Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Zapis w umowie o ilości godzin Wesela - do godz 3. Macie coś takiego?

Awatar nasilek2
    Nowicjusz
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    W moich stronach (warm-maz, kuj-pom) gdybym wpisał 12h wesela ukrecilbym na siebie bat, bo czesto musiałabym grać do 6-7 rano

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    A dodaliscie jakis zapis do umowy odnosnie RODO?

Awatar Peke
    Prawa ręka mafii
    A po co? To jest dla firm przetwarzających dane, które w formie cyfrowej są przechowywane na komputerach czy bazach danych. Wystarczy umowa papierowa + usunięcie umów, które się podpisuje przez internet i już RODO nie obowiązuje

Awatar dess
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Zlotów
    5
    Od momentu podpisania umowy do momentu zagrania wesela przechowujesz u siebie dane osobowe. Musisz to robić w sposób bezpieczny i musisz o tym pisemnie poinformować klienta, jak również o miejscu przechowywania tych danych i możliwości ingerencji ze strony klienta.
    Ketron Audya, Akordeon Scandalli, Beyerdynamic Opus 81, NAW VMS 1512, EV ZX1, Proel ST2500

Awatar gayos1
    Człowiek od czarnej roboty
    Zlotów
    1
    Reasumując moje pytanie - wprowadziłem zapis, o trwaniu wesela do 12 godz. Przed podpisaniem umowy dodatkowo informuję Parę Młodą o tym fakcie (że to również dla dobra i Wesela (aby goście fizycznie wytrzymali) itd...) bardzo jasno. Wszystkie Pary Młode zaakceptowały ten fakt Wielkie dzięki za dyskusję. Pozdrawiam Paweł

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Chciałbym jeszcze poruszyć kwestię zaliczki/zadatku. Ostatnio wpadł mi do głowy pomysł aby nie przyjmować pieniążków z takiej formie. Jako "zaliczkę" można przecież sprzedać termin. Czyli biorę kasę nie jako zaliczkę/zadatek a jako kupienie/rezerwację terminu. Nie wiem tylko jak to od strony księgowej. Paragony wystawiam jako usługa muzyczna, taki tylko mam kod w kasie fiskalnej. W przypadku zaliczki, póki nie ma zwrotu to jest OK. W przypadku gdy ktoś chce fakturę to wystawiam fakturę zaliczkową a na końcu końcową na całą kwotę. Faktura zaliczkowa oczywiście nie wchodzi w przychody.

Co myślicie o tym pomyśle ze sprzedażą terminu?

Pozdrawiam
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath QU16, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Facebook: https://www.facebook.com/standard.piotrowice

www.standard.neostrada.pl

Awatar muzygog
    Ja tu tylko sprzątam
    Cytat Markus49 napisał/a: Zobacz posta
    W przypadku gdy ktoś chce fakturę to wystawiam fakturę zaliczkową a na końcu końcową na całą kwotę. Faktura zaliczkowa oczywiście nie wchodzi w przychody.

C
    Ja wszystkie przychody z zadatków wpisuję w przychód z dniem otrzymania. Do dziś wydawało mi się że tak trzeba. Z Twojego posta wynika że jestem w błędzie.
    Może ktoś się wypowie na ten temat?

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Cytat muzygog napisał/a: Zobacz posta
    Ja wszystkie przychody z zadatków wpisuję w przychód z dniem otrzymania. Do dziś wydawało mi się że tak trzeba. Z Twojego posta wynika że jestem w błędzie.
    Może ktoś się wypowie na ten temat?
    Nie trzeba. Wystawiasz fakturę zaliczkową i fakturę końcową. Co w przypadku zwrotu zaliczki/zadatku? Co z paragonem/fakturą itd. Korekty itp. Nie jestem pewien czy można anulować paragon sprzed roku czy dwóch lat. A może zajść taka potrzeba, że dopiero po takim czasie dokonasz zwrotu zaliczki/zadatku. No chyba, że młodym potrącisz podatek za tą zaliczkę to niby OK, ale gdy nie zechcą Ci tego podatku zwrócić to jesteś w plecy.
    Korg Pa4x 76, Allen&Heath QU16, RCF 722A, RCF 4PRO8003AS, DB Technologies Flexsys FM 12, Sennheiser E865, Shure Beta58A, Fender, sax Yamaha, itp.

Awatar Markus49
    Ojciec Chrzestny Mafii
    Tutaj jest wyjaśnione https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-f...kowa-i-koncowa

Z tego co wyczytałem to w momencie wystawienia faktury zaliczkowej powstaje obowiązek zdarzenia księgowego. Czyli trzeba wprowadzić w ewidencję przychodów na fakturze końcowej pomniejszasz kwotę o wcześniej pobrane zaliczki z tym, że musisz wypisać wszystkie numery faktur zaliczkowych. W przypadku zwrotu zaliczki wystawiasz korektę faktury zaliczkowej. Zastanawiam się tylko co w przypadku zamkniętego roku. Czyli powiedzmy faktura zaliczkowa wystawiona w roku 2018, faktura końcowa miała być w roku 2019 jednak nie doszło do ostatecznej transakcji, kwota zaliczki została zwrócona i czy w takim przypadku można wystawić korektę zerową na fakturę zaliczkową z roku 2018??? Kto nam zwróci już zapłacony podatek???

Dlatego właśnie zastanawiam się nad zakupem/wykupieniem/rezerwacją terminu. W takim przypadku wpłata nie mogła by być zwrócona bo czy dojdzie do wykonania usługi czy nie to termin został kupiony

Awatar Szwed
    Nowicjusz
    Zaliczka nie generuje podatku dochodowego - czekamy aż będzie koniec transakcji i dopiero wtedy podatek dochodowy od całości. Co innego z VATem - tutaj podatek musimy wykazać od każdych pieniędzy. Podany przez kolegę odnośnik generalnie dotyczy właśnie VAT.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów