Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Yamaha PSR S700 czy S710 ?

Awatar muzyka.kielce@wp.pl
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Yamaha PSR S700 czy S710 ?

Witam. Chciałbym kupić używany keyboard do grania w domu ewentualnie w przyszłości na małej chałturze. Ostatnio miałem Rolanda E86 ale ze względu na jego leciwy wiek pozbyłem się go. Chciałbym teraz przejść na Yamahę. Na początku upatrzyłem sobie PSR 1500, czytałem na forach i dużo osób twierdzi że to już stary sprzęt. Moim kolejnym typem był właśnie PSR S700. Na kolejnym forum ktoś napisał że seria PSR ma słabe wyświetlacze a te dobre wyświetlacze zaczynają się od modelu PSR 710. Czy to prawda? Według mnie wizualnie są to bardzo podobne kaybord-y, więm że S710 ma lepszą polifonię i trochę więcej brzmień. Jest to również dużo droższy sprzęt. Czy warto do niego dołożyć czy kupić PSR S700? Proszę o pomoc w wyborze a może poleceniu jakiegoś innego modelu. Pozdrawiam.

Awatar Peke
    Prawa ręka mafii
    mam psr s700 i poleciłbym jednak 710. Zawsze to nowsza seria (świeższa). Co do problemu z wyświetlaczem to się nie spotkałem,

Awatar M a x i m
    Człowiek od czarnej roboty
    Zlotów
    1
    Z tych dwóch modeli zdecydowanie bierz S710!
    Różnice to nie tylko jedna cyferka na obudowie, jak niektórzy twierdzą...
    Oczywiście posiada na pokładzie nowe barwy (w tym lepsze gitary, bassy), perkę Analog T8 (S700 z tego co pamiętam nie miała),
    bardziej zróżnicowane i na nowo zaaranżowane style, nowszy format stylów SFF2 - czyli wgrasz style SFF2 oraz SFF1.
    Do S700 wgrasz tylko styliki w formacie SFF1, czyli starsze. Co do displeya - nie słyszałem o awarii w S700,
    ale trafiają się awarie świetlówki przy wyświetlaczu.
    Natomiast poważnie zastanów się nad S750. Brzmieniowo deklasuje swoich poprzedników, szczególnie po wgraniu Dance Packa...

Awatar HEINEKEN
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Zlotów
    6
    W S700 nie ma problemu z wyświetlaczami.
    Ludzie mylą przez analogie z S900. Tam siadają nagminnie a S910 jest juz OK.
    Nie miałem ani jednego przypadku S700 z uszkodzonym wyświetlaczem.
    Wadliwe LCD to:
    S500, MM6
    PSR-3000, S900
    Tyros 2

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

INSTRUMENTY NOWE i UŻYWANE z GWARANCJĄ

Stary instrument w rozliczeniu, raty.

Awatar ralph91p
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Cytat HEINEKEN napisał/a: Zobacz posta
    Nie miałem ani jednego przypadku S700 z uszkodzonym wyświetlaczem.
    Miałem kiedyś s700 i niestety padł wyświetlacz, co nie zmienia faktu, że tymi najczęściej psującymi się wyświetlaczami są te wymienione przez Heinekena.
    Tyros 5, MONTAGE 6

www.aranze24.pl

Awatar M a x i m
    Człowiek od czarnej roboty
    Zlotów
    1
    Cytat ralph91p napisał/a: Zobacz posta
    Miałem kiedyś s700 i niestety padł wyświetlacz

Ale padł displey, czy jego podświetlenie (świetlówka)?

Awatar dancefloor
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Mi w psr 3000 padła świetlówka

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar HEINEKEN
    Zlotów
    6
    Cytat ralph91p napisał/a: Zobacz posta
    Miałem kiedyś s700 i niestety padł wyświetlacz, co nie zmienia faktu, że tymi najczęściej psującymi się wyświetlaczami są te wymienione przez Heinekena.
    Nie twierdzę że S700 są totalnie bezawaryjne. To tylko elektronika. Koledze z tego forum padł LCD w półrocznym Tyrosie 5, wiec wszystko sie moze zdarzyć.

Tylko ze ilość uszkodzonych S900, PSR-3000 i Tyrosow 2 na Allegro czy OLX jest mega wysoka, a S700 jeszcze nie widziałem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar muzyka.kielce@wp.pl
    Początkujący
    Witam. Znalazłem PSR 700 ale właśnie jest problem z wyświetlaczem. Podobno wyświetla ale bardzo słabo widać czyli pewnie padła też świetlówka. Jak z naprawą? Droga jest wymiana takiej świetlówki? I gdzie takie coś mogę zrobić?

Awatar HEINEKEN
    Zlotów
    6
    Niech zgadnę: szukałeś najtańszej oferty i znalazłeś za 1800 tylko, że z małym minusem, walniętym LCD

Nie bierz tego do siebie, piszę ogólnie: kiedy ludzie przestaną się nabierać na "okazje"? Używany Tyros 2 za 3500 a potem wydzwaniają do nas na serwis, bo instrument zaczął charczeć na pierwszej imprezie...
    Kurcze, zrozumcie, na rynku wtórnym lata mnóstwo wyżyłowanych, zawilgoconych czy wręcz zalanych instrumentów.
    Nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeśli sprzedawca pisze, że "nie działa kilka klawiszy" to nie od stania w ciepłym pokoju i używania raz w miesiącu, tylko od rąbania wesel i dożynek w kurzu.
    Jeśli jest wytarcie wokół potencjometru głośności to nie od tego, że "żona się uczyła grać i miała długie paznokcie" tylko od ściszania i pogłaśniania midów na chałturach.
    Nie dowiesz się jaki jest faktyczny stan instrumentu dopóki go serwisant nie rozkręci i nie sprawdzi czy np. nie utleniają się już ścieżki na płycie głównej.

Nie dalej jak tydzień temu robiliśmy Pa800. Z zewnątrz rewelacja! Żadnej ryski. Po ok. 15 minutach od włączenia zaczynał charczeć. Okazało się, że jeden z modułów płyty głównej miał bardzo bliski kontakt z jakimś słodkim napojem... Szczęśliwie, wymiana modułu skończyła się na 180 zł.

Uważajcie na "okazje cenowe"!

Co do S700. W tej chwili mamy 2 sztuki na stanie, obie bez najmniejszego problemu z LCD, wcześniejsze S700 sprzedane w sklepie podobnie, a przecież wróciłyby na gwarancji gdyby padły wyświetlacze, tak więc podtrzymuję swoje zdanie o wyświetlaczach w S700 Nie ma z nimi aż takich problemów jak w PSR-3000 czy S900

A odpowiadając na pytanie o naprawę: regeneracja podświetlania wyświetlacza mono (czyli np. S700) kosztuje ok. 380 zł a kolorowego (S900) 480 zł.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów