Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Nagłośnienie aktywne

Awatar Mateo96
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Nagłośnienie aktywne

Witam. Proszę o opinię i ewentualnie korektę zestawu, który wybrałem. Przeznaczenie to poprawiny wesel, imprezy rocznicowe itp. Czyli mniejsze wesela grałbym jako "DJ" oraz za stołami jako akordeonista + wokal (takie są moje założenia ;P )
    Chciałbym aby zestaw wystarczył na sale ok 200 osób, żeby nie latać i nie pożyczać jak sie trafi jakaś większa impreza Chcę na ten cel wykorzystać środki z UP więc w grę wchodzi kwota +/- 20k.
    Zestaw jaki ja znalazłem:
    1. Sala taneczna:
    *RCF 2x ART715a mk2 + statywy + kable (ok 6100pln)
    *MIKSER RCF L-PAD12CX LIVEPAD (ok 1300pln)
    *MIKROFON BEZPZREWODOWY DYNAMICZY SHURE BLX24/SM58 (ok 1450pln)
    *JB Systems Party Bar - KOMPLETNY ZESTAW ŚWIATEŁ (ok 1700pln)
    2. Sala jadalna
    *2x RCF ART 312A MK III (ok 4250pln)
    *RCF LIVEPAD 6 Mikser dźwięku 6 kanałów 2 mikrofon (Ok 400pln)
    *LD SYSTEMS ECO 16BPH - ZESTAW NAGŁOWNY BEZPRZEW (ok 540pln)
    Całość mojego zestawienia to ok 16k. Za resztę chciałbym zrealizować inny pomysł związany z tymi imprezami jako dodatkowa opcja
    Co sądzicie o takim zestawie? Proszę o opinie osoby majace styczność z tymi paczkami bądź innymi które mi polecicie
    Pozdrawiam i liczę na odpowiedź Mateusz.

Awatar Djswistak
    Amator
    rozumiem ze konsole masz ?
    2 x Rcf art 715 / 2 x Mackie SRM 1850 / Pioneer xdj-r1 / 4 x Eurolite tmh-60 mk2 / Laserworld DS-900 RGB / ADJ Par Pack

www.djswistak.pl

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Po 1 jeśli chciałbyś aby zestaw starczył na sale 200 osób to brakuje Ci w tym zestawieniu jakiegoś basu.

Proponuję np.
    2 x RCF HD 32 + RCF 708 AS II
    Mikser polecam Allen&Heath Pa12 ( taki mam i jestem z niego zadowolony )

Do tego ten mikrofon i te światła które napisałeś jak dodasz to co prawda wyjdzie troszkę więcej niż 16 000 zł. ale zmieścisz się w kwocie 20 000zł. a ja wychodze z założenia że jak już coś kupić to lepiej dać trochę więcej i żeby na ileś lat starczyło.

Na samych RCF HD 32 mniejsze imprezy dasz radę, a na wiesze weźmiesz bas i będzie to ładnie " pukać "

Po co Ci drugi inny zestaw na sale jadalną, jak na większości sal masz stoły i miejsce do tańczenia w jednej sali.

A bez względu na co się zdecydujesz najlepiej przed zakupem jedz do sklepu i posłuchaj jak dana paczka ( zestaw ) gra

Pozdrawiam

Awatar Mateo96
    Początkujący
    Drugie nagłośnienie wpisałem dlatego, że paczki w moim opisie były na 15', a lepiej wokal przenoszą 12' z tego co wyczytałem a co powiesz zamiast tego zestawu rcf kupic np. Dwa ld systems dave 15 lub np ldm15/18? Z tego co słyszałem i byłem na kilku imprezach gdzie grały rcf to pokrycie sali dźwiękiem było bardzo ładne, natomiast ciekawi mnie jak by dawał radę taki zestaw lub dwa ldm lub ld system. Chcę w granicach rozsądku oszczędzić jeśli jest możliwość na nagłośnieniu, poniewaz z tego samego dofinansowania chciałbym jeszcze jedna rzecz kupić, można powiedzieć, że drugą gałąź działalności ;P

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    LDM według mnie to znacznie niższa liga niż RCF

Awatar Djswistak
    Amator
    Cytat Mateo96 napisał/a: Zobacz posta
    Drugie nagłośnienie wpisałem dlatego, że paczki w moim opisie były na 15', a lepiej wokal przenoszą 12' z tego co wyczytałem a co powiesz zamiast tego zestawu rcf kupic np. Dwa ld systems dave 15 lub np ldm15/18? Z tego co słyszałem i byłem na kilku imprezach gdzie grały rcf to pokrycie sali dźwiękiem było bardzo ładne, natomiast ciekawi mnie jak by dawał radę taki zestaw lub dwa ldm lub ld system. Chcę w granicach rozsądku oszczędzić jeśli jest możliwość na nagłośnieniu, poniewaz z tego samego dofinansowania chciałbym jeszcze jedna rzecz kupić, można powiedzieć, że drugą gałąź działalności ;P
    pamietaj o jednym ważnym przysłowiu: "chytry dwa razy traci"

kup raz a dobrze niekoniecznie rcf chociaż akurat ma te paczki z opisu i jestem zadowolony.
    chodzi o to byc kupił dobre paczki i mogl na nich polegać

A co do tego ze chcesz kupic dwa zestawy to jest to dobry pomysł chociażby z uwagi na to jak ci padnie jakaś paczka w najmniej spodziewanym czasie( prąd,burza,przepięcie itd)
    to zawsze masz zapas i swoj święty spokoj
    2 x Rcf art 715 / 2 x Mackie SRM 1850 / Pioneer xdj-r1 / 4 x Eurolite tmh-60 mk2 / Laserworld DS-900 RGB / ADJ Par Pack

www.djswistak.pl

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Te modele RCF, co podałeś - akurat nie gadają dobrze i lepiej poszukać coś używanego, ale sprawdzonego brzmieniowo lub postawić na set naszych producentów, na markowych komponentach.

Awatar Mateo96
    Początkujący
    Z używanym sprzętem są dwa problemy: 1. Trzeba wiedzieć jak sprawdzić sprzęt itp. itd., a 2. Używek nue obejmuje dofinansowanie a co byś polecał konkretnie? Bo strasznie ogólnie napisałeś

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Polecam zloty w Rzgowie i Kargowej.
    Sam, nausznie doświadczysz, co podejdzie, bo dopiero zestawienie obnaża wady/zalety.
    Z ogłoszeń, choćby FBT Himaxx 40A.

Awatar Mateo96
    Początkujący
    A co powiecie na zestaw 2x FBT Pro MaxX 12a + 1x FBT Pro MaxX 15sa? Nowy oczywiście.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów