Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Tablet - do muzyczki w przerwach - tradycyjny Windows czy lepiej Apple iPad?

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja

Tablet - do muzyczki w przerwach - tradycyjny Windows czy lepiej Apple iPad?

Witam,

zaczynam się przyglądać tabletom pod kątem urządzenia do puszczania muzyki w przerwach (a w jakiejś mierze także pewnie wyświetlania tekstów czy nawet jakichś nutek w pdf),

Patrząc na używki w podobnych lub tylko nieco wyższych cenach jak produkty z OS Windows można wyrwać iPad'a...

I tu pytanie czy do w/w zastosowań możecie podać za i przeciw w starciu Windows vs. iOS? Chodzi mi głównie o ewentualne różnice w jakości dźwięku (czyli pewnie jakość samego hardware) oraz wygodę w tworzeniu playlist, dodawaniu nowych pozycji do playera itp.

Z góry dziękuję

Awatar mamro
    Człowiek od czarnej roboty
    Moim skromnym zdaniem, obydwie platformy systemowe wymienione przez ciebie, akurat w tym celu, są do d.py.
    Jedynie Android daje ci możliwość bezpłatnego wybrania aplikacji do odtwarzania dźwięku zgodnie z twoimi preferencjami.

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Możesz proszę rozwinąć? To nie ma być do zastosowań ala "DJ" tylko do puszczania muzy w przerwach... aktualny tablet jest bardzo niewygodny, bo tylko 8" i ciężko paluchem trafiać... Apple widzę, że ma jakiś swój lightening zamiast USB, także myślę że odpada... a do tabletu na Androidzie można podłączyć USB i podglądać foldery jak pod Windowsem? Kiedyś miałem Androida i nie szło... ale może dlatego, że był mały i stary...? Dzięki

Awatar mamro
    Człowiek od czarnej roboty
    Można. Wystarczy zainstalować odpowiedni File Manager, zaopatrzyć się w pendrive z mini/micro USB lub odpowiednią przelotkę i wszystko śmiga !!!

Awatar RafU
    Prawa ręka mafii
    ja pracuje tylko w systemie appla, ipad, iphone, macbook, i jesli chodzi o ipada, to jest to najczesciej wykorzystywany tablet w segmencie audio, zwlaszcza przy polaczeniach z deska cyfrowa, na ipada masz najwiecej aplikacji praktycznie do wszystkiego, niestety wiekszosc jest platnych, ale za to dzialaja! Muze wgrywasz bez problemu na ipada, i puszczasz sobie w przerwie przez wyjscie jack, a procz tego wszystkie urzadzenia typu radio samochodowe, domowe hifi, ktore ma obsluge iPod po usb bedzie latalo po kablu z ipadem, androida producenci maja w D

Awatar Mustafa
    Człowiek ośmiornicy
    Zlotów
    6
    Do audio midi zdecydowanie iPad, do tekstów wystarczy dobry android. Ja kupiłem żonie Samsunga Galaxy Tab 3 i śmiga jak ta lala. Przetestowałem kilka file managerów, wybrałem jeden najbardziej intuicyjny i szybki. Teksty skonwertowałem z doc na pdf i rewelka. Od wyboru do wyświetlenia trwa to ułamek sekundy, a bateria pomimo że sprzęt używany wytrzymuje całą noc. Audio na nim nie odtwarzałem ale myślę że też nie byłoby to kłopotliwe, a zawsze warto mieć alternatywną kopię repertuaru choćby nawet nigdy nie używaną

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Jeśli iPad ma analogiczny system jak iPhone, to wybaczcie ale Win10 jest dla mnie znacznie "wygodniejszy". Choć pewnie jest to kwestia przyzwyczajenia... iPhone "muszę mieć" jako służbowy... i jako telefon jest bardzo OK, ale jako tablet - jestem sceptyczny - choć pewnie napiszecie, że to tylko kwestia przyzwyczajeń i zainstalowania odpowiednich apek... ale pod Win wszystko jest już jak dla mnie na pokładzie...

Awatar sosimply
    Początkujący
    Zdecydowanie wydaje mi się, że iOS będzie lepszy.

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Dla mnie jednak nie.

Awatar skubiszek
    Człowiek z branży...
    Zlotów
    9
    ja korzystam z Galaxy TAB S 10.5 cala, duży wygodny tylko obsługuje go zdecydowanie inaczej bo wpiętego mam pena w mikser i z poziomu przeglądarki odtwarzam muzykę z miksera - UI16
    MST - Moderator Specjalnej Troski

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów