Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Jak zgubić ogon?

Awatar tatan74
    Człowiek od czarnej roboty
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Jak zgubić ogon?

Pytanie wbrew pozorom nie do hodowców kijanek, lecz do doświadczonych w branży weselno - nagłośnieniowej
    Problem w buczącym ogonie w rcf evox8. Wiem, że wiele zależy od sali, ale ostatnio trafiam na takie które ten ogon ciągną. I te niby pierdy (evox8), mimo swoich gabarytów (z głośnikiem 12") w wielkości małej pufy potrafią tak zabuczeć, że... nie wiem jak temu zaradzić. Jak zdejmę trochę basu to z tyłu dla grajków jest ok, na sali natomiast basu za mało. Pewnie ważne jest również co leci przez paczki. Trzy mikrofony wokalne, jeden do saxu, jeden wyjściowo-oczepinowy, Tyros 4 i Pa4x. Zmiksowane przez UI16. Ogon nawet przy wyłączonych mikrofonach... ściany aż tak rezonują? Paczki ustawione najczęściej z 1m przed nami rozstawione jakieś 6m od siebie (na salach wiejskich większe pole manewru, ale niestety restauratorzy o kapeli myślą dopiero wtedy, kiedy już chcą gasić światło). Problem być może banalny, ale nie mam pojęcia gdzie podciąć, albo jak obrócić by uzyskać punktowy, krótki bas, bez zbędnego buczenia. Rozważam też zmianę nagłośnienia, ale to za jakiś bliżej nieokreślony czas i też nie wiem zmianę na jakie inne? Na razie mój zestaw jest wydaje mi się najbardziej mobilnym, a pewnie w przyszłym sezonie znów zostanę w duecie z żoną, więc tony do dźwigania odpadają. Z góry dzięki za sugestie i pomysły.

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Miałem przez niecały rok EVOX 8 i nigdy nic mi nie buczało, nie dudniało z tego seta, na żadnej sali. Zawsze był szybki punktowy bas w końcu to 12"

Awatar tatan74
    Ja mam od lat trzech i to się zdarza. Gdzieś czytałem, że najbardziej buczy w okolicach 150Hz, nie wiem ile w tym prawdy. Nie jest to brumienie, tylko swoisty "reverb" niskich częstotliwości - po uderzeniu stopy, czy basu po prostu

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Jedyna rada to wycięcie pasma buczącego. Jak je znaleźć ? Wystarczy aplikacja na smartfona i wyjście z nim na środek sali

Awatar piotrek
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Masz UI, więc łatwo możesz znaleźć tą częstotliwość. Zacznij kolejno, pojedynczo pobijać pasma od dołu. Jak znajdziesz to, które Cię boli, to je wywalaj aż będzie ok

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    I to jest wlasnie granie na tych pseudo z dupy zestawach, tak bys sobie osobno puscil bas po auxie, scial konkretnie pasmo, i nic by nie buczalo, a tak ingerujac w co kolwiec uwalasz caly dzwiek, jedynie wprobuj jeszcze sciac basu od dolu, ja czesto na ciezszych salach basem gram dopiero od 60hz, bas bedzie ale nie tak niski, i moze zgubisz ten ogon

Awatar pirul
    Nowicjusz
    I dla tego wolę pasywne zestawy +procek Nikt jeszcze nie wymyślił idealnej kolumny czy zestawu. Na każdej sali (no może prawie) trzeba coś regulować w nagłośnieniu. Aktywki ograniczają w tej kwestii. Nawet jak mają dsp to tylko 2 lub trzy sztywne nastawy do mowy, monitora lub rodzaju muzyki i tyle.

Awatar mausik
    Początkujący
    Przecież problem nie dotyczy każdego aktywnego zestawu. Ja w aktywnym setupie też procesoruje dźwięk - i znam mnóstwo osób które tak robi.

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Ciekawe co robię źle, bo ja na prawie żadnej sali nie reguluję nagłośnienia...

Awatar tatan74
    Dzięki panowie za wszelkie uwagi i porady. na pewno z nich skorzystam przy najbliższej "buczącej" okazji. Przyznam RafU, że z tym pasywnym basem po auxie to fakt - grałem jakiś czas na aktywnych satelitach i pasywnym NAW'ie na 15" (1szt), Damian pomógł mi z ustawieniami Inuka DSP3000 (czyt. podał na tacy gotową konfigurację) i wszystko grało jak trzeba (znaczy tak, jak chciałem ). A może czas czas wrócić do pasywów? Tylko jak sobie uświadamiam, że teraz bez procesorowania ani rusz, trzeba się zagłębiać w filtry dobroci i inne krzywe zbocza rampy to jakim cudem kiedyś wystarczał jeden powermixer LDM 2x200 do tego dwie kolumny trójdrożne i to wszystko gadało?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów