Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Na jakich monitorach / słuchawkach pracujecie ?

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprzątam
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Na jakich monitorach / słuchawkach pracujecie ?

Odłożyłem trochę funduszy i myślę o tym by sprawić sobie trochę przyjemności - chciałbym aby moja praca nad aranżami midi / style była przyjemniejsza i zastanawiam się nad zakupem monitorów studyjnych lub słuchawek.

Nim jednak coś kupie chciałbym zapytać na czym wy pracujecie i jak oceniacie swój sprzęt ?
    Więcej pracujecie na słuchawkach czy monitorach ?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
    Yamaha S770, Yamaha YAS-32

Awatar bowman
    Początkujący
    Mi najlepiej pracuje sie™ na sl‚uchawkach, bo musze™ si™e skupic‡, a monitor mi tego nie zapewni. Sluchawki muszÄa w moim przypadku dobrze wygl‚uszac‡ otoczenie, tak bym nie slyszal‚ jak ktos› wl‚amuje mi sie do domu. Nie przepadam za tym kiedy sluchawki maja potezny bas. Wole™ spojne brzmienie, bez uwydatniania tonow, bo to moge™ sobie ustawic‡ na equalizerze. Obecnie uzywam tego modelu https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/2...ipe-3000b.html i mam je juz jakis› czas. Powoli jednak sam chce sobie sprawic‡ prezent w postaci tych sl‚uchawek
    https://drumshop.pl/6741-beyerdynami...t-240-pro.html
    Tu jest cos› na temat wyboru sl‚uchawek
    https://live-act.pl/2015/03/sluchawki-studyjne-do-500zl

Awatar Andi
    Prawa ręka mafii
    W wiekszosci uzywane przez wielu muzykow w studiach. Co moge o nich powiedziec?
    Super oddaja naturalne brzmienie nic nie jest podbite i co wazne mozna caly dzien w nich siedziec i nie bola uszy ani glowa.
    https://www.thomann.de/de/beyerdynamic_dt770pro.htm
    Pozdrowienia:
    Andi
    Istnieje tylko jeden jezyk na swiecie, ktory kazdy zrozumie. Jest nim muzyka.

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Te Beyer proponowany przez Andi'ego to taki "standard" - porządne, a jeszcze w przyzwoitych pieniądzach.

Z nieco tańszych od tego Beyera polecam też AKG K240 MkII. Kiedyś miałem też K44 - różnica w jakości dźwięku jest adekwatna do różnicy w cenie

ST, Syr. 32,5-6 "Czym pieczęć z rubinu w złotej oprawie,
    tym koncert muzyków na uczcie przy winie.
    Jak pieczęć szmaragdowa w złotym obramowaniu,
    tak melodia muzyków przy słodkim winie."

Zamienię Fiorino (blaszak) na Qubo.

Awatar czesiek
    Człowiek ośmiornicy
    jak dobrze zrozumialem tobie chodzi o ustawienia brzmien na estrade na twoje glosniki. mysle , ze sluchawki tu nie pomoga bo inaczej bedzie brzmialo w roznych sluchawkach( kazdy zachwala swoje ) a inaczej na estradzie. tu chyba nie ma skrutow i musisz podlaczyc do kompa estradowe glosniki i na nich odsluchiwac. inna obcja to monitory studyjne(neutralne) gdzie ani wysokie ani niskie dzwieki nie sa wyeksponowane (wszystko plasko) . jak na nich bedzie brzmialo to wszedzie bedzie dobrze

Awatar Recoil
    Człowiek od czarnej roboty
    Na słuchawkach za 90zł Creative Fatality Gaming HS-800 plus wzmacniacz z piwnicy w którym wymieniłem końcówkę mocy i działa, do tego para kolumn z PRLu Unitra ZgC-50-8-44 i para kolumn Hi-Fi Mission m30i, komponuje się na tym nieziemsko

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Janku, ale słuchawki z przeznaczeniem do studia też mają płaską charakterystykę, w przeciwieństwie do tych za stówkę i mniej, gdzie wszystko brzmi mało przejrzyście i nad wszystkim góruje "bambersko" wywalony bas. Ale zgadzam się oczywiście, że jak ktoś myśli o jakimś "domowym studyjku", to docelowo monitory na pewno będą właściwszym rozwiązaniem.

ST, Syr. 32,5-6 "Czym pieczęć z rubinu w złotej oprawie,
    tym koncert muzyków na uczcie przy winie.
    Jak pieczęć szmaragdowa w złotym obramowaniu,
    tak melodia muzyków przy słodkim winie."

Zamienię Fiorino (blaszak) na Qubo.

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Ja właśnie czekam na dostawę JBL306P mk2
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath QU16, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Facebook: https://www.facebook.com/standard.piotrowice

www.standard.neostrada.pl

Awatar Sylwek FX
    Początkujący
    Kolumny Altus i wzmacniacz Sony lub podobne produkcji Japan Co najważniejsze to trzeba być zadowolonym z ustawienia EQ swojego instrumentu, inaczej nie zawsze będziesz przekonany czy dobrze wybrałeś słuchawki lub monitory.

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprzątam
    Myślałem o tych JBL co kolega wyżej pisał, oraz o Fostex'ach ale te pierwsze miały wylot basu z tyłu przez co musiałem je skreślić, a fostexy jak na złość się nie pojawiały w normalnej cenie.
    Kupiłem Tannoy Reveal 501a i zostało jeszcze na słuchawki Reloop SHP-1 i powiem, że jak za te pieniądze które na to wydałem spełnia swoje wymagania. Dzięki słuchawką i monitorą mam porównanie i większy komfort pracy.

Co do tego, że trzeba pracować na nagłośnieniu na którym się gra - nie trzeba. Trzeba się nauczyć monitorów / słuchawek potem odsłuchać to na nagłośnieniu i zapamiętać jak to gra na monitorach a jak na nagłośnieniu i można spokojnie pracować. Druga sprawa - jak coś dobrze gra na monitorach to na każdym dobrym nagłośnieniu powinno dobrze zagrać.
    Yamaha S770, Yamaha YAS-32

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów