Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Demówka w studiu czy w domu ?

Awatar Pianka007
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Exclamation Demówka w studiu czy w domu ?

A więc ...
    Ostatnio opublikowałam swoj post O tytule : " Amatorskie studio domowe i problemy "w forum : HOME RECORDING ...

Dla tych co przeczytali - to problem pozostal taki sam , wszytsko słysze w glosnikach ( instrumenty mikrofon ) a podkładu z komputera nie i kicha ... więc sobie tak mysle czy rzeczywiscie to demo nagrac w domu czy zapłacic w studiu by zrobili to za mnie ... Chociaz pewnie troche juz za pozno , bo przeciez po cos kupowalam ten sprzet ... Wszystko dziala tak jak "na koncercie" - nie moge nagac niczego na komputerze a wszystko slychac dookola ...

Pytanie do was , drodzy uzytkownicy (dotyczace dema) :

1.Czy wedlug was Demo ,ktore bedzie wysylane do wytworni , nagrane z glosnikow (z ktorych slychac pianinko i spiew) bedzie odpowiednie czy raczej godne pozalowania ?

2.Czy macie jakis pomys jak nagac domowe demo DOBREJ jakosci ? Albo czy ktos z was juz nagrywal demo i ma juz opracowana dobra strategie

3.Jesli orientuecie sie w podlaczaniu sprzetu i ktos z was posiada swoje wlasne studio lub cos podobnego i jest w stanie cos zrobic to blagam zajrzyjcie na moj poprzedni post !!! http://www.muzyczneforum.pl/showthre...dio-i-problemy

Awatar hottt
    Amator
    Wszystko zależy czy masz żywe bębny... dużo zależy od akustyki pomieszczenia. Zespoły parapetowe mogą na kolanie nagrać demo, jedynie wokale w jakiejś kabinie własnej roboty. I zależy czy na multitracku czy z sumy po prostu.
    No i druga sprawa. Ktoś w zespole musi mieć łeb na karku i wiedzieć czego oczekuje od nagrania i czego dodać, czego ująć, jakie efekty ponakładać, żeby potencjalny słuchacz powiedział wow! Jak nie masz nikogo takiego to lepiej odłóż trochę kasy zleć komuś kto na tym zęby zjadł.

Awatar Recoil
    Amator
    Witam, musisz sprecyzować ile instrumentów\ścieżek masz zamiar nagrywać, czy to będą żywe instrumenty czy VSTi, masz 16 kanałowy mikser to się konfiguruje w programie, na dzień dzisiejszy mam bardzo dobrze opanowany Samplitude Pro X Silver do którego podałem ci link w poście powyżej, mogę pomóc skonfigurować.
    Co do nagrania to nie może być z głośników skoro masz mikser i spokojnie możesz takie demo wyrenderować w bardzo dobrej jakości.

Awatar Pianka007
    Początkujący
    ścieżek będzie 2 , instrumenty raczej żywe , a z programów , które już mi podałeś to narazie mam SoundBridge - próbuję go rozszyfrowac i nauczyć się na nim pracować

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów