Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Top 5 z Dycho polo 2018

Awatar JARECZKO
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    Nikt nie słucha -- a każdy zna

Wszędzie pełno koncertów Disco Polo i mnóstwo ludzi

Ależ gdzie tam disco polo .....

Awatar picassomgi
    Prawa ręka mafii
    Ależ skąd. Oczywiście że się gra. Każda ekstrema i ortodoksja jest w tym zawodzie raczej przegięciem. Ja gram 5 kawałków czy 6. I nie cierpię z tego powodu. Po prostu jak pisze poeta: znaj proporcjum mocium panie...

Awatar wojtekman
    Ja tu tylko sprzątam
    Cytat Peke napisał/a: Zobacz posta
    Wszystko zrozumiałe.
    1. nikt nie gra disco polo - w rzeczywistości się gra i to nie musi oznaczać rodzimego disco polo
    2. kalendarze pełne - w rzeczywistości Facebook zaspamowany ofertami zespołów jak ktoś szuka na fb zespołu
    3. nikt nie lubi/ nie zna disco polo - w rzeczywistości każdy zna piosenki i przynajmniej fragmenty tekstów
    I to jest wg mnie generalizowanie, a przecież branża chałturnicza jest szeroka. Mamy w repertuarze (a jakże) 4 kawałki dp - klasyczne evergreeny i nie pisze tego aby Cię przekonać że da się bez dp. mam to w krainie nutelli. Jak ktoś lubi niech gra. Napisałem że w sezonie bywają imprezy na których nie gramy dp bo nie ten klient i da się bez. Utrzymuję się z muzyki i zgrzeszyłbym gdybym narzekał, a pisanie że dp jest "obowiązkowe" bo inaczej szukanie ofert na fb itp jest uproszczeniem. Często spotykam się z opinią: muzycy z umiejętnościami są wywalani z rynku chałtur i nie da się utrzymać pełnego składu, uważam że autor takich słów albo nie ma odpowiednich kwalifikacji albo nigdy tego nie spróbował na odpowiednim poziomie. Otóż są klienci którzy szukają takich składów i dp nie jest dla nich wyznacznikiem imprezy weselnej, ba tacy klienci są w stanie zapełnić kalendarz. Nie mam zamiaru nikogo tutaj urazić ani nie piszę złośliwie ale ciągłe pisanie o dp jako najważniejszym wyznaczniku pozyskania klienta zaczyna mnie po prostu irytować. Być może nie potrzebnie. Bez urazy.

Awatar tomek
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Zlotów
    1
    co Wy wiecie o disco polo..

Awatar Manieksp
    Lewa ręka mafii
    Zlotów
    1
    Piękna młoda... Gra się co tydzień
    Wódkę można pic tylko w dwóch przypadkach - gdy jest zakąska, lub gdy jej nie ma....

Awatar orcio
    Człowiek od czarnej roboty
    Nie wiem dlaczego co niektórzy wciskają… ludziskom, że bez dyskopolo ni mo zabawy, gramy od kwietnia do października w czteroosobowym skł‚adzie, bez dp, (z przerwą… 2 tyg na urlopik, bo się™ należy), i gadanie źe dp to jakieś› sakrum dobrej zabawy po prostu zwala mnie z nóg. Kiedyś› już pisał‚em na forum, a i z Tomkiem też rozmawiał‚em na zlotach, jeś›li kapela nie zna ję™zyka, to nie bę™dzie ś›piewał‚a np. Get Lucky bo kto się™ bę™dzie uczył‚ fonetycznie tekstów, lepiej pójść‡ na ł‚atwiznę™ i zagrać‡ Jesteś› Spocona i "nóżka chodzi". Trzy tygodnie temu graliś›my w Giżycku, mekka dp i zagranie tam czegokolwiek z dp był‚oby popeł‚nieniem faux pas. Może tak trafiamy, ale przy podpisywaniu umowy uprzedzamy o naszych preferencjach, uczciwość‡ to podstawa.

Awatar Peke
    Prawa ręka mafii
    A czym się różni get lucky od disco polo? Dla kogoś kto śpiewa po angielsku ale nie rozumie co śpiewa, to może get lucky to coś o poziom wyżej od disco polo. No ale niestety po przetłumaczeniu tekstu niczym się nie różni

refren:
    Ona nie śpi całą noc aż do wschodu słońca
    Ja nie śpię przez całą noc aby coś zaliczyć
    Ona nie śpi przez całą noc aby się dobrze zabawić
    Ja nie śpię przez całą noc aby coś zaliczyć

My nie śpimy przez całą noc aż do wschodu słońca
    My nie śpimy przez całą noc aby coś zaliczyć
    My nie śpimy przez całą noc by się dobrze bawić
    My nie śpimy przez całą noc aby coś zaliczyć

Awatar pirul
    Nowicjusz
    Większość tekstów jest bez większego sensu ale i tak znajdą się tacy co mówią moja muzyka jest lepsza, moja muzyka jest ambitna... tylko co to tak naprawdę znaczy ?

Awatar orcio
    Człowiek od czarnej roboty
    A czym się™ róźni get lucky od disco polo? Dla kogoś› kto ś›piewa po angielsku ale nie rozumie co ś›piewa, to możee get lucky to coś› o poziom wyżej od disco polo. No ale niestety po przetł‚umaczeniu tekstu niczym się™ nie różni
    Takie też stanowisko jak twoje usł‚yszał‚em bę™dą…c wycią…gnię™ty na zabawę™ od kolesi co naparzali permamentnie dp, jak poprosił‚em o cokolwiek normalnego choć‡by Boney M czy Abba to powiedzieli, że "Abba to też dp". Skisł‚em. Rozumiem, że Rock'n'Roll to też takie ... amerykań„skie dp.

Awatar mcArtney
    Prawa ręka mafii
    A tylko poprosiłem o kilka tytułów he,he
    Dla wszystkich, którym nie po drodze z DP :
    Yippee-ki-yay "mama/tata"

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów