Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47

Wątek: Akordeon - "najważniejszy" instrument chałturniczy

Awatar vintage
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Zlotów
    4
    A gdzie mnie z cyjami się wpakowali ??? a przecież LOOcjan pisał, że nie wolno się klawiszom między gryf a struny pakować !! ...i proszę panu Wojtkowi medal za czujność...
    były muzykant specjalnej troski

Awatar Mustafa
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Zlotów
    4
    Wykopki archeologiczne. No to i ja się pochwalę "nowym" akordeonikiem. Po latach dźwigania Diany 120B i szarpania ruskiego Wostoka 80, w końcu znalazłem odpowiedni dla siebie sprzęt. Niecałe 7kg a dźwięk jak z 4 chórowej 120. Jak nie lubiłem kataryny tak teraz pokochałem ten instrument
    Hohner Arietta IIM - 72B, 3 chóry na dyszkancie, 5 na basach, głosy z sygnaturą T, rocznik 1953. Jak ktoś szuka mega lekkiego i bardzo głośnego akordeonu to polecam Ariettę, Tango, Verdi, Concerto. Na chałturę spokojnie wystarczą 3 chóry.

Edit: Temat przeniosłem do właściwego działu
    Ostatnio edytowane przez Mustafa ; 13-05-2016 o 19:45
    We live to play

Awatar Manieksp
    Lewa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Ladny. Ja tez mam hohnera tyle ze bialego tango vm. Ja skonczylem szkole muzyczna na akordeonie i lubie sobie czasem pograc cos innego. Najfajniejszy akordeon jaki mialem to przedwojenne paolo soprani z perlowa klawiatura z dwoma registrami. Niestety byl do generalnego remontu... glosy powypadaly... remont to ok 2 tys zl i sprzedalem go za 3 tys zl oddajac glosy w reku. Jak znajde to wstawie zdj
    Wódkę można pic tylko w dwóch przypadkach - gdy jest zakąska, lub gdy jej nie ma....

Awatar piters1960
    Człowiek od czarnej roboty
    Nowy nabytek

Awatar Mustafa
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Zlotów
    4
    Cytat Manieksp napisał/a: Zobacz posta
    Ladny. Ja tez mam hohnera tyle ze bialego tango vm.
    Ten model też leżał w sferze mojego zainteresowania, Tango VM i Tango IIM. Twój jest bodajże czterochórowy. No ale niestety po ponad pół roku poszukiwań nie trafił się takowy w odpowiednim stanie i cenie. Arietkę wyrwałem przypadkiem przez OLXa i zaryzykowałem bo opis, jak i rozmowa telefoniczna były wielce obiecujące. Myślę sobie ryzyk fizyk. Jak przyjechał to normalnie powaliło mnie że 63 letni akordeon może być w stanie jak nowy (wizualnie). Nawet oryginalny futerał wygląda extra a skórzane mięciutkie paski jakby były dopiero zdjęte ze sklepowego wieszaka Niestety żeby nie było tak super okazało się że dwa głosy C i F przepuszczają powietrze i delikatnie furkoczą. Nie mniej wszystko stroi prawie idealnie. Wczoraj więc pojechałem do fachmana. Okazało się że tylko puścił na nich delikatnie wosk. Akordeon nie był ruszany od nowości. Chwila moment przewoskował obydwa głosy. Cena 20zł i zdziwienie na twarzy majstra bo ten model widział pierwszy raz w tak zachowanym stanie Zalecił na przyszłość przewoskować cały, bo latka robią swoje i to wszystko. Jakby ktoś szukał dobrego fachowca to polecam Michała W z Konstantynowa Łódzkiego (info w google)
    We live to play

Awatar bamber71
    Człowiek ośmiornicy
    Fajne cacko! Hohnery to rewelacyjne akordeony.
    Nic w podpisie.

Awatar zoltar
    Amator
    Weltmeister to tak jak chińskie głośniki przymulone głuche brzmienie ,akordeonista chociaz powinien miec Hohnera Tango 4 a pasjonat scandali guzikówkę albo drozszy ja bym niemógł na złomie grać

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345