Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Domowe studio od zera, proszę o porady

Awatar sic
    Początkujący
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Domowe studio od zera, proszę o porady

Bry, zabieram się za budowę własnego studia do nagrywania rapu w moim pokoju. Dodam, że nie jestem początkującym jeśli chodzi o nagrywanie, więc nie szukam najgorszego czy najtańszego sprzętu, żeby sprawdzić czy mi zajawka nie minie. Sam średnio ogarniam technikalia, więc zorientowałem się póki co pobieżnie od znajomych i trochę z Youtube czy rankingów, ale mimo wszystko wolę jeszcze spytać na forum bo na pewno więcej osób tutaj miało styczność z wieloma sprzętami, to może ktoś więcej doradzi. Nie mam niczego oprócz PC także po kolei:

Mikrofon - tyle samo za ile przeciw dla każdego z nich, więc wytypowałem kilka:
    Rode NT1-A
    Rode NT1
    Audio Technica AT2020
    SE Electronics X1

Interfejs - jedyne co znam to Focusrite Scarlett 2i2, kolejna spawa - interfejs z wbudowanym preampem czy osobny preamp do mikrofonu będzie lepszy? Coś ciekawego polecicie?

Słuchawki raczej sam sobie znajdę bo to powinien być prostszy wybór, tak samo w późniejszym czasie jakieś monitory, ale jak znacie coś sprawdzonego, ciekawego to poproszę o opinie.

Nie mam jasno ustalonego budżetu jako, że mieszkam za granicą, ale nie chcę najdroższego sprzętu tak samo jak nie chcę najgorszego i najtańszego bubla. Z góry dzięki za pomoc.

Awatar x-deejay
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Zlotów
    2
    NT1 od biedy ale w nieco wyższej kasie można ne e-buy upolować używkę SM7b i w tę stronę bym poszedł. AT2020 to spoko mikrofon do budżetowych zastosowań.
    Focucusrite ok, ale popatrz też na presonusa i MOTU
    Słuchawki półotwarte lub otwarte dt990

Jak poskładasz taki zestaw jesteś na kilka lat do przodu
    www.naw.com.pl; MetrumJazz; ShowProduction

Awatar Recoil
    Amator
    Witam, przedwzmacniacze mikrofonowe m w interfejsach są bardzo dobre jeśli chcesz kupić mikrofon pojemnościowy to zasilanie phantom to podstawa, nie widzę sensu w kupowaniu osobnego przedwzmacniacza, no komputer ci będzie potrzebny i jakiś DAW, dzieciarni poleciłbym Fl Studio, ale sam bym tego patykiem nie dotknął.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów