Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 21 do 30 z 71

Wtek: proba o wasz ocen sytuacji w zespole

Awatar piotrek
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    18-01-2010
    A ja powiem z drugiej strony - widz, e stawki 500-600 z trzymaj si ju dugie lata.

Ceny rosn, wynagrodzenia w pracy standardowej rosn, nie czarujmy si stawki za wesela te rosn.

Czy to nie czas eby wynagrodzenia dla muzykw za wesele te troch drgny ? Wg mnie 600 to mao. Nie mwi tu eby szale, ale raczej stawki powinny gdzie krci si w okolicach 700-900 z, minimum.

Awatar ARTUR_K
    Amator
    Doczy
    07-10-2016
    W kapeli jak w kadym zespole, czy to muzycznym czy to np. pikarskim powinno wspgra. Tak by nie byo adnych faszw, zgrzytw i wzajemnych fauli.
    Czyste i przejrzyste zasady.
    Ale oczywicie jak to polaczkowie...jeden drugiego kuka a si kurzy. Bo ten pierwszy daje si kuka albo potrafi tyle, e musi si da kuka.
    Poza tym jaka kapela takie stawki... ot co!
    Miaem okazj ponad dwa lata temu popomaga znajomemu w znalezieniu kapeli na wesele bliskiej mu osoby.
    Spdziem kilka dni na telefonie, internecie itp. Obejrzaem setki nagra z imprez... rnych demo i tych najciekawszych nagra ...czyli tych gdzie z boku zwykym telefonem. Spodziewaem si rnic, zarwno tych co do poziomu muzykw jak i cen za usug.
    Ale nie a takich. Ceny si wahay od 1,500 za nock do 18,000 (nie pomyliem zer)
    Najciekawsze z tego wszystkiego byo to, e patrzc na to, co reprezentuj na scenie bardziej rozumiaem tych drugich... Bo tym pierwszym zalecabym da sobie ju dawno na wstrzymanie. Spord ofert z caej Polski, jakie otrzyma mj kumpel...pod uwag zostay wzite tylko 4 kapele. Moim zdaniem to wiadczy o poziomie zdecydowanej wikszoci muzykw weselnych. ...a si wkurzyem...
    Wic jeli jest klient, ktry daje 600 to bra i si nie chwali gono

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    18-01-2010
    Zlotw
    5
    Do Piotrka: Ale dlaczego nie paci 700-900 albo i 1200? Jeeli taka osoba jest tego warta to czemu nie.
    Ketron Audya, Hohner Concerto III, Beyerdynamic Opus 81, NAW MS8, Electro Voice ZX1, Proel ST2500

Awatar abuk
    Pocztkujcy
    Doczy
    11-08-2016
    Jest wolny rynek i jeli kto chce komu paci i 1200 bo na tyle kogo ceni, tyle jest wart, to prosz bardzo, na tym wanie to polega.

Dlatego wanie potrzebowaem waszych opinii na temat tej sytuacji i dzikuj za nie. Jednake chyba i tak zrobi po swojemu i bd negocjowa lub zmieni zesp. Wolny rynek, prawda? Jeli mamy si nie dogadywa to po co mamy si mczy.

Awatar abuk
    Pocztkujcy
    Doczy
    11-08-2016
    Cytat piotrek napisa/a: Zobacz posta
    A ja powiem z drugiej strony - widz, e stawki 500-600 z trzymaj si ju dugie lata.

Ceny rosn, wynagrodzenia w pracy standardowej rosn, nie czarujmy si stawki za wesela te rosn.

Czy to nie czas eby wynagrodzenia dla muzykw za wesele te troch drgny ? Wg mnie 600 to mao. Nie mwi tu eby szale, ale raczej stawki powinny gdzie krci si w okolicach 700-900 z, minimum.

moe w tym rzecz spytaem nie od tej strony co powinienem bo spytaem wanie menaderw, nie obracie si? mnie te jak kto pyta o mj biznes to tylko mwi o panie a jakie koszty, daj spokj- nieopacalne. A jak zesp zarabia okoo 6 ty a ja 600? no wanie.

Awatar ARTUR_K
    Amator
    Doczy
    07-10-2016
    abuk...tak na powanie.
    Jeli czujesz si na siach, bo jeste dobry w tym co robisz, to szukaj nowej kapeli. Rzecz w tym, e nikt z nas tutaj piszcych nie zna ani Twoich umiejtnoci ... poziomu kapeli, w ktrej obecnie grasz ani te stawki caociowej za imprez.
    Wic trudno si do tego tak jednoznacznie odnie. A negocjowa swoj kas zawsze moesz...
    Tak jak widzisz... co rejon to inne zwyczaje...co kapela to inne pienidze. Dla jednych 600 to w sam raz a dla innych taka kasa za nock to art w biay dzie.

Awatar Silver Sound
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    05-10-2011
    Cytat abuk napisa/a: Zobacz posta
    moe w tym rzecz spytaem nie od tej strony co powinienem bo spytaem wanie menaderw, nie obracie si? mnie te jak kto pyta o mj biznes to tylko mwi o panie a jakie koszty, daj spokj- nieopacalne. A jak zesp zarabia okoo 6 ty a ja 600? no wanie.
    Jak wynika z tego co do tej pory napisaes, nie masz wkadu w zestaw nagosnieniowy, a to koszt od 15, do nawet 30 tys zociszy. Nie masz wkadu w wiata, a to take moga byc koszty kilku tysiakw.. Nie interesuje Cie zatem serwisowanie, konserwacja itd... Twj wkad polega na dojechaniu, pograniu na gitarze, i ewentualnym dospiewaniu w chrkach. Byc moe masz swj piecyk, i zapewne instrument. Nie dziw sie zatem, e najwieksz 'dole" bierze wasciciel sprzetu, bo to jego kasa jest zainwestowana, i ma prawo do akumulacji, i przychodu z inwestycji. Nie chce, bo nie ma zadnych podstaw, aby negowac Twoje kolego umiejetnoci gry na swoim instrumencie, ale zrozum, e bez tego ich nagosnienia, renomie, ktra prawdopodobnie zdobywali latami, i innym sprzetem, Ty samodzielnie nie masz zadnej szansy, z nimi jakies sa. Oni po ewentualnym Twoim rokoszu, znajda innego gitarzyste, moe gorszego, ale nadal beda 'swoje" robic, Ty zas samodzielnie zginiesz, albo po zaozeniu nowego zespou( skd kasa na sprzet????) bedziesz musia kilka latek jechac po zdecydowanie nizszych stawkach, i byc moe nigdy poza te stawki nie "wyskoczysz>
    Napisz dokdnie jaki jest Twj wkd, bo inaczej to mam jakies dziwne wrazenie, e zaozyes temat, dla trzepania piany, bo przy tak maej ilosci danych z Twojej strony, dyskusja jest jaowa, i jak mozna poczytac, z nudw koledzy zaczynaja sobie zgrywy czynic...
    Grajcy dobrze na ...nerwach..jk
    25 lat dowiadczenia gwarancj profesjonalizmu w serwisowaniu. Naprawie kady wzmacniacz analogowy, kady gonik....

Awatar PawelMusic1989
    Lewa rka mafii
    Doczy
    08-03-2010
    U mnie podzia stawek jest rwny. Ale wszytko kupujemy na 3 osoby, nawet dwa lata temu busa i tak samo OC, paliwo wszystko na 3.

Wysane z mojego SM-G900F przy uyciu Tapatalka

Awatar abuk
    Pocztkujcy
    Doczy
    11-08-2016
    pisaem przed chwil odpowied ale e dugo wa sowa, eby tu nikogo nie urazi i nie nadepn na odcisk to przekroczyem czas i mnie wylogowao. Pisze wic jeszcze raz, teraz w skrcie.

Dziki Artur/Euzebiusz za odpowied. Dokadnie jest tak jak piszesz. Daem sobie wanie ten rok na to, eby zobaczy czy to w ogle jest dla mnie. Czy po prostu scena mnie nie zje, ludzie, trema. Na pocztku byo rnie, zwaszcza, e tak bardzo chciaem, czasami za bardzo.. Na pocztku bywao rnie ale z czasem czuem si coraz pewniej i teraz czuj si na scenie jak u siebie.

Daj z siebie duo, zwaszcza podczas typowego gitarowego grania.. No bo co Ci biedni ludzie usysz z gitary podczas disco polo? niewiele, cho staram si jak mog co tam sensownego dogra. Bardziej podczas jakiego rocka i nie mwi tutaj o 'cauj mnie' jak zwykle tylko np o lady pank czy budce suflera. Podczas takich kawakw gram tak, eby ludzie poczuli si jak na rockowym koncercie, eby poczuli gitar tak jak trzeba, w nogawkach spodni i na karku.. Wtedy wanie gram cay sercem i wielokrotnie widziaem jak ludzie reagowali bardzo pozytywnie. Moe za bardzo si spalam ale mam wraenie, e niektrzy tratuj gitar na wesele bardzo po macoszemu Ja za to mam wraenie, e dobrze zagrany motyw z perfectu ktry wyrywa z butw powoduje e kady wujek z wsem czuje si jak by by na scenie i imituje, e gra na gitarze obserwuj to co wesele panowie

Awatar abuk
    Pocztkujcy
    Doczy
    11-08-2016
    Cytat Silver Sound napisa/a: Zobacz posta
    Jak wynika z tego co do tej pory napisaes, nie masz wkadu w zestaw nagosnieniowy, a to koszt od 15, do nawet 30 tys zociszy. Nie masz wkadu w wiata, a to take moga byc koszty kilku tysiakw.. Nie interesuje Cie zatem serwisowanie, konserwacja itd... Twj wkad polega na dojechaniu, pograniu na gitarze, i ewentualnym dospiewaniu w chrkach. Byc moe masz swj piecyk, i zapewne instrument. Nie dziw sie zatem, e najwieksz 'dole" bierze wasciciel sprzetu, bo to jego kasa jest zainwestowana, i ma prawo do akumulacji, i przychodu z inwestycji. Nie chce, bo nie ma zadnych podstaw, aby negowac Twoje kolego umiejetnoci gry na swoim instrumencie, ale zrozum, e bez tego ich nagosnienia, renomie, ktra prawdopodobnie zdobywali latami, i innym sprzetem, Ty samodzielnie nie masz zadnej szansy, z nimi jakies sa. Oni po ewentualnym Twoim rokoszu, znajda innego gitarzyste, moe gorszego, ale nadal beda 'swoje" robic, Ty zas samodzielnie zginiesz, albo po zaozeniu nowego zespou( skd kasa na sprzet????) bedziesz musia kilka latek jechac po zdecydowanie nizszych stawkach, i byc moe nigdy poza te stawki nie "wyskoczysz>
    Napisz dokdnie jaki jest Twj wkd, bo inaczej to mam jakies dziwne wrazenie, e zaozyes temat, dla trzepania piany, bo przy tak maej ilosci danych z Twojej strony, dyskusja jest jaowa, i jak mozna poczytac, z nudw koledzy zaczynaja sobie zgrywy czynic...
    Grajcy dobrze na ...nerwach..jk
    no wic zaczynam pisa coraz mielej jak za pewnie zauwaye i staram si tutaj nikogo nie urazi i w ciemno ceni wasze umiejtnoci i ufam, e gadam z zawodowcami i moemy luno sobie pogada co sdzicie 'o'. W drug stron to chyba nie dziaa i musz udowadnia, e w ogle potrafi gra? Oczywicie, e nie mam wkadu w nagonienie i zdaj sobie spraw, e stawka dziki temu jest nisza. Myl, e reszta kolegw z mojego zespou te nie ma w to wkadu, na miejscu mengo te wolabym sam kupi sprzt naganiajcy bo przecie pniej si zwrci dziki wyszej stawce, i bardzo dobrze zreszt. To jest inwestycja i ja to rozumiem, ale z drugiej strony ten argument zawsze mona podnie koledzy i kademu zamknc gb. Wkad w wiata, nagonienie masz? nie? to zakadaj swj wasny zesp i wtedy pogadamy. Tak to wyglda. Jeszcze raz powtarzam! ja naprawde rozumiem, ze menader mia/ma najwiksze koszty i ma najwysz stawk, inni muzycy te mog mie. S starsi, graj duej, ja naprawd znam swoje miejsce w szeregu ale patrzc na cay ogln sytuacj w zespole poczuem si kiwany i std ten temat. Dlatego poprosiem was o opinie i dzikuj za nie. Duo mi si stao janiejsze.

a tak w ogle to naprawd nie wpade dlaczego nie ma zbyt duo danych? o zespole, rejonie?

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •