piotrek
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    18-01-2010
    Na wesele w maym skadzie - dobry multiefekt, jaka podoga, puszczone na preamp i musi brzmie dobrze. Z piecem na scenie szlag by mnie trafi.

Awatar HEINEKEN
    Polubiona / Polubiony mafii
    Doczy
    14-01-2010
    Zlotw
    6
    Cytat piotrek napisa/a: Zobacz posta
    Na wesele w maym skadzie - dobry multiefekt, jaka podoga, puszczone na preamp i musi brzmie dobrze. Z piecem na scenie szlag by mnie trafi.
    Ot to!

Wysane z iPhone za pomoc Tapatalk
    www.klawiszowe.pl - Centrum Instrumentw Klawiszowych

www.involight.pl - dystrybutor owietlenia INVOLIGHT (ruchome gowy, pary led, wytwornice dymu, efekty led)

Awatar zespol-mm
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    20-01-2010
    Zlotw
    8
    Jak gitarzysta ogarnity i piec odpowiedni ...idzie y

Te byem zdania, e piec na scenie weselnej to zo! ...do pki nie spotkaem odpowiedniego gitarzysty do zastosowa weselnych z odpowiednim piecem ...

Jak gitarnik jest z prawdziwego zdarzenia, trudno mu bdzie si pogodzi z brakiem pieca... to jak wokalistce podstawi mikrofon "do stopy"

...ale symulator w UI16 np jest CAKIEM CAKIEM fajny cho osobicie wol piec mimo szystko + sm58

Wane eby gitarzysta zna przeznaczenie pieca i nagonienia ...a nie "grej pan gloni bo nie stroim" ;p

PIONA!

Wysane z mojego GT-I9505 przy uyciu Tapatalka
    Owietlenie sceniczne dla Zespow Muzycznych i DJ/Wodzirejw

_____________________________________________________________________________________________________________________
    ODWIED NAS - SHOWROOM - ul. Powstacw Wlkp. 16 - 89-210 abiszyn - tel. +48 698 106 964 - info@showdmx.pl

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    04-04-2011
    U mnie problem jest taki wanie, e gitarzycie trudno pogodzi si z brakiem pieca... Grywa sporo koncertw, chaturzy w sumie od niedawna i jak to u ludzi bywa czsto przenosz w rne miejsca swoje przyzwyczajenia, ktre nie koniecznie s stosowne do danej sytuacji.

Pytanie technicznie, bo nie wiem jaki dokadnie ma sprzt, wiem, e wzmacniasz, kolumn i multum jaki kostek / efektw ale np. ma taki wzmacniacz - http://laboga.pl/sklep/pl/p/Alligato...-II-CUSTOM/296
    Pisze tam, e posiada wyjcie Direct Out o poziomie liniowym i symulacj gonika - czy takie co wystarczy by puci to na mikser po kablu i nie bd potrzebowa adnych innych Di-Box"w czy podobnych wynalazkw ?

Awatar nijaki
    Amator
    Doczy
    04-10-2016
    Technicznie-elektrycznie zadziaa Ci takie poczenia poprawnie.

Chyba, e gitarnik si uprze na mikrofon...

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Doczy
    18-01-2010
    Multiefekt gitarowy, niekiedy swj podmikserek (jeli uywa swoich arany) i wszystko w main mikser.
    Bardzo trzeba uwaa na efekt peak z miteki, bo gwizdki mog polecie.
    Tu z cyfrzaka wybawieniem jest zastosowany limiter.

Awatar Maraas
    Prawa rka mafii
    Doczy
    21-03-2010
    Zlotw
    1
    Cytat Gwiazdoor napisa/a: Zobacz posta
    U mnie problem jest taki wanie, e gitarzycie trudno pogodzi si z brakiem pieca... Grywa sporo koncertw, chaturzy w sumie od niedawna i jak to u ludzi bywa czsto przenosz w rne miejsca swoje przyzwyczajenia, ktre nie koniecznie s stosowne do danej sytuacji.

Pytanie technicznie, bo nie wiem jaki dokadnie ma sprzt, wiem, e wzmacniasz, kolumn i multum jaki kostek / efektw ale np. ma taki wzmacniacz - http://laboga.pl/sklep/pl/p/Alligato...-II-CUSTOM/296
    Pisze tam, e posiada wyjcie Direct Out o poziomie liniowym i symulacj gonika - czy takie co wystarczy by puci to na mikser po kablu i nie bd potrzebowa adnych innych Di-Box"w czy podobnych wynalazkw ?
    My w zespole baardzo dugo szukalimy dobrego rozwizania, byy multiefekty (BossGT100, TC nova system i jaki POD) symulatory, mikrofon i wszystko brzmiao jak kaszka, cleany ok, przester badziewie. Od dwch lat na scenie stoi lampowa laboga z odczonym gonikiem, symulacja wykorzystuje lampy z pieca i jest cacy: Gitara brzmi jak powinna i co najwaniejsze sycha j tylko w paczkach i odsuchach. Mamy akurat inny wzmacniacz, ale pewnie w tym waszym bdzie to wygldao podobnie. Jest tylko troch zabawy z ustawieniem, ale warto. Jedyny minusik, to trzeba piec przywlec na scen, ale przy naszej iloci gratw nie robi to wielkiej rnicy.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •