Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Roland G-1000 - Problem.

ZebMCS
    Awatar ZebMCS
    Guest

Post Roland G-1000 - Problem.

Witajcie. Mam mały problem z moim starym wysłużonym ale niezawodnym jak dotąd Rolandem G-1000. Może wie ktoś co zrobić aby pitch band w tym instrumencie działał prawidłowo? standardowo po włączeniu jest ustawiony na "2" czyli 2 półtony - ale nie działa, a jak ustawię pitch band na maksa czyli "24" działa dopiero jak powinien działać na "2" , z kolei sama wibracja dźwięku działa dobrze, nie wiem co jest grane. a druga sprawa bardziej przyziemna, może wie ktoś jak zapisywać podczas tworzenia stylu na tym instrumencie - instrumenty które chcę wybrać i są one pod "UPPER 1" i "UPPER 2"? bo wgrywanie stylu i później jeszcze dodatkowo odpowiednich instrumentów jest nieco męczące i potrzebuje to czasu, a wiadomo na imprezach nie jest fajnie jak są zbyt długie przerwy Szukam też polskiej instrukcji do niego (mam z G-800 PL ale kilku rzeczy tam nie ma porównując z wer. G-1000 angielską, którą posiadam) Pozdrawiam.

ZebMCS
    Awatar ZebMCS
    Guest
    Witam. Z pitch bendem jeszcze nie doszedłem do ładu, być może pomogłaby jakaś aktualizacja systemu tego rolka, ale niestety nic na G1000 w sieci nie znalazłem, lub jeśli nie pomoże aktualizacja to pitchbender będzie do wymiany (tu z kolei problem będzie z częściami). Jedyne co się już dowiedziałem, to raczej nie ma szansy aby podczas tworzenia stylu na g1000 zapisać sobie "prawą rękę" do stylu; chyba, że przez programowanie "settings after touch", lub druga opcja -można uzyskać taki efekt przez zapis "performance" ale to nie jest to o co mi chodziło.

ZebMCS
    Awatar ZebMCS
    Guest
    ok temat do zamknięcia, padł pitchbender, potrzebny nowy niestety, "One touch" nie jest programowalny w G-1000 więc temat się wyczerpał. jak ktoś ma jakieś części do Rolanda G-1000 to jestem zainteresowany. Oczywiście na pierwszym miejscu sprawny pitchbender, ale mogą być też np. przyciski (bo czasem pękają i się zapadają). Pozdrawiam.

ZebMCS
    Awatar ZebMCS
    Guest
    Nie dawała mi spokoju opcja kalibracji w końcu znalazłem - nie ma jej opisanej w instrukcji ale po aktualizacji oprogramowania do wersji 1.06 uruchamiając Rolanda i trzymając klawisz F2 rusza proces kalibracji. Teraz pitch bender działa jak trzeba.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów