Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: Głośniki neodymowe - fakty i mity

Awatar zoltar
    Amator
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Najlepsze na wesela i rodzime sale ,remizy to sa polskie Elestry to jest sprzet dobry i nie do zajechania,grałem lata różne sale i różne instalacje elektryczne nieraz kilka razy od piekarników wywalało bezpieczniki na słupach nietylko na sali i nic się nigdy niestało,co najwyżej poszedł bezpiecznik.Końcówki Hand Box atx sprzet nie do zdarcia i brzmienie dobre a teraz h ..muje..dzikie wężę kupa kasy i sie rozlatuje.Śmieszy mnie to...

Awatar Mustafa
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Zlotów
    4
    No masz rację. Ja ponad 12 lat przegrałem na zestawie 2+2 HandBoxa LPX i powermikserze BELLa bez jednej awarii. Grał zimą, latem, niejednokrotnie w wilgoci i co ? i nic. Chciało się nowe, lekkie i ładne to teraz są tego efekty

Awatar dcg
    Capo di tutti ...
    Ale żeś zoltar poszedł?
    Spytaj, ile recon kitów sprzedają w Elmuz/ElEstrze?
    Ruskie i ukraińskie garnki też mają modele pancerne.

Awatar Silver Sound
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Ferrytowy magnes, tak samo można wysoka temperatura rozmagnesowac, jak neodymowy. Neodymowy o tyle łatwiej, bo ma mniejsza masę, zatem mniejszej energii potrzeba, aby szybciej osiagnał wyższą temperaturę niz cięzarek kobaltowy, albo ferrytowy. Szybciej degraduja sie inne elementy głosnika, niz magnesy wytracaja swoje parametry. Inne to, papier membrany, cewki, plastycznośc/elastycznośc resorów, linki przyłączeniowe, kleje cewki. Temperatura przy której magnes, niezaleznie, czy to neodym, czy ferryt, zaczyna tracic swoje natęzenie pola mgnetycznego, nazywa sie temperatura curie, i jest faktycznie nieco nizszy dla magnesów neodymowych. Wiedząc o tym konstruktorzy zmienili kosze, tak że sa radiatorami, czyli elementami odprowadzajacymi ciepło, czyli "chłodnicami".
    Ferryty, po przekroczeniu stosunkowo wysokiej temperatury rozpadaja sie, neodymy, nie, ale oba magnesy traca w takim przypadku swoje własciwości, i nie da się ich ponownie namagnesowac.
    Kiedys, zaraz na poczatku wchodzenia magnesów neodymowych na rynek, temperatura cirie, wynosiła ok 80-90 st C. Dzis jest praktycznie taka sama co dla ferrytów. Zatem technologia poszła do przodu. Faktycznie w przypadku silnie obciążanych kolumn basowych, lepiej spisuje sie magnes ferrytowy, ale z powodu , o którym pisałem wczesniej, wiekszej masy, co powoduje, że lepiej jest odbierane ciepło od cewki, co wydłuża zywotnośc głosnika. Podniesienie temperatury cewki do takiego stopnia, aby magnes dostał temperature curie jest niemozliwe, bo wczesniej cewka ulegnie spaleniu.
    Zatem, konkludując, dzisiejsze magnesy neodymowe nie ustepuja tym starszej generacji, ferrytowym, zas znacząco zmniejszaja masę magnetowodu, czego sami porządacie. Zakładana zywotnośc głosnika jest w obu przypadkach taka sama, bo nie zalezy od rodzaju magnesu, a od zywotności pozostałych komponentów.
    jk
    25 lat doświadczenia gwarancją profesjonalizmu w serwisowaniu. Naprawie każdy wzmacniacz analogowy, każdy głośnik....

Awatar bully
    Człowiek od czarnej roboty
    No to dobrze mi coś grało że to było 80 stC, no ale tak jak pisze silver ciężko dogrzać magnes w głośniku do takiej temperatury.

Dawno temu potrzebowałem mniejszy magnes neodymowy niż mialem, no to do ręki szlifierka i uciąłem, zdziwiony potem że przestał przyciągać

Awatar dancefloor
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Jak tam postępy z naprawą driverow?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar Mustafa
    Zlotów
    4
    Dzięki pomocy jednego z kolegów na forum Estradowca natrafiłem na cewki Monacora, najprawdopodobniej pasujące do moich driverów http://allegro.pl/monacor-mhd-152-vc...007681249.html. Zamawiam 2 szt, a w razie czego jest 14 dni na zwrot. Zobaczymy

Awatar dancefloor
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Monacora?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar Mustafa
    Zlotów
    4
    Tak, wszystko to jeden pies. Z jednej linii produkcyjnej wychodzi ten sam produkt pod różnymi nazwami dla różnych firm. Wszystko się okaże jak przyjadą. Jeżeli to to samo, to cena jest do przyjęcia i można grać dalej

Awatar Silver Sound
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Prawdopodobieństwo, że bedzie to grało jak poprzednio wynosi...AŻ 10-20%!!!!
    Przy dobieraniu reconu zastepczego trzeba brac pod uwage kilka innych czynników, niz tylko średnica cewki.
    1 resor:
    mozliwości : mylar, kapton, albo dwa rodzaje metalu z którego wykonano membrane, to jest pierscieniowe, lub tzw" diamentowe.
    Trzeba miec wiedze, dlaczego firma wybrała akurat takowe, i wiedziec, czy mozna wybrac w danej aplikacji, akurat inne niz jest w oryginale.
    Trzeba przekonac się, czy odległosc kopułki, od korektora fazy będzie miała odpowiednia odległość...
    Trzeba wiedzieć, czy cewka ma ta sama wysokość, i jak ulokuje sie w szczelinie magnesu. Trzeba miec pewność, że srednica układu samocentrującego, jest kompatybilna.
    Ja ta wiedze zdobywałem latami, a jak widac kolega już wszystko wie, po jednej rozmowie telefonicznej... Powodzenia...
    jk
    25 lat doświadczenia gwarancją profesjonalizmu w serwisowaniu. Naprawie każdy wzmacniacz analogowy, każdy głośnik....

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów