Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 31 do 40 z 70

Wtek: proba o wasz ocen sytuacji w zespole

Awatar szupek
    Ja tu tylko sprztam
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    22-10-2016
    Z drugiej strony czasami za duo i za gona gitara to te le. Ja np. nie cierpi jak kto gra solwk gdzie w podkadzie te jest solwka :/ kurcze jakby nie mona byo wyci solo nagranego
    Po przemyleniach doszedem do takiego wniosku, podlicz sobie zakup nagonienia, owietlenia, rodka transportu, reklamy(czsto na pocztku to kosztuje najwicej wbrew pozorom :O ), podkadw, i innych i zobaczysz ile trzeba zainwestowa eby gra wesela, a to nie koniec, bo najwaniejsze jest zabawianie goci a tu jeeli tego nie potrafisz to musisz zatrudni osob ktra to wesele poprowadzi na danym poziomie. Ponadto zakup sprztu to sztuka kompromisu, wida na forum bardzo dobrze ile trzeba powici czasu eby przeszuka p internetu w poszukiwaniu tego co sie chce kupi i eby nie kupi bubla. Nie wspomn ze owietlenie w dzisiejszych czasach te przydaoby sie sterowa za pomoc jakiego programu, czasy automatw ju sie kocz, wic wchodzi w gre nauka jakiego programu Jak wida wszdzie trzeba spdzi spoooooooro czasu.
    I teraz zadaj sobie pytani ile Ty jako waciciel takiego zespou paciby ludziom takim jak Ty.
    Mam przekonanie graniczce z pewnoci , ze po takiej analizie rozwiejesz swoje wtpliwoci

Pozdro

Awatar abuk
    Pocztkujcy
    Doczy
    11-08-2016
    ja bym sobie na pewno zapaci wicej ale rozumiem o czym mwisz, i rozumiem Twj punkt widzenia.

co do nagranej solwki i solwki dodatkowej to waciwie o czym tu gada dlatego chyba niektrzy maj takie zdanie o gitarzystach na weselach.

Awatar szupek
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    22-10-2016
    abuk musisz sie liczy, e na tym forum moe wypowiada sie kady i jak widzisz kady Ci potwierdza, ze dostajesz dobre pienidze i uzasadnia dlaczego tak jest. Przy czym jedni robi to bardziej a inni mniej subtelnie ale nikt tu nie chce na Ciebie naskakiwa, to zaley od stylu wypowiedzi.
    Trzeba wzi te pod uwag, ze jeeli kto zaoy zesp 10 lat temu to teraz chce zarabia jak najwicej- ludzki instynkt
    Ja te na pocztku graem w innych zespoach przez jakie 5 lat zarabiaem wtedy okoo 70-200z za dyskotek i okoo 250z za wesele pniej ceny rosy, ale mj max to by 400z i nawet prowadziem imprezy i piewaem. Dlatego te w pewnym momencie wziem kredyt kupiem sprzt i przez pierwsze 3 lata zarabiaem 10-30z za wesele bo cay czas trzeba byo spacia kredyt i kupowa nowy sprzt, ale teraz to sie odmienio, zarabiam sporo wicej dalej inwestuje w sprzt, ale niedabym komu 1000z za to ze przyjdzie i pogra na gitarze chyba ze to byby Marek Raduli

Take przetrzymaj ten trudny czas, czay czas ucz sie fachy prbuj odzywa sie do mikrofonu, midzyczasie czytaj o sprzcie planuj zakupu, bierz kredyt i ruszaj w wiat wielkich wesel
    Na zielonych znajdziesz potrzebn Ci pomoc ja mog uczy Cie Chamsysa

Pozdro

Awatar guralband
    Nowicjusz
    Doczy
    09-02-2015
    Miaem to szczcie e prawie zawsze gitarzysta by bardzo dobry i gra i piewa lub sabo gra ale dobrze piewa, nie byo takiego ktry tylko przyszed z gitar i piecykiem i tylko gra. Zawsze stawka bya rwna dla wszystkich ale: sprzt albo by wsplny i dochodzcy nowy dokada si do puli, albo do sprztu na front czy owietlenie kady co wnosi.Jednego byy kolumny, innego kocwki, kto inny mia mikser itd... Jak odchodzi, zabiera swj sprzt i po kopocie. Nie byo spacania. To samo z wokalem lub prowadzeniem. Jeeli tylko piewa to i prowadzi, dobiera repertuar, bajerzy itd... Ale te wszystkie ukady byy w skadach duych, na ywo. Jak graem w maym skadzie i mj by sprzt, to moja dziaka bya wiksza i nie byo dyskusji.
    Dlatego abuk jeeli tylko grasz i to w skadzie z podkadami gdzie raczej niewiele masz do pogrania i nie piewasz, to nabieraj dowiadczenia, rb repertuar i powiniene si cieszy, e masz tak dziak. Mwi to Ci na podstawie prawie czterdziestoletniego dowiadczenia.pozdr,

Awatar bamber71
    Czowiek omiornicy
    Doczy
    18-01-2010
    U mnie w zespole jest podzial procentowy. Kazdy dostaje swoja dole. Jak zagramy za wiecej dola na osobe automatycznie sie powieksza. Nie trzeba sie zastanawiac jak podzielic pieniadze gdy cos wpadnie ekstra na imprezie ( dluzsze granie, dedykacje itd... )
    Najwiekszy udzial procentowy mam ja, ale: woze wszystkich samochodem, oraz caly sprzet ktory jest moja wlasnoscia ( oprocz gratow gitarzysty) Zazwyczaj sam pakuje sprzet do auta oraz rozpakowuje po imprezie. Na sali wspolnie wszystko rozkladamy. Ja podpisuje wszystkie umowy, wszystko uzgadniam z klientami na spotkaniach ktore musze organizowac. Prowadze dzialalnosc gospodarcza: rozliczam ksiegowosc, co miesiac place ZUS i podatki jak wypadna. Serwisuje sprzet muzyczny , kupuje nowy.

Szczerze mowiac czesto sobie mysle jak to fajnie mojemu gitarzyscie, wpada na imprezke, gra co mu powiem, je , pije , nie stresuje sie, nie prowadzi oczepin, nie kopie sie z mlodymi oraz upierdliwymi goscmi, nie prowadzi oczepin. Zrobi swoje , przytula kaske i ma wszystko w d...e. I tak do nastepnej imprezy. Po 20 latach grania chyba bym tak wolal jak on.

p.s kasa mu wychodzi podobna jak u Ciebie.
    Nic w podpisie.

Awatar taky
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    21-01-2010
    U mnie w zespole nie ma gitarzysty, nie ma wokaliski, nie ma nawijacza, nie ma nikogo. Nie ma nikogo bo jego nie paciem. Nie pacisz, nikogo nie masz. Ja jestem ju weselnym emerytem ale zdarza si wypad na skoczka bez zobowiza. No co piknego, dla zdrowia, dla higieny.

Awatar Mustafa
    Polubiona / Polubiony mafii
    Doczy
    05-02-2010
    Zlotw
    4
    Te bardzo lubi gra na skoka 😊

Wyklikane z Huawei P8 Lite
    We live to play

Awatar Maraas
    Prawa rka mafii
    Doczy
    21-03-2010
    Zlotw
    1
    Przede wszystkim najpierw trzeba by byo pogada z kolegami z kapeli, moe maj wobec Ciebie jakie plany/oczekiwania za ktre byliby skonni zapaci Ci wicej? Mj gitarzysta zaczyna gra z nami 3 lata temu, najpierw p roku przygotowywa repertuar, prbowa/kupowa/zmienia sprzt i uczy si piewa, skoczy te PSM na akordeonie, wic dodatkowy atut. Po 3 latach wszystko miga a mio, piewa 2, 3 gosem (ktry sam ukada!), tylko w swj sprzt zainwestowa przez ten czas grubo ponad 10ty. i dalej inwestuje. Ju na pocztek dosta wicej ni ty, ale te ja miaem wzgldem niego wysokie oczekiwania. A e si sprawdzi, to dzisiaj zarabia znacznie wicej. Ale co za co.

Awatar LOOcek
    Capo di tutti ...
    Doczy
    14-01-2010
    Zlotw
    20
    Pan Mirek ma warsztat samochodowy. Ju od 20 lat.
    Zaczyna chop w garau, a potem postawi 8 stanowiskowy budynek. Sam te wci naprawia, ale nie ogarnby wszystkiego solo, wic zatrudnia ekip 4 chopakw w rnym wieku i stau pracy.

W zalenoci od stau pracownicy zarabiaj na rk od 1300 do 2500. Ten od 2500 ma tyle, bo prcz napraw ogarnia te zamwienia na czci.

Pan Mirek sam na czysto wyciga z warsztatu 10-14 tysicy miesicznie.

Czy wykorzystuje swoich pracownikw? Powinien paci im po rwno? Odj sobie i da im?

Sytuacj mona przeoy na dowoln inna bran: sklep, restauracj, zakad hydrauliczny. Dlaczego zesp miaby by wyjtkiem?
    "Wesele bez bjki to nie wesele!" powiedzia pan mody i jeb** teciow w ryj

Awatar aplauz
    Capo di tutti ...
    Doczy
    14-01-2010
    Zlotw
    15
    O czym tu dyskutujecie ??

Bo s dwa rodzaje grup:

Zesp muzyczny nr 1 - Kto pracowa latami na swj sukces i zatrudnia kogo chce i za ile chce a jak to ZAWSZE bywa w przypadku przedsibiorcy koszty ponosi On sam.

Zesp muzyczny nr 2 - na poczet ktrego kady pracuje po rwno i rwno si dziel.

W przypadku 1 kady zatrudniony ( jak w przypadku pytajcego) godzi si pracowa za tyle ile propozycj przyj i nie powinna go interesowa kwota za ktr umow podpisa waciciel "zespou".
    Ju mi si odechciao.

www.zespolmuzyczny.com

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •