Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: Głośniki neodymowe - fakty i mity

Awatar Mustafa
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Zlotów
    4

Głośniki neodymowe - fakty i mity

Panowie, dziś przy okazji rozpaprania kolumny z racji awarii, od pewnej osoby siedzącej w temacie nagłośnienia od kilkudziesięciu lat dowiedziałem się ciekawej rzeczy. Czy może być to prawdą że z czasem po kilku latach pracy głośnik neodymowy traci swoje właściwości i tym samym parametry z powodu jak to on stwierdził rozmagnesowywania. Podobno bardziej żywotne są jednak magnesy ferrytowe. Prawda czy fałsz ?
    We live to play

Awatar arche
    Ja tu tylko sprzątam
    ja o tym słyszałem już jakieś 3 lata temu, neodym do 10 lat , a potem jak Bóg da), ale czy to prawda??? Cholera go wie.

Awatar ARTUR_K
    Amator
    Zasłyszane od pewnego serwisanta w poważnej firmie:
    Rozmagnesowanie neodymu może być spowodowane przekroczeniem jego jakiejś tam temperatury... Ponoć już po przekroczeniu 100 st. następuje jego częściowa utrata właściwości ...a nagrzanie go do 300 st. może spowodować całkowite rozmagnesowanie. ...Nie wiem konkret, bo nigdy tego sprawdzałem

Awatar Mustafa
    Zlotów
    4
    Hmm, czyli w naszej pracy i różnych warunkach w jakich się gra takie głośniki to loteria ?

Wyklikane z Huawei P8 Lite
    We live to play

Awatar x-deejay
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    2
    Owszem przekroczenie pewnych krytycznych temperatur może spowodować utratę indukcji magnetycznej nadanej w procesie namagnesowania. Jednak nie dramatyzowałbym, temperatury te są dużo dalej niż limitery temperaturowe końcówek a bliżej tych które osłabiają spoiny klejowe w różnych elementach głośnika. W Twoim Piotrze przypadku nie miało to najprawdopodobniej żadnego wpływu, zwróć raczej uwage na prawidłowość działania układów elektronicznych Twojej paczki. W markowych driverach tak wyglądają membrany które pracowały przez jakiś czas (najcześciej krótki) dużo poza zakresem swojej wydolności mechanicznej.
    www.naw.com.pl; MetrumJazz; ShowProduction

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Np. neodemowe basy, kiepsko sprawdzają się na plenerze, przy niskich temperaturach znowu.
    Wiem, bo w firmie Pol Audio siadały Im po koncertach i teraz tylko ferryty jadą.
    Poza tym, chyba DrAus wspominał, że ferryty lepiej trzymają moc, znaczy są efektywniejsze.

Awatar Mustafa
    Zlotów
    4
    Damian, na pewno masz rację. W przeszło 5 letniej eksploatacji na pewno zdarzyły się pojedyncze przypadki jakichś przesterów, wzbudzeń itp. Sumując to z kilkoma sztukami które zagrały bez podparcia basami i innymi nierozpoznanymi przyczynami w końcu umarły i tyle. Cóż poradzić. Nie tylko takie sprzęty padają

Wyklikane z Huawei P8 Lite
    We live to play

Awatar Djswistak
    Ja tu tylko sprzątam
    Piotrek jakiś pogrzeb bedzie planowany ?
    2 x QSC K12.2 / 2 x Rcf art 715 / 2 x Mackie SRM 1850 / Pioneer xdj-r1 / 2 x Pioneer xdj-700 / Denon dn-x1500/ Denon Mc-4000 / 4 x Eurolite tmh-60 mk2 / Laserworld DS-900 RGB / ADJ Par Pack / Shure GLX-D/SM58

www.djswistak.pl

Awatar Mustafa
    Zlotów
    4
    Nie planuję pogrzebu, ale temat dotyczy neodymów a nie moich driverów W moich paczkach neodymki mają się całkiem dobrze. Pytanie jak długo ? Ponad 5 lat mają już za sobą. Napiszcie jak długo pracowaliście na paczkach neodymowych i ewentualnie jakie modele. Czy komuś wogóle padły bądź straciły dynamikę ?
    We live to play

Awatar bully
    Człowiek od czarnej roboty
    temperatura, podgrzej magnes a się dowiesz. kiedyś slyszałem że 80 st wystarczy chociaż mi isię wydaje że to dużo wyższe temperatury.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów