Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 11 do 20 z 124

Wtek: ,,Fikus sprawdza nowoecw'' PN

Awatar Peke
    Prawa rka mafii
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    09-06-2011
    Pit rozliczam ja i dodaje to jako dodatkowe dochody. Sama umowa jest dla modych rachunkiem. Oni si z tego nie rozliczaj i nic nie wystawiaj. I nic si nie dostaje za cay rok tylko zbieram umowy i to wdaje w corocznym pit’cie. Umowy trzymam a do potwierdzenia sprawdzenia pitu.

Tak praktykuje bo pierwsze poszedem do Zusu w Lublinie i zapytaem si co i jak mog i co powinienem robi

Awatar muzygog
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    16-03-2010
    Cytat Peke napisa/a: Zobacz posta
    Pit rozliczam ja i dodaje to jako dodatkowe dochody. Sama umowa jest dla modych rachunkiem. Oni si z tego nie rozliczaj i nic nie wystawiaj. I nic si nie dostaje za cay rok tylko zbieram umowy i to wdaje w corocznym pit’cie. Umowy trzymam a do potwierdzenia sprawdzenia pitu.

Tak praktykuje bo pierwsze poszedem do Zusu w Lublinie i zapytaem si co i jak mog i co powinienem robi
    Dzikuj za wyjanienie, cho moim zdaniem jest to nielegalne.

Awatar Peke
    Prawa rka mafii
    Doczy
    09-06-2011
    Co jest nielegalne?

Awatar muzygog
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    16-03-2010
    Cytat Peke napisa/a: Zobacz posta
    Co jest nielegalne?
    Musisz mnie dobrze zrozumie. Nie znam si na tym, ale bardzo chciabym si pozna. Czytam te internety i coraz gupszy jestem.
    Po pierwsze - primo - to umowa o dzieo. Byo ju o tym tyle medialnego szumu. Skarbowemu jest chyba wszystko jedno, ale ZUS uwaa e powinno by zlecenie (czyli ze skadk zdrowotn). Moim zdaniem to nie ma sensu, ale moje zdanie nie ma tu nic do rzeczy. Powinna by umowa o dzieo, bo to jest jednorazowa rzecz, za kadym razem z innym kontrahentem.
    Po drugie - primo - to co robisz to jest tak jakby prowadzi dziaalno gospodarcz, tylko bez ksigowoci (KPiR). Ostateczny efekt jest taki e jeste jakby na ryczacie (ktry w naszym fachu nie przysuguje). Na ryczacie w takim sensie, e nie prowadzisz pogitej ksigowoci tylko zliczasz umowy na koniec roku, wpisujesz ogln kwot w odpowiedni rubryk w PIT-37 i tyle.
    Te bym tak chcia, ale wydaje mi si e nie wolno.
    Nie bierz tego do siebie, ale poszukuj prawdy w tym gszczu. Moe kto jeszcze by si wypowiedzia?

Awatar Peke
    Prawa rka mafii
    Doczy
    09-06-2011
    Napisaem to co mi w zusie powiedzieli i to jak ja praktykuje pod ich przyzwoleniem. Mi powiedzieli wprost: do 10-15 umw nikt si nie czepi bo w przecigu roku to jest dorywcza praca i wystarczy w zeznaniu PIT to uwzgldni . Jak kto klepie wesela co tydzie to takiej osobie ju potrzebna jest dziaalno

Awatar Kaczan
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    25-01-2012
    Peke nasz na mysli umowy o dzielo czy zlecenie przy tych 10-15 sztukach?

Awatar aplauz
    Capo di tutti ...
    Doczy
    14-01-2010
    Zlotw
    15
    Wszyscy chcecie zarabia i nie paci podatkw !!!
    Jakie to sprawiedliwe wobec tych ktrzy maj zaoon dziaalno gospodarcz i je pac ?

Moim zdaniem w kocu zrobi si w miar porzdek i bardziej bda doceniane oferty dotyczce jakoci , bo te baaaaardzo atrakcyjne cenowo w sporym stopniu podroej i zacznie liczy si produkt a nie tylko cen
    Ju mi si odechciao.

www.zespolmuzyczny.com

Awatar Peke
    Prawa rka mafii
    Doczy
    09-06-2011
    2 lata temu jak byem to bya mowa o umowach o dzieo i tak ciagle praktykuj. We wszystkich artykuach w ktrych ZUS si przyczepi to chodzio o muzyka w orkiestrze ktry od A do Z odgrywa to co ma na nutach napisane i wtedy jest to zlecenie a nie dzieo

Awatar MarkO
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    08-12-2014
    Peke a jak z pozostaym czonkami zespou w takim razie ?? No chyba e grasz tylko sam i wtedy to jest jasne- sam grasz i bierzesz wszystko na siebie a jak jest w zespole kilku ludzi to co z nimi ?? graj nielegalnie ?

Awatar Peke
    Prawa rka mafii
    Doczy
    09-06-2011
    No niestety. Majc 10-15 wesel rocznie nie mam innego wyjcia jak rozlicza si w ten sposb . A na wicej organizm nie pozwala bo robi na etacie i jeszcze zaczem meble robi.

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •