Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 41 do 50 z 71

Wtek: proba o wasz ocen sytuacji w zespole

Awatar ARTUR_K
    Amator
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    06-10-2016
    Pani Jadzia tak jak pan Mirek "wzia sprawy w swoje rce"... otworzya salon fryzjerski.
    Zatrudnia architekta, ktry zrobi jej nietuzinkow aranacj salonu. Pozyskaa zdolne i pracowite fryzjerki, ktre stworzyy zgran i szybko docenion przez klientki ekip.
    w salon szybko sta si jednym z najlepszych w okolicy. Na zwyke strzyenie trzeba byo umawia si przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
    Salon przynosi coraz to wiksze korzyci finansowe.
    Pani Jadzia pikniaa w oczach i rozkwitaa z dnia na dzie. Markowe ubrania i nietuzinkowe auto zaparkowane pod salonem miay podkreli jej obecny status spoeczny. Przecie to ona jest szefow… ma to by wida… sycha i czu.
    Pomimo, e salon przynosi trzykrotnie wiksze zyski, ni mogaby kiedykolwiek zakada nasza bohaterka, pracownice nie odczuy tego sprawdzajc co miesic swoje konta… przelewy przychodziy 1400 co miesic od ponad dwch lat. Wysuchiway te cigych ali pani Jadzi, e musi inwestowa w sprzt, paci za prd, czynsz za lokal itp.
    Powoli ta zgrana zaoga zacza si wykrusza. Odesza z pracy Ola, ktra zajmowaa si farbowaniem… Nowe zajcie w inny salonie piknoci znalazy te Kasia i Dorota.
    Pojawiay si i znikay nowe pracownice z apanki rekrutacyjnej na OLX-sie. Jednak ze swymi umiejtnociami daleko im wszystkim byo do Oli, Kasi czy te Doroty
    Dzi pani Jadzia siedzi sama w swym salonie przy wygaszonym wietle. Wyglda przez witryn swego salonu na ulic i z nudw liczy przejedajce auta ulic.

Awatar aplauz
    Capo di tutti ...
    Doczy
    14-01-2010
    Zlotw
    15
    Sprawa warunkw finansowych uzgodnionych przy podjciu pracy a sprawa wpywu pracownika na jako usug i wzrost wymiernych efektw dziaa pracownikw to dwie rne sprawy.
    Ju mi si odechciao.

www.zespolmuzyczny.com

Awatar aplauz
    Capo di tutti ...
    Doczy
    14-01-2010
    Zlotw
    15
    Ja poprostu porozmawiabym o tym z "pracodawc" . I po temacie.
    Ju mi si odechciao.

www.zespolmuzyczny.com

Awatar LOOcek
    Capo di tutti ...
    Doczy
    14-01-2010
    Zlotw
    20
    Cytat ARTUR_K napisa/a: Zobacz posta
    Pani Jadzia tak jak pan Mirek "wzia sprawy w swoje rce"... otworzya salon fryzjerski.
    Zatrudnia architekta, ktry zrobi jej nietuzinkow aranacj salonu. Pozyskaa zdolne i pracowite fryzjerki, ktre stworzyy zgran i szybko docenion przez klientki ekip.
    w salon szybko sta si jednym z najlepszych w okolicy. Na zwyke strzyenie trzeba byo umawia si przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
    Salon przynosi coraz to wiksze korzyci finansowe.
    Pani Jadzia pikniaa w oczach i rozkwitaa z dnia na dzie. Markowe ubrania i nietuzinkowe auto zaparkowane pod salonem miay podkreli jej obecny status spoeczny. Przecie to ona jest szefow… ma to by wida… sycha i czu.
    Pomimo, e salon przynosi trzykrotnie wiksze zyski, ni mogaby kiedykolwiek zakada nasza bohaterka, pracownice nie odczuy tego sprawdzajc co miesic swoje konta… przelewy przychodziy 1400 co miesic od ponad dwch lat. Wysuchiway te cigych ali pani Jadzi, e musi inwestowa w sprzt, paci za prd, czynsz za lokal itp.
    Powoli ta zgrana zaoga zacza si wykrusza. Odesza z pracy Ola, ktra zajmowaa si farbowaniem… Nowe zajcie w inny salonie piknoci znalazy te Kasia i Dorota.
    Pojawiay si i znikay nowe pracownice z apanki rekrutacyjnej na OLX-sie. Jednak ze swymi umiejtnociami daleko im wszystkim byo do Oli, Kasi czy te Doroty
    Dzi pani Jadzia siedzi sama w swym salonie przy wygaszonym wietle. Wyglda przez witryn swego salonu na ulic i z nudw liczy przejedajce auta ulic.
    Zaoye tzw. niedoj**anie mzgowe szefa, a to ju poniej pasa.

U Mirasa rotacja oczywicie bya, jest i bdzie. Najczciej odpadaj stayci, ale te ich warto w firmie najnisza. Ten od 2500 na rk ma jak u pana boga za piecem i ani myli ucieka...

A odchodzc z abstrakcji do autora postu, przyjmujc rednio 4 wesela w miesicu wychodzi 2400 na rk za 4 dni pracy.
    Zakad, e na jego miejsce czeka w kolejce 3 innych?
    "Wesele bez bjki to nie wesele!" powiedzia pan mody i jeb** teciow w ryj

Awatar ARTUR_K
    Amator
    Doczy
    06-10-2016
    Swym abstrakcyjnym tekstem chciaem zwrci uwag na podejcie osoby dowodzcej do tematu wzajemnego poszanowania i doceniania waciwych ludzi na waciwym stanowisku. Efekty tych dziaa i decyzji jak wida na przykadzie pani Jadzi i pana Mirka przyniosy dwa rne skutki. Wysoko kwot i stawek nie mu tu najmniejszego znaczenia.
    Pomijam tu nazewnictwo szef… pracodawca itp. IMHO takie traktowanie si w zespole nie powinno mie miejsca. Zesp wedug definicji, to grupa ludzi pracujcych i wykonujcych wsplnie dziaania zmierzajce do osignicia wyznaczonego celu. Wic skoro kto jest szefem a reszta to tylko pracownicy wykonujcy powierzone im zadania to moe czas na to, by zacz si nazywa Przedsibiorstwem Produkujcym Muzyk. Oczywistym jest, e zawsze powinna by w takiej ekipie osoba decyzyjna, jednak traktowanie si w sposb, o ktrym tutaj niektrzy pisz moim zdaniem jest mieszne.
    Nie reprezentuj zespou muzycznego, bo nie mam zespou. Ale mam fajn ekip ludzi, ktrzy robi co z pasj i do tego zarabiaj jakie tam pieniki. Tak…jestem osob dowodzc, bo cao firmuj swoim nazwiskiem. Ale nigdy nie potraktowaem kogo z mojej ekipy jak robola, ktremu daj kas po imprezie i „buzia na kdk”. Spdzamy ze sob czas zarwno ten zawodowy jak i prywatny. Spotykamy si bardzo czsto wraz ze swoimi rodzinami i ciszymy si z kadej pierdoy przy piwie czy te lampce wina.
    A wszyscy ci, ktrzy pojawiaj si w naszej ekipie i prbuj „mci” lub nie potrafi znale swego miejsca w szyku, szybko „odlatuj do ciepych krajw”. Zawsze warunki uzgodnione na pocztku naszej wsppracy mog podlega negocjacjom. Nikt nigdy nie mwi NIE bo nie. Kady z nas ma swoje obowizki i zadania za co otrzymuje odpowiednie profity. Proste, jasne zasady nikt nikogo nie kuka i kady robi to, co potrafi najlepiej. A nie to, co mu kto narzuca bo to on tutaj rzdzi i mu paci. Mamy wobec siebie wymagania, ale i kady z nas poczuwa si do swych zobowiza. Rozmawiamy o tym. Kady z nas docenia te ukady i wzajemne zalenoci. Bo we wzajemnym szacunku i w kupie sia…
    Jedni wol to nazywa firm i mie rotacj… a inni nazywaj to zespoem lub ekip i nie chc „rotowa”

Awatar pietia
    Pocztkujcy
    Doczy
    30-05-2015
    Polecam rozglda si za kolejnym zespoem. Jeli znasz swoj warto a na pewno tak to warto...jeeli Twoi koledzy ukrywaj przed Tob kwot bazow to s po prostu wobec Ciebie nie szczerzy...I nie chodzi o to e kto wczeniej skada si na sprzt a Ty nie.
    Odchodzc nikt nie bdzie musia Ci spaca.
    Miaem podobn sytuacj. Zaczem da wicej....walczy o swoje... zrezygnowali ze mnie w poowie sezonu....znalazem kolejne dwa skady z ktrymi rozpoczalem wsporprace przedstawiajc swoje warunki....warunki zostay zaakceptowane... ale bylem juz mdrzejszy.
    Warto powalczy...bo moe sezon bdzie gorszy
    Ale co lepsze zagra 25 wesel za 600 zl czy 15 za 1000 z ? (I nie chodzi o matatyke)

Wysane z mojego SM-A700F przy uyciu Tapatalka

Awatar panwiesiu
    Nowicjusz
    Doczy
    20-07-2015
    600 z, za samo granie na gitarze, to jak na moje strony bardzo dobre pienidze

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Doczy
    08-03-2010
    pietia
    1000.- za pitolenie na gitarze i zagranie kilku solwek??? No wybacz. Sam gram w zespole na wioseku ale i prowadz tzw wodzirejk i piewam poow repertuaru a nie wspomn ,e graty i transport s moje a zaatwianie i obsuga samych zlece te na mojej gowie.
    Chtnie zagram u Ciebie za tak kask by mie te "inne" z gowy

Awatar szupek
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    21-10-2016
    pietia, jeszcze sie nie spotkaem eby kto za granie za weselu zarobi 1000z. Niby nie chodzi o matematyk, ale jako nie chce mi sie w to wierzy

Pozdro

Awatar Maraas
    Prawa rka mafii
    Doczy
    21-03-2010
    Zlotw
    1
    Cytat szupek napisa/a: Zobacz posta
    pietia, jeszcze sie nie spotkaem eby kto za granie za weselu zarobi 1000z. Niby nie chodzi o matematyk, ale jako nie chce mi sie w to wierzy
    Pozdro
    Oj, to mao widziae. 1000z to nie jest jaka specjalnie dua stawka. Oczywicie zaley wszystko od wkadu pracy i stau.

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •