Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kable zasilające jaki przekrój?

Awatar Kaczan
    Ja tu tylko sprzątam
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Kable zasilające jaki przekrój?

Witajcie!

Chcę zrobić sobie porządne zasilające kable do całego systemu. Jaki przekrój będzie odpowiedni (do napięcia 230v) ?

Na sprzęcie mam opisany pobór, ale nie wiem czy można się tym w rzeczywistości sugerować.

Pozdrawiam!

Awatar karolrogala
    Człowiek od czarnej roboty
    2,5mm2
    Dopiero w pełnym składzie jest frajda... szkoda bo jade ostro z podkładów
    www.crocodiles.pila.pl
    www.organy.pila.pl

Awatar x-deejay
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Zlotów
    2
    Głony zasilający 3x2,5mm2 odbnogi pod konkretne żródła wystarczą 3x1,5mm2 o ile nie przkraczasz znacznie na nich poboru dla tej średnicy Amperach. Natomiast jeżeli przekraczach na odnogach te wartości to trzeba przemyśleć czy zasilanie z jednej fazy jest aby dobrym rozwiązaniem.
    www.naw.com.pl; MetrumJazz; ShowProduction

Awatar dj arq
    Lewa ręka mafii
    Jeśli nie masz naprawdę dużych końcówek to spokojnie 3x1,5mm2 starczy, a na światło (zakładam że ledy) 3x1mm2.
    Jeszcze jedna ważna sprawa - kable gumowe czy igielitowe? Myślę że absolutnie IGIELITOWE bo guma raz że jest droższa a dwa że lubi się z czasem w środku kabla poskręcać i kabel z czasem jest do wyrzucenia. I igielit jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości.
    Oczywiście kupujemy koniecznie CZARNY kabel, a do niego takie fajne wtyki i gniazda.
    http://allegro.pl/wtyczka-katowa-z-d...689910829.html
    http://allegro.pl/gniazdo-szesciokro...187996337.html
    Wtyczki są sprawdzone, bardzo ułatwiają podłączanie systemu bo nie potrzeba tak dużo gniazd (oczywiście używamy ich z głową, to dalej jest tylko 16A!)
    Polecam również wszystkie łączenia lutować - połączenia śrubowane z czasem się poluzują i będzie awaria, lutowane - nigdy.
    No i koniecznie - wszystkie kable trójżyłowe, żadnego usuwania bolców uziemiających!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów