Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: W co zainwestować

Awatar Peke
    Prawa ręka mafii
    Aktywność na forumO użytkownikuReputacja
    A mam pytanko. Czy jak mam te górki proel flash 12A i dostawię kolejne 2 takie same górki, to zyskam 2 krotnie czy ileś tam procent?

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprzątam
    Paweł zyskasz mniej miejsca w samochodzie, więcej mocy i więcej do noszenia. Brzmienie zostanie Ci to samo a sam pisałeś, że mocowo jest Ok i nikt się na to nigdy nie skarżył...

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
    Yamaha S770, Yamaha YAS-32

Awatar Peke
    Prawa ręka mafii
    Brzmienie też mi pasuje ale chyba jest problem ze skutecznością jak u Ciebie.

Awatar tomek
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Zlotów
    1
    Cytat Peke napisał/a: Zobacz posta
    dźwiek jeszcze usprawiedliwiam tym że Tomek grał tylko na górkach i o zapełniony kalendarz nie martwił się. No ale co ludzie mówią a co myślą to dwie inne rzeczy
    akurat w tym przypadku i mówię i myślę to samo. w tym sezonie grałem największe wesela na 220, 260 i 290 osób. wszystkie opędziłem dwoma górkami RCF art322. NIKT nie mówił że za cicho. NIKT nie mówił że za mało basu. WSZYSCY wybawieni na maxa. wniosek nasuwa się sam.. napiszę wprost - basu nie wożę, bo mi sie nie chce

Cytat Tomek TAURUS napisał/a: Zobacz posta
    Przy szacunku do Tomka że wybrał takie rozwiązanie że gra na samych górach czy też grał to trochę inna baja, różnica miedzy sławą ( wiele wybacza ) a zwykłym bytem 😂
    śmiej się śmiej.. gram na samych górach, muzę puszczam z płyt, i mam wy*ebane czy ktoś się z tego śmieje czy nie ilość zajętych terminów bardzo mnie zadowala, a skoro w kalendarzu się zgadza to i klientowi się chyba podoba.. wszak wielu z nich bawi się z nami na swoim weselu będąc uprzednio na innej imprezie.

pozdro mordeczki :*

Awatar Gwiazdoor
    Ja tu tylko sprzątam
    Cytat Peke napisał/a: Zobacz posta
    Brzmienie też mi pasuje ale chyba jest problem ze skutecznością jak u Ciebie.
    Moje górki mają za dużo góry a raczej bardziej bym powiedział, że ta góra jest za ostra, ja przynajmniej takiej nie lubię, ale w swojej kasie są spoko, niczego podobnie jak Tobie mi w nich nie brakuje i też nigdy nikt nie narzekał, że za cicho, choć czasem nie ukrywam byłbym spokojniejszy jakby był jeszcze zapas mocy zwłaszcza na większych salach i przy dużej liczbie osób.

Z tą skutecznością to u mnie wygląda tak zazwyczaj - przez pierwsze tak około 8 metrów dźwięk jest równo intensywny, po czym dalej już nagle jest go znacząco mniej. Ma to swoje plusy - dźwięk mam na parkiecie a poza jest już ciszej, ale to nie koniecznie zawsze można uznać za plus, zależnie od ułożenia stolików, budowy sali itp. Chłopaki pisali nie raz, że mają wszędzie równy dźwięk na całej sali, więc nie wiem w czym tutaj tkwi problem ale wygląda na to, że w nagłośnieniu a raczej jego skuteczności.
    Z basem miałem podobnie, gdy mam teraz dwa małe już mam praktycznie wszędzie prawie taki sam bass, no na parkiecie jest on może trochę bardziej odczuwalny.

Nawiązując do Tomka i jego grania na samych górkach - w zeszłym roku grałem dwa dni weselicho, mam zwyczaj zabierania klawisza i miksera do domu miedzy pierwszym a drugim dniem. Kolejnego dnia, stało się tak, że nie wpiąłem do miksera basu. Zagrałem poprawiny bez niego ( sala słaba akustycznie ) grało się faktycznie jakoś lepiej lecz myślałem, że się przyzwyczaiłem. Na koniec wesela okazało się, że nie wpiąłem basu. Ludzie bawili się mega, nikt się nie skarżył a wesele małe nie było bo około 130 osób. Więc można? Można!

Tomek Taurus namówił mnie na małe lekkie basiki 12" i pomimo braku przekonania skusiłem się i na prawdę nie żałuje, mam takie podparcie dołem jakie bym chciał, przyjemnie mruczy, gra punktowo, bo dudnienia i flaków z olejem nienawidzę.

Nie wiem Paweł na co się zdecydujesz, ale raczej podwajanie tego co masz to bez sensu, choć każdy ma inne zdanie. Brzmienie również kwestia gustu, ale są takie nagłośnienia, które po prostu brzmią kiepsko lub takie które brzmią dobrze lecz troszkę jednak inaczej jedno od drugiego. To co Ciebie zadowoli nie koniecznie musi zadowolić np. Tomka Taurusa ( Zresztą pracując z tak świetnym sprzętem pewnie też wiele innych propozycji by mnie nie zadowalało ) ale uważam, że w kwocie tych 8 tys powinieneś kupić spokojnie dwie przyzwoite górki, ja raczej szukam bliżej 5-6 tys. bo uważam, że na popierdółce którą posiadam i tak lepiej to nie zabrzmi jakbym wydał nawet znacznie więcej, więc zaczyna się robić przerost formy nad treścią.

Wracając jeszcze raz do Tomka W. - na niego nie ma co patrzeć, wiemy jak Tomek jest świetny, jak potrafi zabawić gości więc on z automatu jest na wygranej pozycji i ma +500W do mocy i brzmienia
    Yamaha S770, Yamaha YAS-32

Awatar the_boss81
    Sycylijka / Sycylijczyk
    Kumpel upalił kiedyś środkowe głośniki w kolumnach 3way Dynacorda - na początku był załamany, bo się zwyczajnie bał jak i za jakim skutkiem brzmieniowym dogra imprezę... - ale nikt do końca imprezy nie przyszedł powiedzieć, że gra coś nie tak - więc stwierdził, że z tego wynika że jest dobrze - a wręcz optymalnie - i gra tak do dziś bez naprawiania tych kolumn.

Awatar Peke
    Prawa ręka mafii
    Z chwili na chwilę przekonuję się żeby jednak światła kupić. Skoro jestem zadowolony z brzmienia swoich kolumn, to może tylko szukam dziury w całym.

Kupię 4 sztuki involight mh50s i będzie git. Na nagłośnienie przyjdzie jeszcze pora

Awatar czesiek
    Człowiek ośmiornicy
    ja juz nie wim do czego ten dzisiejszy swiat dazy i juz

Awatar balleno
    Prawa ręka mafii
    Zlotów
    2
    włącz Czesiu wiadomości TVP to się dowiesz kraj mlekiem i miodem płynie aż ciężko chodzić

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów