Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Freestyler edycja show

Awatar kamil1991
    Amator
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Unhappy Freestyler edycja show

Witam serdecznie
    chcę zaprogramować nowe sceny nowych smart beamów 60 od l4me ,

ustawiam sobie ruchy głów daję kolor , głowy się ruszają klikam "ad scene / step"
    zapisuję i dodaję na listę cue oraz button, na button nie działa a cue tak, z tym że głowy się ruszają ale nie świecą i jak wyłączę scenę to po prostu się zatrzymują w takiej pozycji w jakiej kliknałem na stop, nie wracają do stanu spoczynku, czyli skierowane w dół i dalej świecą, muszę je dimmerem gasić.

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to ogarnąć aby same się świeciły tak jak ustawiłem a przy zakończeniu sceny wyłączały i wracały do pozycji spoczynku czyli skierowane w dół w podłogę ??.

Druga sprawa,
    Robię tak samo scenę, z tym że głowy latają góra dół, 2 na czerwono , 2 na biało, każda z inną prędkością
    po uruchomieniu każdej klikam "ad scene / step" na końcu zapisuję i dodaję do cue i buttons, button znowu nie działa
    a jak klikam na play w cue list to głowy działają , ale wszystkie w tempie 1000 a nie tak jak ustawiałem każdą inaczej, dodatkowo dimmerem muszę je świecić i gasić
    Oczywiście i tutaj po wyłączeniu play na cue list pozostają w takiej pozycji jaką miały w momencie kliku na stop, i świecą do póki sam ich nie wyłącze
    Jak temu zaradzić ??

Sprawa trzecia
    Chciałbym aby buttony działały. Dokładniej, chciałbym na nich zrobić pozycje czyli:
    - Klikam na button który nazwę sobie pozycja 1 i głowy w tym momencie ze stanu spoczynku (wiszą w dół wyłączone) zaświecą się na wybrany kolor i ustawią promienie (beamy mam) na wprost lub skierowane w kierunku wybranym przeze mnie, i tak zostaną bez ruchu, chyba że ponownie kliknę na button to wrócą do stanu spoczynku (skierowane w dół i wyłączone automatycznie).
    Jak taką scenę / pozycję zaprogramować i wrzucić w button tak by działało ?.

Proszę o łopatologiczne rozpisanie czynności od a do z , (jeśli mogę o to prosić)

Jak ogarnę te 3 sprawy to z resztą sobie poradzę

Jeszcze tylko jedno... jeśli mogę.

Mając gotowe show, chcę dodać głowy , to muszę teraz uruchomić daną scenę z gotowego show, dołączyć moje nowe głowy wprawiając je w ruch i zapisać to jako scenę (ad scene/ step ) a później zapisać i załadować ?.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
    Póki co nie iskrzy między mną a freestylerem.

Dla tych którzy zaproponują mi linki z youtube-a odpowiadam od razu: oglądam od tygodnia. Najwyraźniej czegoś nie dostrzegam lub nie rozumiem. Pozdrawiam całe muzyczne forum!

Awatar zespol-mm
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    8
    Odwiedź www.freestylerdmx.pl oraz www.led-effect.pl

Twoje problemy są do rozwiązania, ale to jak próba odpowiedzi na pytanie jak mnożyć i dzielić nie znając dodawania i odejmownia...

Kilka najprostszych podpowiedzi

Cue - tu zapisujesz sceny składające się z więcej niż jednego kroku i wykorzystujące generator shape

Buttons - w Twoim przypadku nie działa, bo w buttons można zapisać jedynie scenę składająca się z jednego kroku i bez generatora - to takie przyciski "nakładki", np. na kolor, gobo, strobo czy pozycję głowic "pod guzik"

Generalnie Twój problem z niepoprawnm działaniem scen głownie polega na złej aktywizacji kanałów dmx poszczególnych urządzeń, mówię tu o "SNAP", "FADE" oraz "OFF". Proponuję ustawić programator w tryb STATIC MODE (prawa dolna część okienka programatora) - będzie prościej na początku

Kolejną sprawą jest wyłączanie scen do pozycji "zero" i blackout

1. zrób scenę która wykonuje taki właśnie ruch i wyciemnienie i jej używaj

2. Można uzyskać taki efekt wyłączania się scen po "odciśnieciu" guzika, ale w trybie TOGGLE CUELIST, a nie w pojedynczych cue w cueliście...

Aby dodać nowe urządzenia do show masz dwie drogi, pierwsza to edycja istniejących Cue krok po kroku

Druga to stworzenie osobnej Cuelisty i łączenie jej z pierwszą (i pozostałymi) w trybie SUBMASTER

PIONA!
    Oświetlenie sceniczne dla Zespołów Muzycznych i DJ/Wodzirejów

_____________________________________________________________________________________________________________________
    ODWIEDŹ NAS - SHOWROOM - ul. Powstańców Wlkp. 16 - 89-210 Łabiszyn - tel. +48 698 106 964 - info@showdmx.pl

Awatar balleno
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    2
    Podepnę się z podobnej beczki ,czy na OSX działa normalnie freestyler ze konwenterem DAB ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów