Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Poka wyniki od 21 do 30 z 124

Wtek: ,,Fikus sprawdza nowoecw'' PN

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Aktywno na forumO uytkownikuReputacja
    Doczy
    08-03-2010
    Cytat aplauz napisa/a: Zobacz posta
    Wszyscy chcecie zarabia i nie paci podatkw !!!
    Jakie to sprawiedliwe wobec tych ktrzy maj zaoon dziaalno gospodarcz i je pac ?

Moim zdaniem w kocu zrobi si w miar porzdek i bardziej bda doceniane oferty dotyczce jakoci , bo te baaaaardzo atrakcyjne cenowo w sporym stopniu podroej i zacznie liczy si produkt a nie tylko cen
    Andrzeju Tobie si ju odechciao a ja musz dalej dorabia na chaturach (dobrze, e to lubi ). Oby tak byo jak piszesz Pki co to wyglda to tak, e jak Para Moda usyszy/zobaczy cennik to pada wiadome pytanie W odpowiedzi tumacz, e gram legalnie, opacam pracownikw, podatki itd. na to raz usyszaem, "co my z tym mamy wsplnego? Dla nas moe Pan zagra nielegalnie bez faktury i wtedy bdzie taniej". Co prawda tylko raz mi si to zdarzyo ale po tym incydencie przestaem kogokolwiek uwiadamia, e dziaam legalnie bo wyglda na to, e jestem jele.

Z tego co czytam to w przypadku kontroli najpierw po gowie dostaniemy my zarejestrowani (zawsze co znajd, w kocu sami do koca nie wiemy na podstawie jakich przepisw mamy dziaa. Nasza dziaalno nie jest typowa dlatego s takie rozbienoci w interpretacji), dopiero pniej moe dobior si do tyka tym gdzie nie ma ich w adnej ewidencji. Tak na dobr spraw jakby skarbwka chciaa nas wyapa to wystarczy aby przegldn wszystkie portale lubno-weselne i po kolei zadzwoni umwi si na podpisanie umowy, wpaci zaliczk i ju. Jak nie bdzie paragonu, faktury zaliczkowej czy czegokolwiek to czapa. Na w/w portalach a si serwery grzej od ogosze zespow. Nie trzeba wzywa i stresowa nowoecw. Swoj drog to chyba tylko w naszym kraju "now drog ycia" rozpoczyna si od kredytu na wesele, nastpnie kredytu na mieszkanie no i od wezwania do fiskusa. I jak tu by optymist???
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath QU16, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Facebook: https://www.facebook.com/standard.piotrowice

www.standard.neostrada.pl

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    08-03-2010
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath QU16, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Awatar Kaczan
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    25-01-2012
    Konkurencyjnosc w koncu wzrosnie takze nie pozostaje nic innego jak placic i sie cieszyc

Awatar Szwed
    Pocztkujcy
    Doczy
    02-02-2018
    Rozprawmy sie wic z tym tematem.
    Na pocztku postawi kontrowersyjna tez.
    TEZA:
    Wikszo z Nas - tak ok.95% - powinna mie normal dziaalno gospodarcz.

Oczywicie, jeeli nie chce mie problemw ze Skarbowym i ZUS.
    Problem pierwszy ; umowa-zlecenia/dzieo ?
    Jeeli nie jestemy zarejestrowani w DG (dziaalnoci gospodarczej) to umowa-zlecenie(dzieo) zostaje zawarta
    midzy osobami fizycznymi.
    Podatek : paci zleceniobiorca -czyli My.
    Moemy go zapaci albo co miesic (do 20-tego nast. m-ca) , albo raz
    na rok w rozliczeniu rocznym, ale jeeli cho raz zapacimy w cigu roku to musimy ju byc konsekwentni
    do koca roku i pacic co miesic.
    Po zakoczonym roku skadamy PIT-36 i wykazujemy zarobki w "innych rdach"
    Umowa o dzieo :
    Podatek = [brutto (kasa od klienta) - koszty(20% z brutta)] x 18%
    Umowa zlecenie :
    1. Gdy Umowa zlecenie jest naszym jedynym dochodem to :
    Podatek = [brutto (kasa od klienta) - koszty(20% z brutta-ZUS)] x 18% - zdrowotne
    2. Gdy zarabiamy dodatkowo minimaln kwot (w 2018 - 2100 brutto) to :
    Podatek = [brutto (kasa od klienta) - koszty(20% z brutta)] x 18% - zdrowotne
    Podatek wic mamy zaatwiony - i poradzic sobie z tym nie jest trudna rzecz.
    Schody zaczynaj si dopiero z ZUSem. Dlaczego ? - gwnie dlatego, e nie moemy go sami za siebie zapaci -tak
    jak to byo w Podatkach.
    Patnikiem ZUS jest ZAWSZE pracodawca-zleceniodawca-czyli klient.
    Jeeli mamy do czynienia z umow-zlecenia z Instytucj to p biedy (tutaj jest to 5% grajkw) , ale przecie
    nie bdziemy od Modych wymaga aby za nas dokonali :
    - zgoszenia do ZUS
    - zoenia deklaracji ZUS
    - wyliczenia i zapacenia skadki
    - a po rozwiazaniu umowy dokonali wyrejestrowania z ZUS

Wic co ? moe w takim razie umowa o dzieo ?
    Jak zauwaamy w umowie o dzieo nie ma ZUS-u .

Niestety nie mam dla Was dobrych wiadomoci. ZUS granie na imprezach traktuje jako czynno, ktra nie podlega
    testowi rkojmi - czyli takiemu "urzdzeniu", ktre sprawdza czy mona znale wady w "dziele".
    Muzyka jest jakby "niepoliczalna" - przynajmniej tak twierdzi ZUS, ale zawsze mona sprbowa, jeeli kto ma ochot
    sprbowa sie z prawnikami z ZUS.

Tak wic pozostaje w zasadzie tylko DG - tutaj sami za siebie opacamy podatki i ZUS.
    c.b.d.u.

Awatar Kaczan
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    25-01-2012
    No dobra, ale jak kto tylko dorabia np. 1 sztuk/msc DG zniszczy....czyli moe trzeba i na umow zlecenie, ale nie wpisywa ,,oprawa muzyczna wesela'' tylko np. ,,przygotowanie aranacji xyz'' moe gr sw mona co zdziaa....

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    08-03-2010
    A co z pracownikami? Czy majc zarejestrowan dziaalno mog zatrudni szwagra na umow o dzieo??? Np. Wykonanie kilkunastu utworw autorskich na weselu lub aranacja owietleniowa itp.??? Jeli mam zatrudni pracownika na umow zlecenie to jakie opaty poza oczywicie podatkiem powinienem za niego zapaci? Zamy, e szwagier pracuje i zarabia powyej redniej krajowej u mnie tylko dorabia. Druga opcja szwagier nigdzie nie pracuje i jedynym dochodem jest praca u mnie. Oczywicie zakadam, e zatrudniam go 4 dni w miesicu.

Awatar aplauz
    Capo di tutti ...
    Doczy
    14-01-2010
    Zlotw
    15
    Dlatego niech wezma sie za wszystkich i bdzie dla wszystkich rwno. W sklepie kupujemy z podatkiem z vatem ...wic czas by wszystko sie wyrwnao
    Ju mi si odechciao.

www.zespolmuzyczny.com

Awatar muzygog
    Ja tu tylko sprztam
    Doczy
    16-03-2010
    Cytat Markus49 napisa/a: Zobacz posta
    A co z pracownikami? Czy majc zarejestrowan dziaalno mog zatrudni szwagra na umow o dzieo??? Np. Wykonanie kilkunastu utworw autorskich na weselu lub aranacja owietleniowa itp.??? Jeli mam zatrudni pracownika na umow zlecenie to jakie opaty poza oczywicie podatkiem powinienem za niego zapaci? Zamy, e szwagier pracuje i zarabia powyej redniej krajowej u mnie tylko dorabia. Druga opcja szwagier nigdzie nie pracuje i jedynym dochodem jest praca u mnie. Oczywicie zakadam, e zatrudniam go 4 dni w miesicu.
    Umowy o dzieo z muzykantami moe zakwestionowa ZUS.
    Od umowy zlecenia zapaci naley tylko skadk zdrowotn, jeli pracuje w inny miejscu i osiga minimalne wynagrodzenie (du jej cz odliczy sobie Twj pracownik od podatku przy rozliczeniu rocznym). Jeli nie osiga minimum to wszystkie skadki - podobnie jak przy zatrudnieniu na etat.
    Moesz go te zatrudni np. na 1/4 etatu z minimalnym wynagrodzeniem (2100/4=525z), pacc od tej sumy ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe, chorobowe i zdrowotne.

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    08-03-2010
    Dlaczego 1/4 etatu jeli bdzie u mnie pracowa wycznie 4 dni w miesicu i to nie kadym?

Skadka zdrowotna te chyba nie powinna by pena.
    Ostatnio edytowane przez Markus49 ; 24-02-2018 o 09:58 Powd: bdy

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Doczy
    18-01-2010
    Zlotw
    5
    Umowy o dzieo w przypadku zagrania na weselu na 100% ZUS zakwestionuje.
    Nie ma fizycznego efektu wykonanej pracy.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, NAW VMS 1512, EV ETX 10P, EV ZX1A, Proel ST2500

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wtku

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •