Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: KOMORNIK - uwaga ściga

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

KOMORNIK - uwaga ściga

Witam
    Dostaliście pismo od komornika w sprawie tego portalu?
    https://www.twojaoprawamuzyczna.pl

Awatar HEINEKEN
    Poślubiona / Poślubiony mafii
    Zlotów
    6
    Coś więcej?

INSTRUMENTY NOWE i UŻYWANE z GWARANCJĄ

Stary instrument w rozliczeniu, raty.

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Jakiś czas temu w zeszłym roku dostałem email z tego portalu zachęcający do rejestracji u nich. Nie skorzystałem

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Komornik przysłał mi pismo dot. windykacji właściciela serwisu bo m.inn. ja miałem tam ogłoszenie. Ale po co ???
    Dostał ktoś jeszcze?
    I co do tego mają ogłoszeniodawcy.

Awatar foszek
    Początkujący
    Zapewne chodzi o zajęcie wierzytelności - przykład: właściciel portalu wykonał jakąś usługę na Twoją rzecz i wystawił Ci fakturę za którą masz mu zrobić przelew. Za tą fakturę płacisz komornikowi, a nie właścicielowi portalu. Jest to analogiczna sytuacja jak z zajęciem wynagrodzenia (pensji) z tym, że w tym przypadku nie ma kwoty wolnej od zajęcia i całą sumę należy przekazać komornikowi.

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Cytat foszek napisał/a: Zobacz posta
    Zapewne chodzi o zajęcie wierzytelności - przykład: właściciel portalu wykonał jakąś usługę na Twoją rzecz i wystawił Ci fakturę za którą masz mu zrobić przelew. Za tą fakturę płacisz komornikowi, a nie właścicielowi portalu. Jest to analogiczna sytuacja jak z zajęciem wynagrodzenia (pensji) z tym, że w tym przypadku nie ma kwoty wolnej od zajęcia i całą sumę należy przekazać komornikowi.
    Współczuję, bo sama zaległość zapewne nie wystarczy. Minimalny koszt sądowy to chyba 287zł plus dodatkowe opłaty i wyjdzie parę stówek. Ja miałem zaległość związaną z przeniesieniem numeru z Orange do Play. Orange wystawił fakturę, o której nie miałem pojęcia. Przyszło jakieś wezwanie do zapłaty jednak gdy zadzwoniłem do Orange to jakaś niekompetentna Pani powiedziała, że nie mam zaległości (posiadam kilka umów w Orange). Po jakimś czasie odezwała się firma windykacyjna z pytaniem czy zamierzam uregulować zaległość. Odpowiedziałem, że muszę ponownie wyjaśnić sprawę w Orange. Oczywiście podczas rozmowy z Orange usłyszałem, że nie mam zaległości. Po upływie jakiegoś czasu dostałem wezwanie komornicze na kwotę 608zł (moja zaległość w Orange to kwota 99zł). Zadzwoniłem do Orange i miły Pan znalazł moją zaległość, podał mi numer faktury i nawet przesłał ją e-mailem. Co z tego jak już miałem komornika na karku. Pismo otrzymałem w piątek, przelew na kwotę 610zł zrobiłem w poniedziałek a we wtorek otrzymałem informację e-mail, że moja zaległość to kwota 620zł. Wpłaciłem dodatkowo większą kwotę we środę i po jakimś czasie otrzymałem zwrot nadpłaty i pismo w sprawie umorzenia postępowania. Byłe u komornika, któremu podlegam miejscowo. Pokazałem korespondencję i niestety nie mogłem kasy wpłacić u niego bo pismo sporządził komornik z drugiego końca kraju. Jedyne co mi powiedział to, to że pismo dotyczy zajęcia nadpłaty podatku i dopiero w momencie rozliczenia rocznego komornik zajął by wierzytelność. Wyobraź sobie jakie byłyby wówczas odsetki.
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath WZ3 14:4:2, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, TC M-ONE XL, Samson S-com 4, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Facebook: https://www.facebook.com/standard.piotrowice

www.standard.neostrada.pl

Awatar zespoljoker
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Cytat foszek napisał/a: Zobacz posta
    Jest dokładnie jak mówisz tylko sprawa dotyczy nie mnie tylko właściciela portalu pana X oraz pana Y który go skarży o jakieś zaległości płatnicze.
    Tylko co mają do tego zespoły czy inni ogłoszeniodawcy.
    Jak na początek zobaczyłem kwoty to mi ciśnienie skoczyło do 220 ale jak doczytałem szczegółów to nie znalazłem w pozwie swojego nazwiska choć list polecony był zaadresowany do mnie.
    To jakieś nowe metody komorników na poprawienie sobie kosztów egzekucji wierzytelności czy może takie jaja noworoczne

Awatar foszek
    Początkujący
    Jakbyś wstawił skan pisma można wówczas powiedzieć coś więcej. W swojej wypowiedzi nie popełniłem błędu. Ty jako zespół (firma A) korzysta z usług dłużnika (firmy B). Za te usługi płacisz firmie B i komornik tą płatność zabezpiecza - nie sądzę również abyś od komornika dostał pozew (komornik nim nie dysponuje). Od komornika dostałej pismo zatytułowane "Zajęcie wierzytelności".

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów