Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Kamera do nagrywania demo wesela

Awatar damian90
    Nowicjusz
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Kamera do nagrywania demo wesela

Witam,
    przymierzam się do zakupu kamery, do nagrywania klipów na weselach. Jak dobrze wiemy jakość nagrań wielu kamerzystów pozostawia wiele do życzenia, często tak pocięte lub takie ujęcia, że wstyd pokazać komukolwiek. Czasem po prostu ciężko się doprosić o video, kamerzysta mieszka wiele km itd. Dlatego też postanowiłem samemu robić sobie demo z wesel, które prowadzę. Stąd moje pytanie:
    Jaką kamerę byście polecili do tego typu zastosowań? Czego używacie? Zależy mi głównie na jakości obrazu, mniej dźwięku (dźwięk będę nagrywał osobno). Czy kamera typu GOPRO HERO 4 jest dobrym pomysłem? Czy to już może przerost formy nad treścią?
    Powyżej pułapu cenowego 1000-1200zł wolałbym nie wchodzić.
    Nagrywał będę zarówno scenę jak i tańczących gości. Warunki świetlne wiadomo są różne (czasem jasno, czasem ciemno i burza efektów świetlnych), ludzie w ciągłym ruchu, a zależy mi, żeby obraz był jasny i ostry. No i rozdzielczość min. 1080p 60fps.
    Czekam na propozycje
    Pozdrawiam forumowiczów!

Awatar BasefLive
    Amator
    Witam.Myślę że w tej cenie będzie bardzo trudno cokolwiek podpowiedzieć/ja też się tym zajmuję/i należałoby,jeżeli oczekujemy dobrej jakości materiału żródłowego to tę kwotę należałoby powiększyć przynajmniej 10 lub 15-to krotnie.O montażu i również o dzisiejszym/bardzo często/sposobie filmowania nie wspomnę-w większości przypadków szkoda słów,aż dziwne ,że klienci to akceptują.

Pozdrawiam.
    Zespół BasefLive

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Cześć.
    Ja do podobnego celu kupiłem aparat lustrzankę Cannon 1200D i jest OK. Niestety z trochę lepszym obiektywem to kwota około 1800-1900zł, ale masz dosyć fajne video oraz niezłe foto.
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath WZ3 14:4:2, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, TC M-ONE XL, Samson S-com 4, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Facebook: https://www.facebook.com/standard.piotrowice

www.standard.neostrada.pl

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    Cytat BasefLive napisał/a: Zobacz posta
    Witam.Myślę że w tej cenie będzie bardzo trudno cokolwiek podpowiedzieć/ja też się tym zajmuję/i należałoby,jeżeli oczekujemy dobrej jakości materiału żródłowego to tę kwotę należałoby powiększyć przynajmniej 10 lub 15-to krotnie.O montażu i również o dzisiejszym/bardzo często/sposobie filmowania nie wspomnę-w większości przypadków szkoda słów,aż dziwne ,że klienci to akceptują.

Pozdrawiam.
    czasem Cena Czyni Cuda, klient nie patrzy na jakosc, a na cene, aby bylo jak najtaniej, pozniej na wesele wjezdza mi jakis Janusz z halogenem z castoramy, i jeszcze przez 2/3 nocy nie pozwala zgasic swiatla.

wracajac do tematu... go pro dopiero 5/6 radzi sobie jakos ze swiatlem. Poszukaj jakiejs uzywanej lustrzanki typu canon 650/700d, do tego jakies jasne szklo z swiatlem 1.8f, i nakrecisz na pewno lepiej niz gopro

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Miedzy innymi to jest nagranie z tego aparatu
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath WZ3 14:4:2, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, TC M-ONE XL, Samson S-com 4, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Awatar czesiek
    Człowiek ośmiornicy
    to puszczanie oryginalow ma zalatwic dobra zabawe ?

Awatar BasefLive
    Amator
    Witam.Do kamery czy aparatu foto z funkcją nagrywania ,nieważne w jakiej cenie jest jeszcze potrzebny dobry operator/filmowiec.
    Pozdrawiam.
    Zespół BasefLive

Awatar damian90
    Nowicjusz
    Cytat Markus49 napisał/a: Zobacz posta
    Miedzy innymi to jest nagranie z tego aparatu
    Dzięki za pomoc dla Marcus49 i RafU.
    W takim razie zbieram na lustrzankę. Jakość jak w powyższym filmie do moich potrzeb powinna wystarczyć

Awatar dj arq
    Lewa ręka mafii
    Jako dj, wodzirej, kamerzysta i manago zespołu powiem tak: nie kupujcie nie wiadomo czego bo to nie sprzęt robi robotę tylko operator/operatorzy i montaż w domu. Wtedy można takie coś pokazać.
    Dlatego proponuję wynająć kogoś kto ma przynajmniej trzy kamery (jedna na zespół, jedna na ogół i jedną operuje kamerzysta wśród ludzi), dodatkowo dźwięk jest nagrany zarówno z sali jak również z "linii" i odpowiednio zmiksowany w domu. Wesele wtedy jest zmontowane dynamicznie, dźwięk nie jest do tyłka, bas nie dudni, ujęcia zawsze spoko bo jest z czego wybrać. Zobacz:

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Cytat czesiek napisał/a: Zobacz posta
    to puszczanie oryginalow ma zalatwic dobra zabawe ?
    Nie wiem czy to do mnie ale podkład użyty wyłącznie do nagrania światełek. Przecież nas (zespołu) nawet nie widać na scenie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów